moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kolejny sukces polskich komandosów w Afganistanie

W pobliżu granicy z Pakistanem żołnierze oddziału stacjonującego w Sharanie przechwycili ogromne ilości materiałów wybuchowych. Ukryto je na szlaku przerzutowym terrorystów, którzy tamtędy wchodzą na teren Afganistanu. Były gotowe do podłożenia i detonacji. Miały zostać podzielone i rozwiezione w głąb kraju mówi portalowi polska-zbrojna.pl jeden z komandosów.


Półtorej tony materiałów wybuchowych, kilkadziesiąt skrzynek z amunicją i broń przechwycili wspólnie polscy komandosi i afgańscy policyjni antyterroryści. – Materiałów wybuchowych, które znaleźliśmy, wystarczyłoby na zniszczenie co najmniej kilkudziesięciu kołowych transporterów opancerzonych Rosomak, nie wspominając o mniej odpornych na wybuch pojazdach – ocenia uczestnik jednej z operacji. Polscy komandosi przeprowadzili ich kilka.

Informacje na temat arsenałów terrorystów zdobył polski wywiad i kontrwywiad wojskowy. Gen. Andrzej Tuz, dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego, podkreśla, że sukcesy polskich żołnierzy oznaczają większe bezpieczeństwo mieszkańców Afganistanu.

W ostatnich dniach żołnierze Wojsk Specjalnych zatrzymali też czterech rebeliantów. Trzech z nich było poszukiwanych afgańskim nakazem zatrzymania. Wszyscy zostali przekazani afgańskim siłom bezpieczeństwa.

To kolejne sukcesy polskich komandosów po spektakularnym zatrzymaniu w ubiegłym tygodniu przez żołnierzy z JWK w Lublińcu Mully Abdula Kabira. Znajdował się on na samym szczycie listy najgroźniejszych terrorystów we wschodnim Afganistanie. Był poszukiwany m.in. za zamachy na żołnierzy koalicji ISAF, w tym Polaków, rozboje, wymuszenia, porwania dla okupu.


autor zdjęć: Bogusław Politowski

dodaj komentarz

komentarze

~mikolaj
1357752780
panowie ddobra robota oby tak dalej !!!!!!!
9F-C4-D1-60

Psiakrew, harmata!
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Adaptacja i realizm
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Borsuki wyszły w pole
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Chłód Bałtyku
Praktyki w AMW, czyli morska sztafeta
Kosmiczne bezpieczeństwo
Morski lis na polowaniu
Testy autonomicznego Black Hawka
Wojskowe roboty prosto z Polski
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Wychodzą z cienia. Terytorialsi świętują Dzień Dumy z Munduru
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
NATO coraz silniejsze
Syndrom Karbali
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Sztuka spadania
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
Daglezja bez tajemnic
NATO i USA o Iranie
Świąteczne dowody wdzięczności i pamięci
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Pierwsze K9 w Braniewie
Our Only One
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Tu będą się kształcić specjaliści od „niewidocznego pola walki”
Polski sukces w Duńskim Marszu
Pasja i fart
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
Historyczny triumf terytorialsa
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Nie tylko błękitne berety
Fińska armia luzuje rygory
Muzeum na fali
F-16 na straży
Debata o bezpieczeństwie
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Zostać pilotem Apache’a
Początek wielkiej historii
Zanim pojadą na wojnę
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Wypadek w PKW UNIFIL
Ratunek na szczycie
Buty żołnierzy po nowemu
Prototyp E-7 dla USAF
Widok z kosmosu
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Akcja młodego terytorialsa
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Rezerwa na nowo
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO