moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pierwsze zwycięstwo Kawalerii

Jedenastka Kawalerii Tomaszów Mazowiecki wygrała pierwszy mecz w piotrkowskiej klasie okręgowej. Wojskowi w drugiej kolejce pokonali 1:0 drużynę Ludowego Klubu Sportowego Wola Krzysztoporska.


Trzy dni po debiucie w klasie okręgowej zespół WKS przystąpił do drugiego spotkania ligowego z większą wiarą w swoje umiejętności. – Piłkarze poczuli się pewniej na Stadionie Miejskim w Tomaszowie Mazowieckim i nie przestraszyli się drużyny lidera. Po pierwszych 30 minutach gry zaczęliśmy coraz śmielej atakować bramkę gości. Naszą przewagę potwierdziliśmy bramką, którą w 38. min zdobył z podania Sebastiana Nowaka Daniel Żygalski – relacjonuje st. kpr. Wojciech Dzwonkowski, skarbnik tomaszowskiego WKS.

W drugiej połowie, od 62. minuty, jedenastka z Woli Krzysztoporskiej grała z przewagą jednego zawodnika. Boisko musiał bowiem opuścić upomniany przez arbitra dwiema żółtymi kartkami mł. chor. Piotr Kliszewski. Goście próbowali zdobyć wyrównującego gola, jednak podopieczni Tomasza Olczyka bardzo dobrze spisywali się w defensywie i przeprowadzali groźne kontrataki. Wojskowi nie dali sobie odebrać zwycięstwa i z dorobkiem czterech  punktów awansowali na piątą pozycję w tabeli.

W trzeciej kolejce jedenastka WKS rozegra pierwsze spotkanie w klasie okręgowej na wyjeździe. Tomaszowianie grać będą 26 sierpnia w Drzewicy z Gerlachem.

* * *
W zwycięskim meczu z LKS Wola Krzysztoporska drużyna WKS Kawaleria wystąpiła w składzie: Tomasz Płocki; Krystian Bożyk, plut. Jarosław Owsianka, mł. chor. Piotr Kliszewski, Łukasz Lewandowski (od 85. min Paweł Brysiak); Cezary Łysakowski, Michał Lis (od 50. min Krzysztof Krawczyk), Piotr Jaszczyk, st. szer. Norbert Duła (od 65. min Rafał Makowski); Sebastian Nowak (od 80. min Wojciech Bogusz), Daniel Żygalski.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: st. kpr. Wojciech Dzwonkowski

dodaj komentarz

komentarze


Góral z ORP „Gryf”
Drony na wagę złota
W drodze po indeks
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Snowboardzistka i pływacy na medal
Rekordowe wsparcie dla ZM „Tarnów”
Dyplomatyczna gra o powstanie
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
Wojsko z nowym programem rozwoju
Gladius dla Szczecińskiej Dywizji
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
Niebawem dostawy karabinków Grot A3
Odpalili K9 Thunder
Prezydent złożył życzenia żołnierzom
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Wojsko ma swojego satelitę!
Symbol polsko-rumuńskiego braterstwa broni
Piechota górska w Wojnarowej coraz liczniejsza
Gladiusy w Bursztynowej Dywizji
Koniec bezkarności floty cieni?
Polskie pociski rakietowe – rusza produkcja
Wielkopolanie powstali przeciw Niemcom
Nadbużańscy terytorialsi na patrolu konnym
Piątka z czwartego wozu
Nowa ręka dla weterana
Przyszłość polskich czołgów K2
Niebo pod osłoną
Wymyśl nazwę dla polskich satelitów wojskowych
Zdarzyło się w 2025 roku – II kwartał
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Noc na „pasku”
Combat 56 u terytorialsów
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Przełomowy czas dla WZL-2
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Plan na WAM
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Zdarzyło się w 2025 roku – III kwartał
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Marynarz uratował turystkę w Tatrach
Ministrowie ds. służb: Wnioskujemy o spotkanie z prezydentem
ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
Trump i Zełenski zadowoleni z rozmów na Florydzie
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Na tronie mistrza bez zmian
Misja na rzecz zdrowia
Zdarzyło się w 2025 roku – I kwartał
Kto zostanie Asem Sportu?
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Pancerniacy jadą na misję
Najdłuższa noc
Sojusznicza obrona
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Szukali zaginionych w skażonej strefie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO