moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Mogli inspirować się Al-Kaidą

Radość z uczestniczenia w sportowej rywalizacji zderzyła się z nienawiścią, chorą wizją świata Al-Kaidy – pisze o zamachu w Bostonie gen. dyw. rez. Roman Polko, były dowódca GROM i uczestnik maratonów.

Dwa wybuchy, do których doszło, gdy maratończycy dobiegali do mety, to prawdopodobnie dzieło szaleńca lub grupy szaleńców zafascynowanych działaniami Al-Kaidy. Ktoś chciał zburzyć spokój i harmonię sportowych zawodów, zasiać zamęt i strach w Ameryce i na całym świecie, przypomnieć, że organizacje terrorystyczne istnieją i, jak widać, mają się dobrze. Plan zwrócenia na siebie uwagi został zrealizowany. Od wczoraj sytuację w Bostonie relacjonują wszystkie serwisy informacyjne, oczy całego świata patrzą z niepokojem na Amerykę. O zamachowcach jest głośno.

Od momentu wybuchu wszyscy zastanawiają się, kiedy Amerykanom uda się zidentyfikować terrorystów. Myślę, że będzie to bardzo żmudne i długotrwałe dochodzenie. Ale ustalenie sprawców nie jest niemożliwe. Na pewno amerykańcy specjaliści będą musieli przeanalizować monitoring, filmy nagrane przez kibiców maratończyków, odkryć wszystkie elektroniczne ślady, które pozostawili po sobie zamachowcy, zbadać ładunki wybuchowe.

Przestrzegam przed wydawaniem „specjalistycznych” opinii, o tym, że ładunek był zbyt słaby i formułowaniu przedwczesnych wniosków. Po pierwsze takie działanie to instruowanie terrorystów, po drugie takie spekulowanie to wciąż podgrzewanie paniki i chaosu.

Sam jestem członkiem wojskowego klubu sportowego META Lubliniec i wiem, jak bardzo sport jest potrzebny i jak dobre emocje wyzwala. Zderzenie tego z nienawiścią zamachowców jest więc tym bardziej szokujące.

gen. dyw. rez. Roman Polko
były dowódca GROM-u, autor kilku książek, m.in. ostatnio wydanej, napisanej wspólnie z żoną Pauliną Polko, „Szefologiki, czyli logiki szefowania”

dodaj komentarz

komentarze

~Rosiński
1366310460
Maratończycy są twardzi i niech tacy będą decydenci którzy decydują o tym czy impreza może się odbyć. To była by woda na młyn dla zamachowców. Do zobaczenia na trasie następnego maratonu.
C3-82-5C-79

Nie panikuj. Działaj. Bądź w gotowości
Wojsko ma swojego satelitę!
Wojskowa łączność w Kosmosie
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Szef MON-u podsumował rok działania ustawy o obronie cywilnej
Pływacy i panczeniści w świetnej formie
Pierwsze spojrzenie z polskiego satelity
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Gdy ucichnie artyleria
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Obywatele chcą być wGotowości
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Orka na kursie
Trzy „Duchy" na Bałtyk
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Najlepsze projekty dronów nagrodzone przez MON
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Combat 56 u terytorialsów
Polski „Wiking” dla Danii
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Niemieckie wsparcie z powietrza
Najdłuższa noc
Jaśminowe szkolenia na AWL-u
Satelita MikroSAR nadaje
Mundurowi z benefitami
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Plan na WAM
Smak służby
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Zawiszacy przywitali Borsuki
Medyczna odsłona szkoleń wGotowości
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Cel: zniszczyć infrastrukturę wroga w górskim terenie
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Artylerzyści mają moc!
Czas na polskie Borsuki
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Niebo pod osłoną
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Komplet medali wojskowych na ringu
Koreańskie stypendia i nowy sprzęt dla AWL-u
Pancerniacy jadą na misję
Sportowcy podsumowali 2025 rok
Zawiszacy przywitali pierwsze Borsuki
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Dzień wart stu lat
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Militarne Schengen
Szwedzi w pętli
Kalorie to nie wszystko
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Nowe zdolności sił zbrojnych
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Nowe zasady dla kobiet w armii
W krainie Świętego Mikołaja
Holenderska misja na polskim niebie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO