moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Rezerwujcie czas! Już niedługo wojskowa gala MMA

Kto zostanie mistrzem Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie? O tym przekonamy się 31 marca. Wówczas odbędzie się gala MMA „Walkę mamy we krwi”, podczas której wystąpią najlepsi zawodnicy w mundurach. – Emocji na pewno nie zabraknie – zapewnia organizator wydarzenia i zachęca do kibicowania żołnierzom, zarówno na hali sportowej, jak i przed telewizorami.

Już po raz trzeci żołnierze zapraszają na wielką galę MMA „Walkę mamy we krwi”. Podczas wydarzenia, będącego także finałem Mistrzostw Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie, w oktagonie stawią się najlepsi zawodnicy w mundurach. Wcześniej każdy z nich przeszedł przez gęste sito eliminacji i pokonał wielu przeciwników. – Musiałem się naprawdę napracować, aby dotrzeć do tego etapu. Ale nie zwalniam tempa i nadal ciężko trenuję. Zrobię wszystko, aby zostać mistrzem Wojska Polskiego – mówi szer. Damian Ostęp z 12 Dywizji Zmechanizowanej.

Po raz trzeci tytułu mistrzowskiego będzie bronił szer. Błażej Majdan z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. – Z roku na rok poziom tego wydarzenia jest coraz wyższy. Aby walczyć w finale, musiałem stoczyć trzy bardzo ciężkie pojedynki. To niesamowite, że można przyjechać na zawody wojskowe, a tak naprawdę mierzyć się z czołówką MMA w Polsce – powiedział w rozmowie z „Polską Zbrojną”.

REKLAMA

Podczas gali kibice będą mogli zobaczyć kilkanaście walk o tytuły mistrzowskie, ale to nie wszystko. Organizator wydarzenia, czyli Ministerstwo Obrony Narodowej, włączył do programu gali także tzw. superfighty, czyli pojedynki, podczas których zawodnicy nie będą walczyć o tytuły mistrzowskie. Wówczas zmierzą się m.in. st. szer. Paweł Oleszczuk z 18 Batalionu Powietrznodesantowego i reprezentujący US Army Johan Mackie. Jedna z walk odbędzie się w formule bokserskiej. St. szer. Damian Durkacz, olimpijczyk z Tokio, skrzyżuje rękawice ze st. szer. Sylwestrem Millerem z 1 Brygady Pancernej i zawodnikiem MMA.

Zmagania wojskowych odbędą się 31 marca w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Wydarzenie ma być transmitowane przez TVP Sport. Start o godzinie o 20.00. Z kolei od 19.00 za pośrednictwem aplikacji będzie można obejrzeć pojedynki odbywające się w ramach karty wstępnej. Po raz pierwszy kibice dostaną szansę obejrzenia rywalizacji sportowców w mundurach także na żywo. Po bezpłatne wejściówki należy się zgłosić do CKiS lub Urzędu Miasta Pruszkowa.

Dlaczego resort obrony zdecydował się na organizację takiego wydarzenia? – Dzięki gali „Walkę mamy we krwi” możemy pokazać, że żołnierze są silni, zdecydowani i gotowi do walki. Jest to też doskonała okazja do tego, aby udowodnić, że w wojsku można rozwijać swoje pasje i odnosić sukcesy w wielu dziedzinach – mówi mjr Michał Tomczyk z Centrum Operacyjnego MON, który odpowiada za organizację tej sportowej imprezy. – Jestem przekonany, że gala sportów walki zgromadzi liczną widownię zarówno na terenie obiektu, jak i przed telewizorami. Zachęcam do spędzenia tego piątkowego wieczoru z nami. Gwarantuję, że emocji nie zabraknie – zapewnia oficer.

Gali MMA będzie towarzyszył piknik wojskowy, zorganizowany na terenach przylegających do hali CKiS. Od godziny 13.00 będzie można zobaczyć nie tylko sprzęt, którym żołnierze posługują się podczas służby, czy skosztować wojskowej grochówki, lecz także potrenować sporty walki pod okiem podchorążych z Akademii Wojsk Lądowych. Z kolei dzień wcześniej, o godz. 17.30, nastąpi uroczystość ważenia zawodników. Tuż po niej eksperci z Akademickiego Centrum Komunikacji Strategicznej wezmą udział w debacie dotyczącej sportu w Wojsku Polskim. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Magdalena Miernicka

dodaj komentarz

komentarze


WOT i „Anakonda”
 
O bezpieczeństwie na PGE Narodowym
B9 stawia na solidarność
Nowelizacja i odznaczenia na święto weterana
Litwini kupią zestawy Grom
Obrady Grupy Północnej w Polsce
Jelcz szuka działki pod rozbudowę
Pół wieku w zespole
Maszerowali, lecz nie ginęli
Śladem profesjonalistów
Błaszczak: chcemy kupić rozpoznawcze aerostaty dla WP
Słowa jak pociski
Breakthrough for the Polish Armed Forces
Żołnierze uczą kobiety samoobrony
Arktyczny Delfin na tropie okrętów podwodnych
Uczniowska rywalizacja na drawskim poligonie
Holendrzy kończą dyżur w Polsce
Topaz dla Bułgarii
Włoski niszczyciel rakietowy w Polsce
Silniejsza obrona południowo-wschodniej flanki
Żegnali ich kamieniami w bukietach
Bez szklanego sufitu
WAT zacieśnia współpracę z IBM-em
Gdyńska stocznia zyskała nowe kompetencje
Nowy regulamin dla żołnierzy
Do końca walczył z tyranią
Wiedzieliśmy, że coś się wydarzy
Czy pracownicy wojska założą mundury?
„Griffin Shock ’23”. Pierwsze takie ćwiczenia w historii NATO
Włosi na straży polskiego nieba
Finlandia w NATO
Morawiecki w poznańskiej bazie US Army
Razem gotowi na wszystko
Polacy nie ucierpieli w Kosowie
Trekking w hołdzie zdobywcom Monte Cassino
Piąte zwycięstwo gwiazd Gortata z wojskiem
Koniec XI zmiany PKW Orlik
Mieczniki do aneksu
Szefowie sojuszniczych armii o bezpieczeństwie
Anakonda na Bałtyku
Polska wśród światowych liderów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ukryją się w Berberysach
Wojsko poza schematem
Cegiełka na morzu
Narada przed szczytem NATO
Kto wygra ze st. szer. Aleksandrą Mirosław?
Piekielny ogień dla polskiej armii
83 lata temu alianci wkroczyli do Narwiku
Mistrzostwa WOT-u w crossficie
Żołnierze pomagają zneutralizować złotą algę
Wielobój żołnierski domeną reprezentacji Czarnej Dywizji
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki
„Nasze granice w Monte Cassino”
1 Dywizja: mobilność i siła ognia
Koszykarskie święto w Atlas Arenie
Pierwsze w tym roku środki na zapomogi
Szef MON-u o rakiecie odnalezionej pod Bydgoszczą
Ruszyła sprzedaż biletów na Air Show
Nowy wymiar wojska
Najsprawniejsi wieloboiści

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO