moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Piłkarze ze Świętoszowa zdobyli brąz

Trzecie miejsce w I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Piłce Nożnej zajęli żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. W turnieju rozegranym w Częstochowie w brązowej drużynie zagrali byli i obecni piłkarze Twardego. W imprezie udział wzięło piętnaście reprezentacji, w tym cztery wojskowe.


– Chcieliśmy wygrać. Mogliśmy zrealizować nasze plany, ale mieliśmy trochę pecha. Niestety, w karnych przegraliśmy. Coś nie mamy szczęścia do półfinałów – mówi grający trener Twardego st. szer. Sebastian Tylutki. – Na pocieszenie nasi zawodnicy zostali wyróżnieni nagrodami indywidualnymi. Szer. Łukasza Rudyka uznano najlepszym piłkarzem turnieju, a st. szer. Marcina Kozdronia najlepszym bramkarzem – dodaje st. szer. Tylutki. Szer. Rudyk w siedmiu meczach strzelił 14 goli.

Do półfinału piłkarze ze Świętoszowa grali zgodnie z planem. W fazie grupowej wygrali wszystkie cztery spotkania: 8:0 z Państwową Strażą Pożarną z Częstochowy, 5:3 z Ochotniczą Strażą Pożarną z Chajczyn, 8:0 z OSP ze Starych Gnatowic oraz 8:0 z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych we Wrocławiu. Świętoszowanie pewnie wygrali rywalizację w grupie II. W ćwierćfinale wojskowi rozgromili 8:0 drugą drużynę z grupy I – OSP Chełmek. W półfinale po raz drugi w mistrzostwach spotkali się ze strażakami z Chajczyn, którzy we wcześniejszych meczach jako jedyni zdobywali bramki w starciu z byłymi i obecnymi piłkarzami Twardego. W rewanżu padł remis 2:2 i o awansie jednej z drużyn zadecydowały rzuty karne. Lepiej egzekwowali je strażacy – wygrali 2:1. W pojedynku o trzecie miejsce kawalerzyści pokonali 4:1 drużynę OSP Szwecja.

W trzeciej drużynie czempionatu oprócz st. szer. Tylutkiego, szer. Rudyka i st. szer. Kozdronia wystąpili: st. szer. Waldemar Goliński, st. szer. Piotr Chlabicz, st. szer. Janusz Szkarapat, st. szer. Daniel Skarapat, st. szer. Łukasz Iwaniak, st. szer. Krystian Chruścicki, kpr. Adam Marcinkowski, st. szer. Marcin Łojko i szer. Andrzej Siciński.


Piłkarze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej otrzymują brązowe medale i puchar. Od lewej: st. szer. Krystian Chruścicki, st. szer. Piotr Chlabicz i st. szer. Janusz Szkarapat.

W meczu o pierwsze miejsce w turnieju strażacy z Chajczyn przegrali 3:6 z kolegami z OSP w Wólce Pełkińskiej. Piąte miejsce w mistrzostwach zajęła drużyna z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, a szóste z 1 Batalionu Czołgów z Żurawicy. Czwarta z wojskowych ekip biorąca udział w czempionacie – z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego z Radomia – była dziewiąta. Drużyna z Wrocławia w fazie grupowej w grupie III zajęła trzecie miejsce (zdobyli 6 punktów – wygrali 5:2 ze strażakami z OSP Dobrzelów i 2:1 z kolegami z 42 BLSz), a w ćwierćfinale przegrała 1:3 z późniejszymi zwycięzcami mistrzostw. Czołgiści z Żurawicy w rozgrywkach grupy I pokonali wszystkich rywali strzelając w czterech meczach 17 bramek i tracąc zaledwie dwie. W ćwierćfinale trafili na strażaków z Chajczyn. Mecz zakończył się remisem 1:1, a w karnych triumfowali 4:3 rywale czołgistów. Natomiast lotnicy z Radomia w swojej grupie zajęli czwarte miejsce – zdobyli tylko trzy punkty po zwycięstwie 5:0 nad strażakami z Dobrzelowa. W pojedynku o 9. lokatę w turnieju drużyna z 42 BLSz ponownie zmierzyła się z ekipą z OSP Dobrzelów. Tym razem lotnicy wygrali 2:1.

Turniej rozegrano na boisku Skry. W zawodach nie mogli brać udziału zawodnicy występujący w drużynach piłkarskich od III ligi wzwyż, Młodej Ekstraklasie oraz w ekstraklasie i I lidze ogólnopolskiej futsalu. Mecze odbywały się na boisku o wymiarach 55x35 m z bramkami o szerokości 5 m i wysokości 2 m. Mecze trwały dwa razy po 12 min. Zespoły wystawiały do gry pięciu zawodników z pola i bramkarza (zmiany można było przeprowadzać systemem „hokejowym”). Przedstawiciel organizatora mistrzostw Robert Górski z firmy Inter-Sport był zaskoczony poziomem prezentowanym przez najlepsze drużyny i ma nadzieję, że w przyszłorocznej edycji zawodów weźmie udział więcej ekip. – Na pewno chcemy, aby to była cykliczna impreza. Niekoniecznie musi się ona odbywać w jednym miejscu – podkreślił Górski.

szus

autor zdjęć: st. szer. Daniel Szkarapat

dodaj komentarz

komentarze


Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
 
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
25 lat w NATO – serwis specjalny
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Zmiany w dodatkach stażowych
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Szarża „Dragona”
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Rakiety dla Jastrzębi
Święto stołecznego garnizonu
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Wojna w świętym mieście, część druga
Na straży wschodniej flanki NATO
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
SOR w Legionowie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Prawda o zbrodni katyńskiej
Front przy biurku
Głos z katyńskich mogił
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Wojna w świętym mieście, część trzecia
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Kadisz za bohaterów
Przygotowania czas zacząć
Barwy walki
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Ocalały z transportu do Katynia
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
W Italii, za wolność waszą i naszą
NATO na północnym szlaku
Sandhurst: końcowe odliczanie
NATO on Northern Track
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Wojna w świętym mieście, epilog
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Strażacy ruszają do akcji
Zbrodnia made in ZSRS
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Charge of Dragon
Ramię w ramię z aliantami
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Mundury w linii... produkcyjnej
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Optyka dla żołnierzy
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Odstraszanie i obrona
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Zachować właściwą kolejność działań
Kolejne FlyEle dla wojska
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
V Korpus z nowym dowódcą
Sprawa katyńska à la española
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Szpej na miarę potrzeb

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO