moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Przetasowania na trasach maratonów na raty

Nowym liderem Zimowego Maratonu na Raty w Braniewie został st. szer. Piotr Butkiewicz z 9 BKPanc. Do zmiany na pierwszym miejscu doszło również w „Zimnarze” organizowanym w Jelczu-Laskowicach i Oławie – prowadzi Adam Klimczak z Wrocławskiego Klubu Biegacza Piast. W Warszawie i Dobrodzieniu liderami od początku rywalizacji są Marek Omszański i Krzysztof Pachuta.

Zwycięzca I etapu „Zimnara” w Braniewie ppor. Piotr Szpigiel.

W Braniewie Zimowy Maraton na Raty organizowany jest w tym roku po raz piąty. Pierwszy etap wygrał ppor. Piotr Szpigiel z 9 Brygady Kawalerii Pancernej przed chor. Waldemarem Dudkiem z 9 BKPanc i ppor. Sławomirem Łabudą z 16 Batalionu Dowodzenia 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu. W drugim biegu żaden z tych zawodników nie mógł wystartować i pod ich nieobecność o czołowe miejsca walczyli biegacze ze Stowarzyszenia Sportowego Rim Tim Team oraz st. szer. Piotr Butkiewicz.

Na sześciokilometrowej trasie triumfował z czasem 24 min 18,90 s Maciej Gajowniczek. Drugi był st. szer. Piotr Butkiewicz (24. 55,87), trzeci Jerzy Stulczewski (25.17,24), czwarty Daniel Filipek (27.05,80), a piąty st. plut. Jarosław Jaszczuk (27.46,90). Po dwóch etapach liderem rywalizacji jest st. szer. Piotr Butkiewicz. Drugie miejsce – ze stratą 1 min 58 s – zajmuje Jerzy Stulczewski. Jednak biegacze, którzy zajęli czołowe miejsca na I etapie, a nie startowali w II jeszcze mogą zająć miejsca na podium klasyfikacji generalnej „Zimnara” – do wyników końcowych liczyć się będzie siedem najlepszych czasów z ośmiu etapów.

Zawodnicy startujący w V Jelczańsko-Oławskim Zimowym Maratonie na Raty mają za sobą trzy etapy imprezy. Dwa pierwsze wygrał Grzegorz Kiełczewski z Wrocławia, a trzeci Adam Klimczak. Klimczak na I i II etapie zajął drugie miejsce, a ponieważ Kiełczewski nie stanął na starcie III, to zawodnik Piasta jest liderem rywalizacji. Na trzecim odcinku biegu na dystansie 6 km Kilmczak triumfował z czasem 21 min 19 s. Drugie miejsce zajął Daniel Danielecki (21,51), a trzecie Dominik Krumin (21,59). Impreza w Jelczu-Laskowicach i Oławie bije rekordy frekwencji w tegorocznym „Zimnarze”. Pierwszy etap ukończyło 170 biegaczy, drugi – 174, a trzeci – 156.

W Warszawie i Dobrodzieniu „zimnarowcy” startowali dwa razy. Oba pierwsze etapy VII Warszawskiego Zimowego Maratonu na Raty wygrał Marek Omszański. Za pierwszym razem 6 km pokonał w 21 min 3 s, a za drugim w 21 min 35 s. Na I etapie wyprzedził o 1 min 28 s Piotra Wieczorka i o 1 min 41 s Dawida Gromadzkiego, a na II o 57 s Tomasza Kucharczyka z Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec i o 1 min 10 s Piotra Wieczorka. Pierwszy etap ze startem i metą na stadionie Wojskowej Akademii Technicznej ukończyło 51 zawodników, a drugi – 48. Organizatorzy piątej edycji „Zimnara” w Dobrodzieniu w tym roku zmienili zasady jego rozgrywania. Zawodnicy nie rywalizują na trasie o długości 6 km, a 10 km. Dwa pierwsze etapy wygrał Krzysztof Pachuta (Żółwik Opole). Na I etapie sklasyfikowano 27 zawodników, a na drugim 28.



O żołnierzach biegających Zimowy Maraton na Raty – czytajcie na portalu polska-zbrojna.pl.

 
W afgańskim „Zimnarze” prowadzą Niemcy   „Zimnara” biegają nie tylko w Lublińcu
szus

autor zdjęć: arch. kpt. rez. Mieczysława Łyczakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Wsparcie ma znaczenie
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Abordaż z polskim wsparciem
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
PGZ o koalicji antybalistycznej
„Wicher” na wodzie
Morska parada 15 sierpnia
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Odnaleziono „Roja”
Cyfrowa tarcza F-16
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Coraz więcej Alpha Scramble
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Generał w niewoli
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Jak powstają polskie fregaty. Kulisy budowy Miecznika
Walka, entuzjazm i nadzieja
MON i MSZ o szczycie NATO
Wicher na morzu
Z prądem i pod prąd
Zapraszamy na defiladę
Młodzi medycy na poligonie
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Próba przed morską paradą
Powietrzna defilada
Flanka pod strażą
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Azjatycka szansa
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Bataliony przyszłości
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
Szkolenia na pomostówkę
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
Legion Medyczny na poligonie
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Szachownica na Wisłostradzie
PKW Irak zostaje w Jordanii
Gorący lipiec PKW Łotwa
„Wicher" wkrótce na wodzie
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Lubawa wyposaży saperów
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Nocna próba na Wisłostradzie
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO