moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierska Wigilia na misjach

Żebyśmy wszyscy cali i zdrowi wrócili do kraju – tego przede wszystkim życzyli sobie polscy żołnierze w Afganistanie, dzieląc się opłatkiem. W polskich kontyngentach jak co roku żołnierze spotkali się przy wigilijnych stołach.


Gdy pierwsza gwiazdka zaświeciła na afgańskim niebie w Kabulu, Bagram, Ghazni, Waghez i Vulcan przy wigilijnych stołach żołnierze połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia: zdrowia, spokoju i jak najszybszego powrotu do kraju. 

Wspólnie śpiewali kolędy, czytali kartki z życzeniami, które dostali od dzieci z całej Polski. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych polskich potraw: śledzi przyrządzonych na różne sposoby, pierogów z kapustą i grzybami, barszczu z uszkami i krokietów.

O północy w kaplicy polowej w Ghazni i w bazie Waghez odbyły się pasterki. W tym wyjątkowym dniu żołnierze wspominali także poległych kolegów.

Na zaśnieżonych i mroźnych Bałkanach, w stolicy Bośni i Hercegowiny Sarajewie do wigilijnej wieczerzy zasiedli polscy żołnierze pełniący służbę w ramach sił EUFOR. Łamiąc się opłatkiem, życzyli sobie radosnych świąt Bożego Narodzenia, spokojnej misji, wytrwałości w służbie i szczęśliwego powrotu do domów.
Uroczysta kolacja, smaczny barszcz z uszkami, pieczony karp i wyśmienita zupa rybna oddawały atmosferę polskich świąt.

Pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia dowódca PKW ppłk Tomasz Adamczyk spotkał się z żołnierzami pełniącymi służbę w odległych garnizonach Doboj i Banja Luka.

Źródło: PKW Afganistan, PKW EUFOR

PZ

autor zdjęć: Arch. PKW Afganistan

dodaj komentarz

komentarze


Nocna próba na Wisłostradzie
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Szachownica na Wisłostradzie
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Co zobaczymy na defiladzie w Święto Wojska Polskiego?
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Abordaż z polskim wsparciem
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Wieńce dla pomordowanych na warszawskiej Woli
18 Stołeczna BOT z własnym sztandarem
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
Azjatycka szansa
Młodzi medycy na poligonie
PGZ o koalicji antybalistycznej
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
MON i MSZ o szczycie NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Cyfrowa tarcza F-16
Z prądem i pod prąd
Powietrzna defilada
Jak obronić się przed dronami?
PKW Irak zostaje w Jordanii
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Trudne początki polskich bombowców
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Legion Medyczny na poligonie
Generał w niewoli
Zapraszamy na defiladę
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Walka, entuzjazm i nadzieja
Coraz więcej Alpha Scramble
Bataliony przyszłości
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
„Wicher" wkrótce na wodzie
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Wsparcie ma znaczenie
Laserowa broń na drony powstaje na WAT
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Gorący lipiec PKW Łotwa
Lubawa wyposaży saperów
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Odnaleziono „Roja”
Morska parada 15 sierpnia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO