moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Rywalizacja sportowa żołnierzy PKW KFOR

Żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie wzięli udział w zawodach sportowych organizowanych w bazie Camp Bondsteel.


Miesiąc luty wyjątkowo obfitował w sportową rywalizację żołnierzy PKW w bazie Camp Bondsteel. W tenisie stołowym st. sierż. Marcin Matusiak zdobył złoty medal, natomiast srebrny trafił do rąk żołnierza z Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego sierż. Sebastiana Drapińskiego.

W grze zespołowej piłki nożnej żołnierze z kompanii manewrowej PKW: st. kpr. Tomasz Rak, st. kpr. Dawid Mallek, st. szer. Jacek Oleksiak, st. szer. Paweł Michoń, szer. Przemysław Kokoszka, szer. Daniel Wilk oraz szer. Karol Schuster zdobyli brązowy medal i zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Bieg Valentine’s Day Run również przyniósł miejsca na podium. W klasyfikacji mężczyzn trzy pierwsze miejsca należały do Polaków (st. sierż. Marcin Matusiak, por. Adam Białka, por. Paweł Lewandowski), natomiast w klasyfikacji kobiet dwa pierwsze miejsca zajęły zawodniczki z PKW (kpt. Paulina Oleśków-Dąbska, por. mar. Karolina Stochła).

Zawody w siatkówkę zakończyły maraton sportowych osiągnięć. Trzy drużyny wystawione przez PKW: Polish Lions, Polish Eagles oraz Polish Oldboys z dowódcą PKW, ppłk Jackiem Wera na czele zajęły odpowiednio I, III oraz V miejsce w klasyfikacji.

Zakończyła się również edycja zimowego maratonu na raty („Zimnar”), w którym przez siedem tygodni 10 żołnierzy kontyngentu pokonywało cyklicznie trasę 6 kilometrów. Inicjatywa por. Adama Białki spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, a całość przedsięwzięcia odbywała się pod szyldem klubu biegacza Meta Lubliniec, co dodatkowo motywowało do uzyskania jak najlepszych wyników. „Zimnar 2013” podsumowany został wręczeniem dyplomów i medali.

W połowie marca kolejne sportowe wyzwanie, żołnierze będą uczestniczyć w trudnym i obciążonym kondycyjnie marszu na dystansie 25 km z obciążeniem 10-kilogramowym duńskim DANCON March.

Źródło: kpt. Paulina Oleśków-Dąbska

PZ

autor zdjęć: Arch. PKW

dodaj komentarz

komentarze

~gift ideas
1372803120
Greetings! Really beneficial guidance on this informative article! gift ideas http://www.link898.com/
56-F2-CD-E2

Artylerzyści mają moc!
BWP made in Poland. Czy będzie towarem eksportowym?
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Żołnierze zawodowi zasilają szeregi armii
Nowe zasady dla kobiet w armii
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
Borsuki jadą do wojska!
Wojskowa łączność w Kosmosie
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Sportowcy podsumowali 2025 rok
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Komplet medali wojskowych na ringu
Niebo pod osłoną
Razem na ratunek
Dzień wart stu lat
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Wojsko przetestuje nowe technologie
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
W krainie Świętego Mikołaja
Przygotowani znaczy bezpieczni
Uczelnie łączą siły
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Czy Strykery trafią do Wojska Polskiego?
Mundurowi z benefitami
Nadchodzi era Borsuka
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Poselskie pytania o „OPW z dronem”
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski
Trzy „Duchy" na Bałtyk
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Kapral Bartnik mistrzem świata
Czwarta dostawa Abramsów
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Nowe zdolności sił zbrojnych
Wojsko ma swojego satelitę!
Polski „Wiking” dla Danii
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Pancerniacy jadą na misję
Szwedzi w pętli
Plan na WAM
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Czas na polskie Borsuki
Z Su-22 dronów nie będzie
Koreańskie stypendia i nowy sprzęt dla AWL-u
Holenderska misja na polskim niebie
Polska niesie ogromną odpowiedzialność
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Najdłuższa noc
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Nitro-Chem stawia na budowanie mocy
Po co wojsku satelity?
Medyczna odsłona szkoleń wGotowości
Gdy ucichnie artyleria
Współpraca na rzecz bezpieczeństwa energetycznego
Don’t Get Hacked
Militarne Schengen
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Zwrot na Bałtyk

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO