moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy

Sześć brązowych medali wywalczyli reprezentanci Wojska Polskiego na mistrzostwach świata w pływaniu i w łyżwiarstwie szybkim oraz na mistrzostwach Europy w zapasach. Trzecie miejsce na świecie zajęła szer. Katarzyna Wasick w finale na 50 m stylem dowolnym oraz panczenistki st. szer. Karolina Bosiek i szer. Iga Wojtasik w sprincie drużynowym.

W XXI Mistrzostwach Świata w Pływaniu, których gospodarzem była stolica Kataru Doha, reprezentanci Polski zdobyli trzy brązowe krążki, w tym jeden szer. Katarzyna Wasick. Pływaczka z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego była trzecia w finale wyścigu na 50 m stylem dowolnym. Polka uzyskała czas 23,95 s i przegrała o 0,04 s z Amerykanką Kate Douglass oraz o 0,26 s ze Szwedką Sarah Sjöström. Zawodniczka CWZS-u w finale pobiła własny rekord Polski, który wcześniej wynikiem 24,01 s ustanowiła w półfinale. Na trzecim stopniu podium w Dosze stanęli również Jakub Majerski (finiszował na trzeciej pozycji w finale na 100 m stylem motylkowym) i Ksawery Masiuk (zajął trzecie miejsce na 50 m stylem grzbietowym).

Na torze Olympic Oval w Calgary natomiast o medale mistrzostw świata na dystansach rywalizowali łyżwiarze szybcy. Reprezentanci Polski sięgnęli w Kanadzie po dwa brązowe krążki. Pierwszy zdobyły panczenistki w sprincie drużynowym, a drugi Damian Żurek w biegu na 500 m. Biało-Czerwoni w klasyfikacji medalowej zajęli wraz z Czechami ex aequo 10. miejsce. Pierwsze wywalczyli Holendrzy z dorobkiem sześciu złotych medali, trzech srebrnych i czterech brązowych.

W sprincie drużynowym reprezentantki Polski startowały w składzie: st. szer. Karolina Bosiek z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego, szer. Iga Wojtasik z 9 Brygady Kawalerii Pancernej i Angelika Wójcik. Polki w bezpośrednim wyścigu pokonały faworyzowane Holenderki o 23 setne sekundy. Biało-Czerwone stanęły na podium wraz ze złotymi medalistkami z Kanady i srebrnymi ze Stanów Zjednoczonych. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn zaś Polacy uplasowali się na piątej pozycji. Szer. Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek czasem 1 min 17,37 s wyrównali rekord Polski, ale to nie wystarczyło do zajęcia miejsca na podium. Do zwycięskich Kanadyjczyków stracili 0,20 s, a do brązowych Norwegów 0,06 s.

Z czterema brązowymi medalami mistrzostw Europy w Bukareszcie z kolei wróciły polskie zapaśniczki. Niestety, dorobku reprezentacji Polski nie poprawili mężczyźni – żaden z nich, ani z rywalizujących w stylu klasycznym, ani w wolnym, nie stanął na podium. Trzecie miejsce na Starym Kontynencie wywalczyły: st. szer. Wiktoria Chołuj w kategorii do 72 kg, st. szer. Patrycja Gil (-59 kg), st. szer. spec. Roksana Zasina (-55 kg) i szer. Anhelina Łysak (-57 kg). Pierwsze trzy są zawodniczkami Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego, a Łysak niedługo wstąpi w szeregi CWZS-u.

St. szer. Wiktoria Chołuj w pojedynku o trzecie miejsce pokonała 6:2 rywalizującą pod neutralną flagą Viktoryję Radzkovą z Białorusi. Tym samym zrewanżowała się rywalce za porażkę w walce o brąz na zeszłorocznych mistrzostwach świata do lat 23. St. szer. Patrycja Gil zdobyła brązowy krążek dzięki położeniu na łopatki reprezentantki Rumunii Kateryny Żydaczewskiej. St. szer. spec. Roksana Zasina natomiast w decydującym o medalu pojedynku wygrała 7:3 z Węgierką Rózą Szenttamási. Z kolei szer. Anhelina Łysak w boju o brąz pokonała 2:0 Mołdawiankę Mihaelę Samoil.

SZUS

autor zdjęć: OLI SCARFF/AFP/East News; CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Wyścig Stalina
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Strykery w akcji
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Nauki i nauczki z Afganistanu
Powrót WAM-u
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Syndrom Karbali
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Od cyberkursu po mundurówkę
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Przygotowania do lotu do Polski
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Groźny incydent w Libanie
Nitro-Chem będzie montował Hydry
SAFE staje się faktem!
Więcej strzelnic w powiecie
Desant na Bornholm
Ostatni most
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Zbrodnia i kłamstwo
WAM coraz bliżej Łodzi
Adaptacja i realizm
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Natarcie w deszczu
Granatnik M72 EC MK1 bez tajemnic
Rzeźnik w rękach GROM-u
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Kluczowe 30 dni
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Terytorialsi zapraszają
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Gotowi na każdy scenariusz
Jest nowy szef BBN
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Bursztynowy wstrząs
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Początek wielkiej historii
Uczczono ofiary zamachu majowego
Psy na… materiały wybuchowe
NATO i USA o Iranie
Bieg ku pamięci bohaterów
Ostrosz zamiast Mureny
Wypadek w PKW UNIFIL
Kosmiczne oko armii
Wielkie strzelanie na „Baltic Shield”
Bez zmian w emeryturach
Zbrodnia bez kary

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO