moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Minister Koziej spotkał się z ambasadorami

Wnioski płynące ze Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego były tematem spotkania szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego z dyplomatami. Przedstawiciele krajów Unii Europejskiej, NATO oraz państw sąsiadujących z Polską dyskutowali o przeprowadzaniu przeglądu i wdrażaniu w życie jego zapisów.

Minister Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

– Przedstawiliśmy sojusznikom i sąsiadom naszą wizję bezpieczeństwa. Myślę, że to dobry moment, by przekonać partnerów z Unii Europejskiej o potrzebie nowelizacji strategii bezpieczeństwa Unii – powiedział po spotkaniu minister Stanisław Koziej. Jak zaznaczył szef BBN, wśród państw NATO Polska przeprowadziła jeden z pierwszych, jeżeli nie w ogóle pierwszy, tak kompleksowy przegląd strategiczny.

Uczestnicy spotkania zwracali uwagę na konieczność pogodzenia prac nad długofalową strategią bezpieczeństwa z bieżącymi zadaniami. Za jedno z najważniejszych uznali walkę z kryzysem gospodarczym. Zdaniem szefa BBN, myślenie o przyszłości nie może przeszkadzać w realizacji dzisiejszych zadań. – Równocześnie należy jednak myśleć w dalekosiężnej perspektywie strategicznej – mówi minister Koziej.

Ambasadorzy tych krajów, które przeprowadziły już u siebie podobne przeglądy, mówili o doświadczeniach z wdrażania rekomendacji zawartych w tych dokumentach. Minister Koziej zapowiedział, że przygotowana zostanie mapa drogowa realizacji wniosków z Przeglądu. O postępie prac na bieżąco będzie informowany prezydent i Rada Bezpieczeństwa Narodowego.

Strategiczny Przegląd Bezpieczeństwa Narodowego to dokument opracowany przez grupę 200 ekspertów pod kierunkiem szefa BBN. Zawiera ocenę bezpieczeństwa, która poza zagrożeniami militarnymi, obejmuje także problemy społeczne, demograficzne, ekonomiczne, bezpieczeństwo energetyczne i cybernetyczne oraz sprawy zagraniczne. Będzie on podstawą do opracowania nowej strategii bezpieczeństwa państwa.


Prace nad dokumentem zakończyły się w maju 2012 roku. Później opracowany został raport z przeglądu. To niejawny dokument adresowany do najwyższych władz w kraju, zawierający propozycje zmian prawnych i organizacyjnych.

Spotkanie z ambasadorami ma szansę wejść na stałe do kalendarza szefa BBN. Jego zdaniem, to właściwa formuła, by z sojusznikami i sąsiadami rozmawiać o problemach bezpieczeństwa. – Zasugerowałem, by w przyszłości spotkać się, gdy będzie zatwierdzona nowa strategia bezpieczeństwa narodowego, by przybliżyć ją w podobnej formule – poinformował minister Koziej.

MC

autor zdjęć: Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

dodaj komentarz

komentarze


Aukcja dla weterana
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Kompania dronów zamiast Rosomaków
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Nowy ośrodek badań WIML
Siatka antydronowa
„Wicher” na wodzie
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
MON i MSZ o szczycie NATO
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Patrioty pod Płockiem
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Gorący lipiec PKW Łotwa
Akustyczna tarcza dla wojska
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Rok 2027 bez Air Show Radom
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Azjatycka szansa
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Abordaż z polskim wsparciem
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Drony na autopilocie
Dwa marzenia spełnione naraz
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Oni strzegą naszego spokoju
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Siatka niewidka dla wojska
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Kartki sercem malowane
Flanka pod strażą
Młodzi medycy na poligonie
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Z prądem i pod prąd
Coraz więcej Alpha Scramble
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Cztery brygady, jeden cel
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Legion Medyczny na poligonie
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO