moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polska armia uruchamia procedury bezpieczeństwa

Polscy wojskowi zapewniają, że na bieżąco monitorują sytuację w związku z porannym atakiem rakietowym rosyjskiego lotnictwa na ukraińskie miasta. – Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione – informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Zniszczenia na terytorium Ukrainy (na zdjęciu okolice miejscowości Krzywy Róg) po ataku rakietowym rosyjskiego lotnictwa.

W poniedziałek nad ranem rozpoczął się zmasowany atak rakietowy rosyjskiego lotnictwa na terytorium Ukrainy. Agencja Reutera, która powołuje się na ukraińskie siły powietrzne, napisała, że zagrożony jest m.in. Kijów. Ale Rosjanie ostrzeliwują również Zaporoże, Charków i Dniepr. W całej Ukrainie ogłoszono alarm przeciwlotniczy. – Ukraińcy spędzili dzisiejszy poranek w schronach – potwierdziło Ministerstwo Obrony Ukrainy. Według ukraińskich sił zbrojnych rosyjskie rakiety spadły m.in. na budynki mieszkalne. Są zabici i ranni.

Działania Rosjan są cały czas monitorowane przez Wojsko Polskie. – Informujemy, że od kilku godzin obserwowana jest zintensyfikowana aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, która związana jest wykonaniem uderzeń rakietowych na cele zlokalizowane na terytorium Ukrainy – napisało w komunikacie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. – Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana – zapewnili wojskowi.

Ewa Korsak

autor zdjęć: Ukrainian Emergency Service/ East News

dodaj komentarz

komentarze


Miłość od pierwszego wejrzenia
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Polsko-estońska współpraca
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Marsz prawdę ci powie
Wielka gra na ukraińskim froncie
Nowa baza US Army w Polsce?
NATO i USA o Iranie
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
„Oczy i uszy” Bursztynowej Dywizji
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
SAFE dla Tarczy Wschód
Spędź wakacje z wojskiem! Z pancerniakami, marynarzami…
Polsko-kanadyjska współpraca
K9, ognia!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Chcą budować dla Amerykanów
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Równanie z „Iksem”
Specjalsi: mała, wielka siła
Lotnisko w zanadrzu
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Kluczowe stanowisko w armii dla gen. Nowaka
Za sterami DORSZ i myśliwców
Bałtyk, wspólna sprawa
Generał z cienia
Bez zmian w emeryturach
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Ślady, których nie widać
Strzelcy wyborowi muszą się lubić
Groźny incydent w Libanie
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Kraków zaprosił weteranów
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Wspólny trening polskich i portugalskich marynarzy
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Leopardy 2PL na podium
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Oswoić „latający komputer”
WOT pomaga gasić ogromny pożar na Mazowszu
Syndrom Karbali
Od indeksu do munduru
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Wsparcie ma znaczenie
Ogniowy debiut polskich AH-64D
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Czerwieńsze będą…
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Biało-czerwona na Monte Cassino
Tu nie ma miejsca na błędy
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO