moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

31 BLT: pożegnalny wylot podpułkownika Pawelca

Pożegnalnym wylotem zakończył swoją służbę w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego ppłk pil. Mariusz Pawelec, szef Pionu Bezpieczeństwa Lotów.


Zastępca dowódcy 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego płk mgr inż. Wojciech Zgrabczyński wraz z dowódcą Grupy Działań Lotniczych oraz dowódcami eskadr, rodziną i zgromadzonymi licznie przyjaciółmi, a także przedstawicielami 2 SLT oczekiwali na wracającego ze swojego ostatniego wylotu ppłk. pil. Mariusza Pawelca kończącego swoją sześcioletnią służbę w 31 Bazie.

Odchodzącemu z czynnej służby oficerowi złożono gratulacje z tytułu wykonania  ostatniego lotu oraz życzenia dalszych sukcesów, następnie w luźnej atmosferze wspominano początki służby odchodzącego. Współpracownicy i przyjaciele nie ukrywali żalu z powodu odejścia tak znakomitego pilota.

Podpułkownik Mariusz Pawelec rozpoczął służbę wojskową w 1991 w Wyższej Oficerskiej Szkole Lotniczej w Dęblinie, którą ukończył w roku 1995. Pierwszy przydział służbowy skierował obecnego podpułkownika do 40 Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego w Świdwinie, gdzie sukcesywnie zdobywał kolejne szlify zawodowe. Kolejnym etapem było szkolenie w Stanach Zjednoczonych na samolocie F-16. Po jego zakończeniu ppłk Pawelec objął obowiązki szefa Sekcji − inspektora bezpieczeństwa lotów w 3 elt w Poznaniu, a następnie zastępcy oraz szefa Pionu − inspektora bezpieczeństwa lotów w 31 BLT w Poznaniu.

Źródło: por. Radzimski

PZ

autor zdjęć: Marcin Czajko

dodaj komentarz

komentarze

~tolek
1371134280
dlaczego odchodzi?
72-74-AE-45

NATO i USA o Iranie
Początek wielkiej historii
Mundury noszą ludzie
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Rzeźnik w rękach GROM-u
„Kryzys” na AWL-u
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Bursztynowy wstrząs
Jest nowy szef BBN
Natarcie w deszczu
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Świat się zbroi na rekordową skalę
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Zbrodnia bez kary
Zbrodnia i kłamstwo
Groźny incydent w Libanie
Nauki i nauczki z Afganistanu
Syndrom Karbali
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Czołgi poszły w las
Lekcja 3 Maja
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Adaptacja i realizm
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Wypadek w PKW UNIFIL
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Od cyberkursu po mundurówkę
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Marynarz w koreańskim tyglu
Ostrosz zamiast Mureny
Kosmiczne oko armii
Wyścig Stalina
Wicepremier apeluje o jedność
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
WAM coraz bliżej Łodzi
Strykery w akcji
Szef MON-u na Defence24 Days
Kluczowe 30 dni
Więcej strzelnic w powiecie
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Medyczne centrum w Krakowie
SAFE staje się faktem!
Pościg Leopardów
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Systemy antydronowe poszukiwane
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Czekając na czołgi
Powrót WAM-u
Mosty nad Narwią
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Bieg ku pamięci bohaterów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO