moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polka najlepsza w finale Pucharu Świata

Trzy miejsca w pierwszej szóstce wywalczyły Polki na finałowych zawodach strzeleckiego Pucharu Świata, które odbyły się Katarze. Najlepiej spisała się st. szer. Aneta Stankiewicz – wygrała finał w konkurencji karabinu pneumatycznego. Czwarte miejsce w trapie zajęła st. szer. Sandra Bernal, a szóste w pistolecie pneumatycznym st. szer. spec. Klaudia Breś.

W finale Pucharu Świata st. szer. Aneta Stankiewicz była rozstawiona z numerem pierwszym. Strzelczyni Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego w kończących sezon zawodach potwierdziła, że jest numerem jeden w rywalizacji w karabinie pneumatycznym. W finałowym meczu Polka pokonała o 0,7 pkt. Chinkę Zhilin Wang, drugą zawodniczkę ze światowego rankingu. Strzelczyni CWZS-u triumfowała z wynikiem 253,3 pkt. Warto podkreślić, że w pojedynku z Wang ani razu nie strzeliła poniżej wartości 10 punktów.

Bardzo blisko podium na strzelnicy w Dosze była druga z zawodniczek Wojska Polskiego – st. szer. Sandra Bernal. W konkurencji trap (strzelanie do rzutków) uplasowała się na czwartej pozycji. W finałowym meczu zmierzyły się Włoszka Silvana Stanco i Hiszpanka Fátima Gálvez. Triumfowała ta pierwsza z wynikiem 38 punktów. Trzecie miejsce zajęła Włoszka Jessica Rossi. Natomiast wśród mężczyzn zwycięzcą trapu został Abdel Aziz Mehelba z Egiptu.

Z kolei szóstą pozycję w finale pistoletu pneumatycznego wywalczyła st. szer. spec. Klaudia Breś. Najlepsza zawodniczka tegorocznych Igrzysk Europejskich przegrała z trzema Chinkami oraz Serbką i Francuzką. W finałowym meczu triumfowała Xue Li, uzyskując 244,7 punkty. Druga w klasyfikacji Nan Zhao zdobyła 243,6 pkt. Trzecie miejsce zajęła Ranxin Jiang, czwarte Zorana Arunović, a piąte Camille Jedrzejewski.

Prawo rywalizacji z najlepszymi w tej edycji Pucharu Świata wywalczył też st. szer. Oskar Miliwek w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego na 25 m. W stolicy Kataru jednak strzelcowi CWZS-u nie udało się zakwalifikować do ścisłego finału. Z dorobkiem 571 pkt. uplasował się na 13. pozycji. Najlepiej strzelał Niemiec Florian Peter. Drugie miejsce zajął Chińczyk Yuehong Li, a trzecie Hindus Anish Bhanwala.

SZUS

autor zdjęć: Jolanta Samulewicz/ PZSS

dodaj komentarz

komentarze


Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Przeprawy na Odrze
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Cztery lata wojny w Ukrainie
Przemyślany każdy ruch
Debiut skialpinizmu
Morskie koło zamachowe
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
USA wyprowadziły wyprzedzający atak na Iran
Podwyżki dla żołnierzy wchodzą w życie
Przedsiębiorcy murem za SAFE
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Together on the Front Line and Beyond
Cios w serce reżimu
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
„Jaskółka” na Bałtyku
Outside the Box
Focus of Every Move
Dolnośląscy terytorialsi niosą pomoc wrocławskiej lecznicy
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Polscy piloci przetarli szlaki w USA
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
METS po nowemu
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Walka o pierwszą dziesiątkę
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Kierunek Rumunia
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Skromny początek wielkiej wojny
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Wojsko nadal na Horyzoncie
Wojsko wskazało priorytety
Oko na Bałtyk
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Czas na oświadczenia majątkowe
Sprintem do bobsleja
Gala MMA coraz bliżej
Spluwaczki w nowej odsłonie
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Oficer od drona
Najwyższe odznaczenie dla Michaela Ollisa
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Wojskowe Schengen coraz bliżej
Wniosek o Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla żołnierza US Army
Polski sektor obronny za SAFE
Piekło „Pługa”
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Desant w Putlos
Borsuki, ognia!
Koniec olimpijskich zmagań
Debiut ogniowy Borsuków
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO