moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

W kosowskim „Zimnarze” bez zmian

W Zimowym Maratonie na Raty, którego trasę wyznaczono w bazie wojskowej Camp Bondsteel w Kosowie, po raz drugi z rzędu triumfował st. sierż. Marcin Matusiak. Z kolei w Lublińcu, gdzie odbyły się trzy etapy „Zimnara”, tym razem zwycięzcą został Krzysztof Skiba z Wojskowego Klubu Biegacza „Meta”.

       Na trasie III etapu „Zimnara” w Kosowie

Bieganie maratonu na raty w Kosowie korespondencyjnie z biegaczami startującymi
w Lublińcu zainaugurował, biegnąc samotnie po ruchomej bieżni, por. Adam Białka. Tydzień później zawodnik lublinieckiej Mety do wspólnego biegania na trasie wyznaczonej w bazie zachęcił ośmioro zawodników. Trzeci etap „Zimnara” por. Białka pokonał wraz z dwoma biegaczkami i sześcioma biegaczami. Najszybciej dystans 6 km przebiegł po raz drugi
z rzędu st. sierż. Marcin Matusiak z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie. Tym razem najlepszy polski biegacz z XXVII zmiany Polskiego Kontynentu Wojskowego KFOR poprawił swój wynik sprzed tygodnia o 8 s – wygrał z czasem 24 min 52 s. Drugie miejsce – ze stratą półtorej minuty – zajął mł. chor. Dariusz Jaskulski (5 lpa), a trzecie – por. Adam Białka (Batalion Dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy). Zawodnik Mety przegrał z triumfatorem etapu o 2 min 16 s. Obie startujące panie – kpt. Paulina Oleśków-Dąbska (5 lpa) i por. mar. Karolina Stochła (ORP „Hydrograf”) – minęły razem metę po 30 min i 9 s biegu.

W Lublińcu każdy etap „Zimnara” wygrywał inny zawodnik Mety. Po Danielu Dulskim
i Krystianie Kaczanowskim na listę triumfatorów etapowych biegu głównego na 6 km wpisał się Krzysztof Skiba. Na pierwszym etapie był piąty, na drugim – drugi. Na trzecim odcinku zrewanżował się Krystianowi Kaczanowskiemu, z którym wcześniej przegrał tylko o 4 s. Skiba wygrał z „Kaczanem” o 7 s, a trzecie miejsce na III etapie zajął Karol Huć. Biegacz
z Koszęcina z czasem 22 min 49 s stracił do zwycięzcy 19 s. W biegu pań triumfowała Dorota Kubisz z Mety (29 min 38 s), a w rywalizacji dzieci na dystansie 2 km ponownie najszybsza była Dominika Drumowicz (9 min 24 s).

Trzeci etap Zimowego Maratonu na Raty ukończyło w Lublińcu 37 biegaczy i 9 biegaczek oraz pięcioro zawodników biegnących na nartach (najszybszy z nich był Florian Ulfik
z Mety), a także ośmioro maszerujących z kijkami (pierwsze miejsce w klasyfikacji nordic walking zajęła Jolanta Wojciechowska z „Zabieganych” Częstochowa).


O żołnierzach biegających Zimowy Maraton na Raty – czytajcie na portalu polska-zbrojna.pl.

 

 
Zimowy maraton na raty w Kosowie   „Zimnara” biegają nie tylko w Lublińcu
szus

autor zdjęć: por. Przemysław Jasiński

dodaj komentarz

komentarze


Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Nie pozwala spocząć na laurach
Wojskowa jajecznica: polowa vs. galowa – która lepsza?
Leopard nie stoi w kolejce
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Przecieranie szlaków
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Trójskok Belmy
Zakochałam się w slalomie
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Pancerna nauka strzelania
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim
Krok w przyszłość
Together on the Front Line and Beyond
Polska będzie zbrojna!
Nowy system w miejsce AWACS-ów
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Po pierwsze taktyka i przywództwo
W poszukiwaniu wyzwań
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Siła współpracy
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
The Beginning of Great History
Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przeszedł certyfikację
Tankowanie w przestworzach
Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
Symboliczny powrót gen. Skrzypczaka
Prezydenckie weto dla SAFE
PFM bez tajemnic
Zacięta walka o medale pod siatką
Nie ma nudy
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Bułgarzy patrzą na Wizjery
Inwestycje w „bardzo ważnym miejscu na mapie Polski”
Oko na Bałtyk
Polskie antydrony z Gdyni
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Łączność działa jak w zegarku
Nowy wymiar szkolenia przeciwlotników w Szkole Orląt
Generał Molenda doradcą NATO
Znamy ekstraKLASĘ wojskową
Kierunek: przyszłość
Piekło „Pługa”
Cel: Podwoić moc
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Podwodne drony przypłyną z Polski

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO