moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Świąteczny koncert kadetów

Kadeci Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych zagrali dla dzieci i młodzieży.


Kadeci zagrali dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, podopiecznych Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Warszawie.
Zebranych przywitał kadet Marcin Adamski, ucharakteryzowany na starszego pana czytającego świąteczną opowieść. Ulubieńcami widzów muzycznego przedsięwzięcia od samego początku został skrzat Gapciokadet Maciej Menet, który ze skrzatem Chrapcio sprawili zebranym masę radości zabawnymi dialogami i grą aktorską.

Kadeci przygotowywali się do przedstawienia przez niecały miesiąc. W Mikołajki dali koncert dla pacjentów warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka, a teraz dla podopiecznych Zespołu Szkół dla Niepełnosprawnych Dzieci i Młodzieży. Swój występ kadeci przygotowywali w chwilach wolnych od zajęć. Żołnierze włożyli wiele pracy i serca w przygotowanie koncertu. Stworzyli autorski program teatralno-muzyczny i zaprezentowali go na mistrzowskim poziomie.

Dzięki staraniom muzyków Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych z Poznania, oddziału zamiejscowego w Zegrzu w trakcie koncertu zapachniało świętami Bożego Narodzenia i odrobiną magii, która świętom towarzyszy.

Przedświątecznemu spotkaniu przy dźwięku kolęd dyrygował szeregowy kadet Paweł Michałko, który poprowadził orkiestrę wojskową, nadzorował przygotowania, próby oraz zajął się aranżacją utworów na potrzeby spotkania z dziećmi. Po koncercie wszyscy otrzymali od Mikołaja słodkie niespodzianki i zrobili wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Koncert kadetów – muzyków odbył dzięki porozumieniu dyrekcji placówki i dowódcy Wojsk Lądowych – gen. broni Zbigniewa Głowienki. W trakcie koncertu dowódcę reprezentowali przedstawiciele zespołu do spraw podoficerów z chor. Krzysztofem Podkulińskim na czele.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku. Cała Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych życzymy Wam dużo pomyślności i wielu powodów do uśmiechu!

Źródło: chor. Marcin Szubert

PZ

autor zdjęć: archiwum kursu muzyków SPWLąd

dodaj komentarz

komentarze


Ostatnia niedziela…
Wojsko stawia na „armię talentów”
Dawka wiedzy na trudne czasy
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Inwestycje w bezpieczeństwo
Paliwowy krwiobieg NATO
Test w stratosferze
Morska bryza w dwóch odsłonach
Atak i przejęcie dokumentów
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
MON i MSZ o szczycie NATO
Pieta Michniowska
Odniesione w walce rany łączą
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Wyścig snajperów
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Azjatycka szansa
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Prezydent RP o szczycie NATO
Polski Gnom
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
W drodze po oficerskie gwiazdki
Wielki sukces podchorążych z AMW
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Śmierć w sercu Azji
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Tour przez garnizony
Borsuki i roje dronów
Spadochronowy triumf
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Marzenia częściowo spełnione
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Kajakiem na światowe podium
Poskromić kolosa
Pierwszy krok do specjalsów
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Pancerne starcie
Rosja testuje, Polska przechwytuje
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Wsparcie ma znaczenie
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Gen wojownika
Innowacje z PERUNA
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Baobaby docierają do wojska
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
PKW Irak zostaje w Jordanii
Pierwszy krok do Invictusa
Mosty (nie tylko) dla Abramsów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO