moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Odwiedź Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni

Na wirtualny spacer po swojej siedzibie zaprasza Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. W najbliższą środę jego pracownicy pokażą, gdzie pracują i czym się zajmują na co dzień. Zaprezentują również jednostki stacjonujące na terenie całej Polski, które są bezpośrednio podporządkowane NCBC. Podczas Dnia Otwartego będzie prowadzona rekrutacja do służby w Centrum.

Jak na cyfrowe serce armii przystało, Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni zaprezentuje się w formie wirtualnej. Dzień Otwarty odbędzie się 27 października na Facebooku. Uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć dziewięć filmów, na których zostaną zaprezentowane poszczególne piony Centrum: Krypto, Cyber i IT oraz m.in. podległe mu jednostki. Prezentację zakończy wywiad z rekruterami, którzy w Dniu Otwartym przez cały czas będą odpowiadali na pytania dotyczące możliwości podjęcia pracy w NCBC i podległych mu jednostkach. Ponadto po każdym filmie eksperci z Centrum będą udzielali odpowiedzi na pytania związane z zadaniami realizowanymi przez ich instytucję.

– Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni po raz pierwszy otwiera swoje wirtualne drzwi i uchyla rąbka tajemnicy o cyfrowym sercu armii. Poprzez tę nową formę rekrutacji chcemy zachęcić młodych ludzi do związania swojej przyszłości z wojskiem, a przede wszystkim z jednym z trzech obszarów naszego działania, czyli cyber, krypto lub IT. Dlatego pokażemy, z czym nasi eksperci mają do czynienia każdego dnia, by bronić polskiej cyberprzestrzeni i zapewnić właściwe funkcjonowanie systemów teleinformatycznych i usług w resorcie obrony narodowej – mówi płk Grzegorz Wielosz, rzecznik prasowy NCBC. Wirtualny spacer po siedzibie Centrum ma jeszcze jeden cel. – Chcemy pokazać, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju i dołączając do nas każdy otrzymuje szansę, by pracować z wykorzystaniem unikatowych technologii i rozwiązań, często niedostępnych na rynku cywilnym – dodaje oficer.

REKLAMA

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni powstało w 2019 roku z połączenia Inspektoratu Informatyki z Narodowym Centrum Kryptologii. Jest jednostką odpowiedzialną za sformowanie wojsk obrony cyberprzestrzeni, które zdolność operacyjną osiągną w ciągu najbliższych kilku lat. Nowe wojska będą m.in. zabezpieczały systemy teleinformatyczne, prowadziły działania obronne i ofensywne, wykrywały ataki w cyberprzestrzeni oraz rozpoznawały systemy swoje oraz nieprzyjaciela. Obecnie NCBC podlega 10 jednostek, w których służy i pracuje ponad sześć tysięcy osób.

Dzień Otwarty NCBC zorganizowano m.in. w ramach prowadzonej od pewnego czasu akcji rekrutacyjnej. Centrum poszukuje utalentowanych osób, które interesują się tematyką IT, kryptologią i cyberbezpieczeństwem. Specjaliści, którzy będą chcieli pracować w Centrum, przejdą specjalistyczne kursy i szkolenia organizowane w kraju i za granicą w certyfikowanych ośrodkach NATO. Wezmą też udział w ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych. Na stanowiska w wojskach obrony cyberprzestrzeni mogą aplikować zarówno żołnierze zawodowi, jak i osoby cywilne.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: cyber.mil.pl

dodaj komentarz

komentarze


Bryza na południowej flance
 
Reforma administracji wojskowej
Na straży polskich rubieży
Gdy mąż i tata na misji
Podchorążowie na posterunku
W BBN o sytuacji na granicy
Orlik po raz dziesiąty
W Łazienkach Królewskich o obronie Tobruku
Żołnierz ranny na granicy
Dodatek specjalny za ochronę granicy
Afganistan. Czas wracać do domu
Polskie wyrzutnie Wisły
Oczy na wschodnią flankę
Marynarze spoczęli w Kwaterze Pamięci
Mecz z mistrzem!
„Tumak ’21” na finiszu
Logistycy wspierają żołnierzy na wschodzie Polski
16 Dywizja przeprawiła się przez Narew
Mielec wraca do odrzutowców
Zakupy dla wojska w nowym trybie?
Hybrydowa agresja ze Wschodu
Pomoc socjalna dla żołnierzy
Nowy stopień w siłach zbrojnych
SOMA dla specjalsów
Course on Diplomacy
Jakie zmiany w zakwaterowaniu?
Cougary dla Wojska Polskiego
Kiedy słyszysz „Alpha Scramble”!
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Nocne ataki na granicę udaremnione
Słowo jak odcisk palca
Najlepszy Sportowiec Polski 2021 roku. Głosujmy na żołnierzy!
F-16 lecą na Litwę
Szer. Alicja Tchórz i szer. Radosław Kawęcki mistrzami Europy!
Niemiec z Goździkiem
Bitwa pod Oliwą i morskie plany marszałka Piłsudskiego
11 medali dla wojskowych na czempionacie w boksie
Wciąż napięta sytuacja na granicy
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Zespół NATO na bojowo
Siedem medali zapaśników na wojskowym czempionacie
Wojskowa politechnika świętuje
Sojusznicze wsparcie
Kolejne sankcje wobec Mińska?
W jedynym słusznym kierunku
Niepowtarzalność 1918
O Polskę walczyli u boku Napoleona
Wojsko, fotonika i rewolucja technologiczna
Pułkownik Ciepliński w rękach UB
Kawaleria powietrzna w akcji, czyli skok na poligon
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
Retro Liga, czyli rozgrywki z historią w tle
Nastał dzień krwi i chwały…
W Łodzi szkolą medyków zgodnie z wytycznymi NATO
Niewybuch w gdyńskim porcie, nurkowie minerzy w akcji
Śladem „białych kurierów”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO