moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych

Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych  Fly Film Festival to coroczne wydarzenie, podczas którego świat kina spotyka się ze światem lotnictwa. Ambicją organizatorów jest  stworzenie wspólnej platformy dialogu i rozrywki dla wszystkich pasjonatów awiacji, a także filmowców, którzy swoją twórczość poświęcili tematyce lotniczej.

 

Na festiwal są zaproszeni producenci i autorzy filmów z całego świata Widzowie mają możliwość obejrzenia filmów, prezentujących pełne spektrum zagadnień związanych z awiacją. W programie znajdują się filmy historyczne, obrazy koncentrujące się na lotnictwie militarnym i cywilnym, a także produkcje dotyczące paralotniarstwa czy lotów szybowcowych.

Organizatorzy, koncentrując się na pozytywnych dokonaniach polskiej awiacji, chcą kultywować pamięć o wspaniałej historii polskiego lotnictwa wojskowego, a także pokazać szerokiej publiczności, jak dynamicznie rozwijają się wszystkie gałęzie współczesnego lotnictwa.

 W konkursie najlepsze produkcje lotnicze z całego świata rywalizują o Grand Prix festiwalu. Jury przyzna również nagrody w kategoriach: najlepszy film fabularny, najlepszy film dokumentalny i reportaż, najlepszy film amatorski oraz nagrodę za najlepsze zdjęcia lotnicze. Przewidywana jest także nagroda publiczności. Odbędą się ponadto spotkania z reżyserami, twórcami filmów o tematyce lotniczej, pilotami oraz obsługą naziemną.

Festiwalowi towarzyszyć będą inne atrakcje: pokaz nowego modelu motoszybowca AOS-71, wystawa fotografii, pokazy balonów, modele latających samolotów szpiegowskich, pokaz działania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Planowane są spotkania z: kapitanem Witoldem Aleksandrem Herbstem – pilotem Dywizjonu 303, rektorami akademii lotniczych z Francji i Wielkiej Brytanii oraz gościem honorowym – Felixem Baumgartnerem.

Pokazy filmów odbywają się od 1 do 5 października w warszawskim kinie Kultura. Szczegółowy program festiwalu oraz opisy filmów są dostępne tutaj.

 „Polska Zbrojna” objęła Fly Film Festival patronatem medialnym. Można o nim przeczytać także na naszym portalu.

PZ

autor zdjęć: Fly Film Festival

dodaj komentarz

komentarze


Prezydent przestrzega przed rosyjską dezinformacją
Żelazna Dywizja zdaje egzamin celująco
Orlik na Alfę
NATO uruchamia „Wschodnią Straż”
Polsko-ukraińskie rozmowy o współpracy
WOT sprawdzał się w Nowej Dębie
Cios w plecy
Ograniczenia w ruchu lotniczym na wschodzie Polski
„Road Runner” w Libanie
Sikorski: potrzebujemy ściany antydronowej
Miliardy na budowę schronów
Człowiek w pętli
Grupa E5 o bezpieczeństwie wschodniej flanki NATO
Brytyjczycy żegnają Malbork
Koncern Hanwha inwestuje w AWL
Polska zwiększy produkcję amunicji artyleryjskiej
Eurokorpus pod hiszpańskim dowództwem
Trenują przed „Zapadem ‘25”
Już mają brąz, a mogą mieć złoto!
Brytyjczycy na wschodniej straży
Husarz z polskim instruktorem
Największy transport Abramsów w tym roku
Krok ku niezależności
Zwycięska batalia o stolicę
17 września 1939. Nigdy więcej
Premier do pilotów: Jesteście bohaterami
W poszukiwaniu majora Serafina
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żandarmeria skontroluje także cywilów
Kurs dla najlepszych w SERE
Triumf żołnierzy-lekkoatletów
W Sejmie o rosyjskich dronach nad Polską
Żołnierze USA i Bradleye jadą do Polski
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Z najlepszymi na planszy
Pożegnanie z Columbią
Apache’e nad Inowrocławiem
H145M – ciekawa oferta dla Polski
Światowe podium dla zawodniczek Wojska Polskiego
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Wielkie zbrojenia za Odrą
Polsko-ukraińskie rozmowy o współpracy
Państwo odbuduje dom w Wyrykach
Rekompensaty na nowych zasadach
Hekatomba na Woli
Wieża z HSW nie tylko dla Warana
Debiut polskich Patriotów
Niemiecki plan zniszczenia Polski
Aby państwo polskie było gotowe na każdy scenariusz
Obowiązek budowy schronów staje się faktem
Nagrody MSPO – za uniwersalność konstrukcji
Premiera na MSPO: Pocisk dalekiego zasięgu Lanca
Święto Wojsk Lądowych
Czy trzeba będzie zrekonstruować samolot „Slaba”?
Nawrocki: zdaliśmy test wojskowy i test solidarności
Dwie agresje, dwie okupacje
Wojskowi szachiści z medalem NATO
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Pogrzeb ofiar rzezi wołyńskiej
NATO – jesteśmy z Polską
Czołgiści w ogniu
Sojusznicy wysyłają dodatkowe wojska
„Nieustraszony Rekin” na wodach Bałtyku
Młody narybek AWL-u na szkoleniu
Ostry kurs na „Orkę” – rząd chce podpisać kontrakt do końca roku
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Black Hawki nad Warszawą
By znaleźć igłę, w Bałtyku trzeba najpierw znaleźć stóg
Pytania o rosyjskie drony. MON wyjaśnia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO