moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie oficera Sekcji Wychowawczej w 5 Pułku

4 października 2013 roku był ostatnim dniem służby kapitana Roberta Wiśniewskiego w szeregach 5 Lubuskiego Pułku Artylerii.



Kapitan Robert Wiśniewski przesłużył w sulechowskim garnizonie 10 lat. Swoją służbę w 5 Pułku rozpoczął od objęcia stanowiska oficera sekcji ds. personalno-wychowawczych w 1 Dywizjonie Artylerii Samobieżnej, a następnie oficera wychowawczego w sekcji wychowawczej pułku.

Zawsze w sposób rzetelny wykonywał powierzone mu obowiązki. W dużym stopniu przyczynił się do osiągnięć pułku z zakresu pracy wychowawczej, często przez dłuższy okres pełniąc obowiązki szefa sekcji. Jego ostatnim dużym zadaniem była praca nad projektem oraz budową nowej Sali Tradycji, której był również kustoszem.

Na tejże sali kapitan Robert Wiśniewski został pożegnany przez kolegów wszystkich korpusów. Mąż zaufania oficerów, major Zbigniew Zawadzki wręczył odchodzącemu oficerowi replikę broni – szablę oficerską, a zastępca męża zaufania, kapitan Artur Fudala wraz z delegacją sztabu przekazał symboliczną armatkę, która ma upamiętniać lata służby kapitana Wiśniewskiego w 5 Pułku Artylerii.

Dowódca pułku, pułkownik Zenon Wiśniewski serdecznie podziękował odchodzącemu żołnierzowi, życzył mu dalszych sukcesów w służbie wojskowej i przyznał, że żałuje, że kolejny tak doświadczony oficer odchodzi z pułku.

Kapitan Robert Wiśniewski na własny wniosek zostaje skierowany do pełnienia dalszej służby wojskowej w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Żaganiu.

Źródło: chor. Tomasz Rybarczyk

PZ

autor zdjęć: chor. Tomasz Rybarczyk

dodaj komentarz

komentarze


Coraz więcej Alpha Scramble
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Walka, entuzjazm i nadzieja
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Powietrzna defilada
W hołdzie powstańcom warszawskim
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Abordaż z polskim wsparciem
Wsparcie ma znaczenie
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
18 Stołeczna BOT z własnym sztandarem
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
PKW Irak zostaje w Jordanii
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
Skok w przyszłość, powrót do przeszłości
Co zobaczymy na defiladzie w Święto Wojska Polskiego?
Odnaleziono „Roja”
Warszawa oddała hołd bohaterom powstania
MON i MSZ o szczycie NATO
Wieńce dla pomordowanych na warszawskiej Woli
Jak obronić się przed dronami?
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Gorący lipiec PKW Łotwa
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Lubawa wyposaży saperów
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
Morska parada 15 sierpnia
Z prądem i pod prąd
Legion Medyczny na poligonie
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
PGZ o koalicji antybalistycznej
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Laserowa broń na drony powstaje na WAT
Trudne początki polskich bombowców
Szachownica na Wisłostradzie
Generał w niewoli
Młodzi medycy na poligonie
Azjatycka szansa
Wojsko przerzuca strażaków do Hiszpanii
Paliwowy krwiobieg NATO
„Albatros” dozbrojony
W Sejmie o rosyjskim pocisku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO