moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Trzech żołnierzy rannych w Afganistanie

Rutynowy patrol Polskiego Kontyngentu Wojskowego został dzisiaj ostrzelany przez nieznanych sprawców. W wyniku ataku rannych zostało trzech żołnierzy. Stan jednego z nich jest ciężki, ale stabilny. Życiu pozostałych nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszyscy ranni zostali już przetransportowani do szpitala w Bagram.


Do ataku na polskich żołnierzy doszło w południowo-zachodniej części prowincji Ghazni. Do rannych żołnierzy natychmiast został wezwany śmigłowiec ewakuacji medycznej MEDEVAC. Zostali oni przetransportowani do szpitala w Ghazni. – Żołnierzowi, który był najciężej ranny, lekarze z Ghazni udzielili pierwszej pomocy i podjęli decyzję, że jego stan jest na tyle stabilny, że może być przetransportowany na dalsze leczenie do szpitala w Bagram. Są już w nim wszyscy trzej żołnierze – mówi mjr Julita Mirowska, oficer prasowy z Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych.

Rodziny rannych zostały powiadomione o wydarzeniu. – Dwóch rannych było w stanie skontaktować się już ze swoimi bliskimi. Do rodzin rannych żołnierzy pojechały delegacje z jednostek wojskowych, w których składzie był psycholog – dodaje major.

Źródło: PKW

MC, szus

autor zdjęć: PKW Afganistan

dodaj komentarz

komentarze

~macko
1356177180
Trzymajcie się chłopaki!!! Wracajcie szybko do zdrowia i cało do domu. Czołem!
C1-CF-ED-20
~sorbi
1356175620
Dwa dni temu mówiłem rodzinie i znajomym ,że w Afganie znowu się zacznie !! Tylko patrzeć jak Talibowie wyślą kolejnych Polaków rodzinom w trumnach „pod choinkę”. Może to brzmi brutalnie, ale oni dobrze wiedzą, kiedy obchodzimy święta i co roku w tym czasie albo naszych ranią ,albo zabijają –a na pewno intensywniej i skuteczniej atakują!!!
16-D5-C9-87

Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Pieta Michniowska
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Jak obronić się przed dronami?
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Paliwowy krwiobieg NATO
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Pancerne starcie
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Służby badają miejsce upadku pocisku
Zmiana warty na granicy
Spadochronowy triumf
Kajakiem na światowe podium
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Marzenia częściowo spełnione
Wyścig snajperów
Odnaleziono „Roja”
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Innowacje z PERUNA
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
„Albatros” dozbrojony
Rakietowcy na Hawajach
Jelcze z Raciborza
Odniesione w walce rany łączą
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Triumf wojskowych lekkoatletów
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
MON i MSZ o szczycie NATO
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Wsparcie ma znaczenie
Baobaby docierają do wojska
Trudne początki polskich bombowców
Azjatycka szansa
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Jak reagować w kryzysie?
PKW Irak zostaje w Jordanii
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Święto wojska pod hasłem SAFE
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Salto mortale komandosa
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Śmierć w sercu Azji
Niezidentyfikowany obiekt spadł koło Lublina
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Pierwszy krok do Invictusa
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO