moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożar na poligonie w Nowej Dębie

Dziesięć zastępów straży pożarnej i samolot Dromader uczestniczyły w akcji gaszenia pożaru na poligonie wojskowym w Nowej Dębie. W ogniu znalazło się ponad 25 ha ściółki leśnej. Pożar nie stanowił zagrożenia dla ludzi i zabudowań, ale zagrożeniem dla strażaków mogły być niewybuchy. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Pożar wybuchł na tak zwanym polu roboczym w Lipie. Jest to część poligonu w Nowej Dębie nieużywana już przez wojsko. Powstałe zagrożenie nie ma żadnego związku z działalnością żołnierzy – wyjaśnia płk Tadeusz Likus, szef wojskowej ochrony przeciwpożarowej.

Z informacji przekazanych przez st. kpt. Marcina Betleję, rzecznika prasowego podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP, wynika, że pożar wybuchł wczoraj w miejscowości Irena w powiecie stalowowolskim. – Na szczęście ogień nie dotarł do lasu. Spłonęła ściółka leśna i trochę młodzika. Powody zdarzenia nie są jeszcze znane, ale z doświadczenia wiem, że pożary lasów rzadko wynikają z przyczyn naturalnych. Niestety, wiele nie trzeba, bo ściółka leśna jest teraz bardziej sucha niż kartka papieru – mówi Betleja.

Jak dowiedział się portal polska-zbrojna.pl, do akcji ruszyły wczoraj 2 zastępy wojskowej straży pożarnej i 8 zastępów OSP i PSP. Czoło ognia zostało uchwycone także dzięki czterem zrzutom wody z samolotu gaśniczego Dromader należącego do Lasów Państwowych. Obecnie sytuację na terenie poligonowym monitorują wojskowi strażacy. Niewykluczone, że akcję gaśniczą trzeba będzie dziś powtórzyć, bo ogień prawdopodobnie tli się w torfowiskach.

MKS

autor zdjęć: Piotr Bernabiuk

dodaj komentarz

komentarze


Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Silniki do Abramsów pod fachową opieką
Wojsko zaprasza rodziny
JW Agat: idziemy po młodych!
Specjalsi przeciw flocie cieni
Bez schematów
Huta Częstochowa bliżej wojska
Syndrom Karbali
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Od cyberkursu po mundurówkę
Logistycy pod lupą
Wodny chrzest Borsuków
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Pytania o obecność amerykańskich wojsk w Polsce
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Przyszłość „Łucznika”
Borsuk po słowacku
Borsuki zdały wodny egzamin
Biało-czerwona na Monte Cassino
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
Armia testuje roboty do transportu
NATO i USA o Iranie
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Czerwieńsze będą…
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Początek wielkiej historii
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Symbol skupiający wiele znaczeń
Bez zmian w emeryturach
Kosmiczna suwerenność Wojska Polskiego
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Ready for Every Scenario
Terroryści pod Kaliszem, czyli ćwiczenia ratownicze
Nie tylko wojsko na rzecz obronności
Wraki w sonarze
Bieg ku pamięci bohaterów
Hornet czyli „polski Shahed”
Ukraina kształtuje przyszłość wojny
Ogień Strykerów. Tak ćwiczy US Army w Polsce
Wyścig Stalina
Pancerniacy z Wesołej w światowej czołówce
Adaptacja i realizm
Ostatni most
Generał z cienia
Relacje wojskowe Polski i USA – żołnierze, kontrakty, infrastruktura
Wypadek w PKW UNIFIL
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Jak wojsko chroni lotniska?
Terytorialsi zapraszają
Nowe stanowiska i nowe dowództwo
Groźny incydent w Libanie
Uczczono ofiary zamachu majowego
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Skrzydlaci komandosi
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Jest nowy szef BBN
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO