moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wniosek o odwołanie szefa SKW

Prezes Rady Ministrów, na wniosek Ministra Obrony Narodowej, podjął decyzję o rozpoczęciu przewidzianej ustawą procedury dotyczącej odwołania szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. Janusza Noska z zajmowanego stanowiska – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Ministerstwo Obrony Narodowej nie komentuje sprawy.


Generał brygady Janusz Nosek kieruje Służbą Kontrwywiadu Wojskowego od maja 2008 roku. W organach bezpieczeństwa państwowego pracuje od 1992 roku, kiedy to został funkcjonariuszem Urzędu Ochrony Państwa. W latach 1996–2006 był między innymi dyrektorem Zarządu Ochrony Ekonomicznych Interesów Państwa UOP oraz dyrektorem Delegatury ABW w Krakowie. W 2010 roku prezydent Bronisław Komorowski mianował go generałem brygady.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby odwołać szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, premier musi uzyskać opinię w tej sprawie zarówno sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, jak i Kolegium ds. Służb Specjalnych.

Na razie nie wiadomo, kiedy Komisja i Kolegium zajmą się wnioskiem w sprawie odwołania generała Noska ze stanowiska. Rozpoczęcia procedury zdymisjonowania szefa SKW nie komentuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: Zbigniew Furman

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Fińska armia luzuje rygory
Zostać pilotem Apache’a
Ratunek na szczycie
Debata o bezpieczeństwie
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Wypadek w PKW UNIFIL
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
A może studia na WAT?
Nie tylko błękitne berety
Praktyki w AMW, czyli morska sztafeta
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
„Ślązak” w warsztacie
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Akcja młodego terytorialsa
Testy autonomicznego Black Hawka
Kosmiczne bezpieczeństwo
Syndrom Karbali
Czas nadziei, czas pokoju
Świąteczne dowody wdzięczności i pamięci
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Daglezja bez tajemnic
Borsuki wyszły w pole
Pierwsze K9 w Braniewie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Historyczny triumf terytorialsa
Piekło „Pługa”
Psiakrew, harmata!
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Polski sukces w Duńskim Marszu
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
Program „Narew” się rozkręca
Lasery dla polskiego wojska
Prototyp E-7 dla USAF
Wojskowe roboty prosto z Polski
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Pasja i fart
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Sztuka spadania
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
Muzeum na fali
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Chłód Bałtyku
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Buty żołnierzy po nowemu
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
NATO coraz silniejsze
Ćwiczą, aby bronić granicy
Rezerwa na nowo
Początek wielkiej historii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO