moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiana dowódcy w 2 Inowrocławskim Pułku Inżynieryjnym

Uroczysty apel przekazania obowiązków dowódcy 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego im. gen. Jakuba Jasińskiego odbył się w obecności zastępcy szefa Inspektoratu − szefa sztabu gen. bryg. Ryszarda Szczepińskiego.


Uroczystość uświetnili swoją obecnością między innymi poseł na Sejm Krzysztof Brejza, dowódca Garnizonu Inowrocław gen. bryg. Krzysztof Mitręga, byli dowódcy pułku, przedstawiciele władz samorządowych i administracyjnych Inowrocławia i regionu oraz duchowieństwa i związków kombatanckich, dowódcy zaprzyjaźnionych jednostek i instytucji wojskowych, licznie przybyli kierownicy instytucji i firm współpracujących z pułkiem.  

Podczas uroczystości gen. bryg. Ryszard Szczepiński podziękował płk. Piotrowi Sołomonowi za osiągnięcie wysokich wyników podczas dowodzenia pułkiem oraz życzył mu pomyślności w życiu osobistym. Szef sztabu, gen. bryg. Ryszard Szczepiński przedstawił nowego dowódcę pułku płk. Marka Wawrzyniaka i poinformował o przebiegu jego dotychczasowej służby, życząc powodzenia w dowodzeniu pułkiem o wieloletnich tradycjach.

Po uroczystym akcie przekazania sztandaru nastąpiło podpisanie protokołu przekazania obowiązków. Zdający obowiązki dowódcy płk Piotr Sołomonow podziękował żołnierzom i pracownikom wojska za wspólną służbę oraz wysiłek, który został włożony w realizację trudnych i istotnych dla funkcjonowania pułku zadań.

Nowy dowódca pułku podziękował przełożonym za zaufanie, którym obdarzyli go wyznaczając na dowódcę pułku z tak bogatymi tradycjami i osiągnięciami. – Dzisiejsza uroczystość ma dla mnie jako żołnierza i oficera szczególną rangę. To dla mnie zarazem ogromny zaszczyt, jak i wyzwanie – mówił płk Wawrzyniak. Jednocześnie zadeklarował, że w dowodzeniu pułkiem korzystał będzie ze swojej wiedzy i doświadczenia swych poprzedników oraz podwładnych.

W imieniu zaproszonych gości głos zabrali prezydent miasta Inowrocławia – Ryszard Brejza oraz wicestarosta Włodzimierz Figas, którzy podziękowali zdającemu dowódcy pułku za owocną współpracę oraz życzyli nowemu dowódcy pułku sukcesów na stanowisku. Na uroczystości zostały odczytane rozkazy o wyznaczeniu na stanowisko zastępcy dowódcy pułku ppłk. Andrzeja Koczorowskiego oraz na stanowisko szefa sztabu 2 Pułku Inżynieryjnego ppłk. Tomasza Baranowskiego.

Podczas uroczystości przewodniczący Komisji Odznaki Pamiątkowej 2 Pułku Inżynieryjnego ppłk Andrzej Koczorowski wręczył nowemu dowódcy odznakę pamiątkową pułku. Przy dźwiękach Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy uroczysty apel zakończyła defilada pododdziałów pułku.

Źródło: kpt. Sylwester Ludwiczak/2 pinż

PZ

autor zdjęć: plut. Karolina Sparzyńska

dodaj komentarz

komentarze


Rotacja wojsk USA do Polski będzie wznowiona
Królowa wspinaczki kończy karierę
NATO liczy wydatki przed szczytem
Dronowy kierunek przyszłości
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Drony na Legii
Miliardy na obronność
Tropem tajemnic z przeszłości
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
USA znów uderzyły w Iran
„Iks” nasz powszedni
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Szerszeń z Sochaczewa
Przełomowe porozumienie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
NATO zwiększy produkcję broni
Podróż w ciemność
Sztuka tworzenia kryptonimu
PKW Irak zostaje w Jordanii
Bez zmian w emeryturach
Paliwowy krwiobieg NATO
Domek Pilota w LAW otwarty
Nowy mechanizm wsparcia obronności kraju
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Zatrzymać drona
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Mundur w paczkomacie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska
Równanie z „Iksem”
Polski wkład w operację „Overlord”
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Nadchodzą zmiany
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Śmierć w sercu Azji
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Prezydent RP o szczycie NATO
PIRX-1 na orbicie
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
Wsparcie ma znaczenie
Barakudy z Polski
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Przełomowe zdolności artylerzystów
Studenci w koszarach
Twarzą w twarz
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Airbus A330 MRTT
Sojusznicza medycyna pola walki
Zbrodnicza farsa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO