moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy dowódca w Kłodzku

Żołnierze 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku mają nowego dowódcę, jest nim major dyplomowany Artur Dziaduła.

Ceremonia przekazania obowiązków dowódcy 22 Batalionu Piechoty Górskiej odbyła się 17 czerwca 2013 roku na placu apelowym jednostki wojskowej w Kłodzku. W jej trakcie nastąpiło przekazanie sztandaru batalionu przez zdającego obowiązki ppłk dypl. Adama Berę przyjmującemu mjr dypl. Arturowi Dziadule. Licznie zebrani żołnierze, pracownicy wojska, przedstawiciele lokalnych władz oraz reprezentanci służb mundurowych przybyli pożegnać zaprzyjaźnionego dowódcę oraz powitać nowego.

Meldunek o zdaniu i objęciu obowiązków dowódcy 22 kbpg przyjął dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich płk dypl. Wojciech Kucharski.

Ppłk dypl. Adam Bera pożegnał wszystkich w miłej, serdecznej i spokojnej atmosferze obiecując, że niejednokrotnie odwiedzi miejsce, które stało się mu bardzo bliskie.

Mjr dypl. Artur Dziaduła jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, którą ukończył w 1991 roku. Jego losy wojskowe związane były głównie z 21 Brygadą Strzelców Podhalańskich. Służył między innymi w 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich, gdzie zajmował stanowiska dowódcze i sztabowe do zastępcy dowódcy batalionu włącznie. W 2000 roku ukończył Akademię Obrony Narodowej oraz studia podyplomowe na tej samej uczelni w 2007 roku. W latach 2009/2010 brał udział w VI zmianie PKW Afganistan. Bezpośrednio przed objęciem obowiązków w Kłodzku mjr Artur Dziaduła był szefem Sekcji w Dowództwie
21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Źródło: por. Damian Antonik

 

PZ

autor zdjęć: por. Damian Antonik

dodaj komentarz

komentarze


Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Wypadek w PKW UNIFIL
Wojskowe roboty prosto z Polski
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Szkoła w mundurze
W hołdzie ofiarom NKWD
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Trening w tunelu aerodynamicznym
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Studia dla żandarmów
Morski lis na polowaniu
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Morska ścieżka kariery
Rezerwa na nowo
Zabójczy team nad Anglią
Zginęli, bo pełnili służbę dla Polski
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
NATO i USA o Iranie
F-16 na straży
Zbrodnia i kłamstwo
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Nie tylko błękitne berety
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Fińska armia luzuje rygory
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Psiakrew, harmata!
Początek wielkiej historii
Our Only One
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Polski sukces w Duńskim Marszu
Syndrom Karbali
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Śmiercionośna Jarzębina
Krew, która łączy
Debata o bezpieczeństwie
Apache w polskich rękach
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Zbrodnia bez kary
Adaptacja i realizm
Rosomaki na lądzie i morzu
Marynarz w koreańskim tyglu
Pasja i fart
Zanim pojadą na wojnę
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Widok z kosmosu
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Kosmiczne bezpieczeństwo
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Grzmoty zamiast Goździków

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO