moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze pożegnali kolegę

W afgańskiej bazie Ghazni pożegnano poległego wczoraj polskiego żołnierza. Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak awansował pośmiertnie Jana Kiepurę do stopnia starszego chorążego. – Był dzielnym i dobrym żołnierzem – napisał szef MON.

Samolot z trumną z ciałem poległego żołnierza przyleci do Polski w czwartek około godziny 13.30. Na wojskowym lotnisku Okęcie powita go między innymi gen. broni Zbigniew Głowienka, dowódca Wojsk Lądowych. Wczoraj wieczorem minister Tomasz Siemoniak poinformował na twitterze, że awansował pośmiertnie żołnierza do stopnia starszego chorążego. – Był dzielnym i dobrym żołnierzem – napisał szef MON.

St. chor. Jan Kiepura zmarł w poniedziałek w wyniku ran odniesionych po wejściu na przydrożną minę pułapkę. Polski żołnierz ubezpieczał pracę amerykańskich saperów z zespołu ds. oczyszczania dróg z materiałów niebezpiecznych. Do tragicznego zdarzenia doszło pięć kilometrów na południe od bazy Ghazni. W wyniku eksplozji ranny został też afgański tłumacz.

Poległy żołnierz służył w wojsku od 2007 roku. Ostatnio zajmował stanowisko dowódcy drużyny w 1 Batalionie Strzelców Podhalańskich 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Był doświadczonym żołnierzem, instruktorem walki. Była to jego druga misja zagraniczna. Wcześniej służył w Afganistanie na szóstej zmianie. Był żonaty, osierocił dwóch synów, miał 35 lat. St. chor. Jan Kiepura jest 39 poległym w Afganistanie polskim żołnierzem.

EK

autor zdjęć: PKW Afganistan

dodaj komentarz

komentarze

~bib
1371031440
Cześć Jego pamięci. Rodzinie wyrazy współczucia.
44-13-6C-55
~żołnierz
1370947620
Cześć jego pamięci (*)
57-DD-5C-8D

Gdy ucichnie artyleria
Brytyjczycy na wschodniej straży
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Niebo pod osłoną
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Kapral Bartnik mistrzem świata
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Nieoceniona siła edukacji
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Borsuki zadomowiły się na poligonie
Pilica w linii
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Marynarze podjęli wyzwanie
My, jedna armia
Wojskowy bus do szczęścia
Militarne Schengen
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
W Zamościu już wiedzą, jak się chronić
Nowe zasady dla kobiet w armii
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Elementy Wisły testowane w USA
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Warto być wGotowości
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
„Horyzont” przeciw dywersji
Merops wdrażany natychmiast
W gotowości, czyli cywile na poligony
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Żołnierze pomagają w akcji na torach
Razem na ratunek
Is It Already War?
Plan na WAM
Nieznani sprawcy wysadzili tory
Wojsko Polskie stawia na bezzałogowce
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Wojsko na Horyzoncie
Drony w szkołach
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Studenci ewakuowali szpital
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Ogień z Leopardów na Łotwie
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Dywersja na kolei. Są dowody
Dzień wart stu lat
„Road Runner” w Libanie
Historyczna przeprowadzka do Cytadeli
Sukces Polaka w biegu z marines
„Zamek” pozostał bezpieczny
Polski „Wiking” dla Danii
Mundurowi z benefitami
Dostawa Homarów-K
Kontrakt na „Orkę” jeszcze w tym roku?
Terytorialsi na wirtualnych polach walki
Dodatkowe zapory

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO