moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nie będzie PIT-ów z Agencji

Żołnierze, którzy czekają na formularze podatkowe z Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, w tym roku ich nie otrzymają. Świadczenie mieszkaniowe jest bowiem od 2012 roku nieopodatkowane, więc mundurowi nie muszą rozliczać się z otrzymanych z wojska pieniędzy.

Kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy od 1 lipca 2010 roku otrzymuje finansowe świadczenie, pozwalające im w dowolny sposób zapewnić własne potrzeby mieszkaniowe. Niektórzy wynajmują mieszkania, inni kupują własne cztery kąty, a z otrzymanych pieniędzy spłacają kredyty.

Do grudnia 2011 roku mieszkaniowa należność, jaką otrzymywali żołnierze, była opodatkowana. Dlatego z Wojskowej Agencji Mieszkaniowej mundurowi otrzymywali PIT-y-11, będące informacją o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy. Otrzymaną od Agencji roczną kwotę należności z tytułu wypłaty świadczeń mieszkaniowych musieli wykazać w swoich zeznaniach podatkowych. Dotyczyło to pieniędzy wypłaconych od lipca 2010 do grudnia 2011 roku.

Od 2012 roku WAM, która stała się agencją wykonawczą, przestała pobierać zaliczki na podatek dochodowy. Tym samym do żołnierskich kieszeni trafiło więcej pieniędzy. – W tym roku po raz pierwszy PIT-ów-11 z tytułu wypłaty świadczeń mieszkaniowych Agencja nie wystawia – wyjaśnia Magdalena Wojciechowska, rzecznik WAM.

Żołnierze w zeznaniu podatkowym za 2012 rok nie muszą więc uwzględniać kwoty rocznego świadczenia otrzymanego z wojska.

PG

autor zdjęć: Fotolia

dodaj komentarz

komentarze


Jelcze z Raciborza
Pierwszy krok do Invictusa
Wsparcie ma znaczenie
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Triumf wojskowych lekkoatletów
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Kajakiem na światowe podium
Pancerne starcie
Trudne początki polskich bombowców
Salto mortale komandosa
Wyścig snajperów
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Baobaby docierają do wojska
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Innowacje z PERUNA
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Jak reagować w kryzysie?
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Azjatycka szansa
Jak obronić się przed dronami?
Odniesione w walce rany łączą
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Niezidentyfikowany obiekt spadł koło Lublina
Rakietowcy na Hawajach
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Pieta Michniowska
PKW Irak zostaje w Jordanii
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Paliwowy krwiobieg NATO
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Śmierć w sercu Azji
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Służby badają miejsce upadku pocisku
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Odnaleziono „Roja”
Marzenia częściowo spełnione
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Spadochronowy triumf
Wojsko stawia na „armię talentów”
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
MON i MSZ o szczycie NATO
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Święto wojska pod hasłem SAFE
„Albatros” dozbrojony

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO