moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowa zmiana w drodze do Bośni

Kilkudziesięciu polskich żołnierzy wkrótce rozpocznie służbę na IV zmianie polskiego kontyngentu w Bośni i Hercegowinie. Dziś wylecieli w rejon misji. Polakami dowodzi ppłk Tomasz Adamczyk.


Najwięcej żołnierzy pojedzie z 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku. Dlatego to właśnie w tej jednostce 22 sierpnia odbyło się uroczyste pożegnanie kontyngentu. – Obecność naszych żołnierzy w najbardziej zapalnych miejscach Bałkanów stwarza szansę na pokojowe współistnienie narodów, które pozostają w konflikcie – podkreślił gen. dyw. Ireneusz Bartniak, dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, który w imieniu dowódcy Wojsk Lądowych żegnał żołnierzy.

Od 1 grudnia 2010 r. polscy żołnierze pełnią służbę w Bośni i Hercegowinie w ramach międzynarodowych sił EUFOR/MTT (ang. Mobile Training Teams). Polski kontyngent tworzą cztery mobilne zespoły szkoleniowe oraz 2 zespoły łącznikowo-obserwacyjne. Ponadto Polacy służą także w kwaterze sił EUFOR oraz w Europejskim Oddziale Żandarmerii Wojskowej. Ich głównym zadaniem jest wspieranie administracji państwowej i samorządowej z zapobieganiu konfliktom na tle etnicznym w strefie odpowiedzialności. Polacy szkolą także żołnierzy z Bośni i Hercegowiny.

MP

autor zdjęć: st. chor. Marcin Lasoń

dodaj komentarz

komentarze


ASzWoj zaprasza na dzień otwarty
Polsko-estoński sojusz
Piekło „Pługa”
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Czas nadziei, czas pokoju
Fińska armia luzuje rygory
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Syndrom Karbali
Akcja młodego terytorialsa
Artylerzyści z Węgorzewa w natarciu
Polski sukces w Duńskim Marszu
Fabryka pocisków ziemia–powietrze
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Początek wielkiej historii
Debata o bezpieczeństwie
Wojna z Iranem: eskalacja bez przełomu
PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
Pierwsze K9 w Braniewie
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Praktyki w AMW, czyli morska sztafeta
Kompetencje warte ponad milion dolarów
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Daglezja bez tajemnic
MON pomoże uczcić ofiary UPA
Ratunek na szczycie
Wypadek w PKW UNIFIL
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Nie tylko błękitne berety
A może studia na WAT?
Historyczny triumf terytorialsa
Francuski most na Odrze
Sztuka spadania
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Borsuki wyszły w pole
Prototyp E-7 dla USAF
Szkoła pilotów FPV
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
„Ślązak” w warsztacie
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Testy autonomicznego Black Hawka
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Psiakrew, harmata!
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Zostać pilotem Apache’a
Patrol z Syriusza
Buty żołnierzy po nowemu
Polska buduje przewagę w kosmosie
Ćwiczą, aby bronić granicy
NATO coraz silniejsze
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Lasery dla polskiego wojska
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Program „Narew” się rozkręca
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
PKW Irak ewakuowany
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO