moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nauka jazdy po pustyni w Mali

Instruktorzy z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Mali szkolą kierowców kompanii logistycznej miejscowej armii. – Tu w Afryce, gdzie teren jest bardzo zróżnicowany, nasi podopieczni mogą spotkać się z wieloma problemami – tłumaczy st. chor. sztab. Waldemar Szczepański.



Takie zajęcia są potrzebne szczególnie nowo wcielonym rekrutom malijskiej armii. – Wielu z nich nie jeździło dotąd w trudnych warunkach i nie mają doświadczenia w wykorzystywaniu biegów terenowych – mówi st. kpr. Michał Owczarek. W trakcie szkolenia pokazywał m.in. jak pracować sprzęgłem i pedałem gazu, by wydobyć zakopany samochód.

– Żołnierze armii malijskiej bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w każdych zajęciach – mówi dowódca kontyngentu ppłk Adam Jangrot.


Polski kontyngent jest częścią doradczo-szkoleniowej misji Unii Europejskiej. Operacja trwa od 18 lutego i potrwa 15 miesięcy. Do Afryki poleciało blisko 500 żołnierzy z 16 państw UE i spoza wspólnoty. Oprócz 20-osobowej grupy Polaków w misji biorą udział m.in. Francuzi, Niemcy, Czesi, Hiszpanie i Brytyjczycy. Około 200 europejskich doradców wojskowych ma wyszkolić m.in. kilka batalionów armii malijskiej.

MC

autor zdjęć: st. kpr. Marcin Przepióra

dodaj komentarz

komentarze

~scoobydoopoznan
1368617820
Żydzi wygrali wojnę -jedną z wielu- ( chyba ta 6 dniowa) umiejętnie używając jeepów. Tam coś z oponami właśnie było i piaskiem .... . Brawo Nasi. Od podstaw trza zaczynać ... . Liczę , że nasi podopieczni będą najlepiej wyszkolonymi, i że zwiększą im zakres działań przez dodatkowe zajęcia z Polakami. Tak buduje się prestiż Państwa.
5C-16-3D-92

Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Trudne początki polskich bombowców
Odnaleziono „Roja”
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
Wieńce dla pomordowanych na warszawskiej Woli
PKW Irak zostaje w Jordanii
Z prądem i pod prąd
Nocna próba na Wisłostradzie
PGZ o koalicji antybalistycznej
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Szachownica na Wisłostradzie
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Powietrzna defilada
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
„Wicher" wkrótce na wodzie
Legion Medyczny na poligonie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Morska parada 15 sierpnia
Laserowa broń na drony powstaje na WAT
Kompania dronów zamiast Rosomaków
18 Stołeczna BOT z własnym sztandarem
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
MON i MSZ o szczycie NATO
Młodzi medycy na poligonie
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Cyfrowa tarcza F-16
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Wsparcie ma znaczenie
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Generał w niewoli
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Jak obronić się przed dronami?
Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Co zobaczymy na defiladzie w Święto Wojska Polskiego?
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
Azjatycka szansa
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Walka, entuzjazm i nadzieja
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Zapraszamy na defiladę
Lubawa wyposaży saperów
Gorący lipiec PKW Łotwa
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Abordaż z polskim wsparciem
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Coraz więcej Alpha Scramble
Bataliony przyszłości

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO