moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Navy Seals ćwiczyli razem z FORMOZĄ

Elitarna jednostka wojsk specjalnych – komandosi Navy Seals Marynarki Wojennej USA razem z polskimi żołnierzami z FORMOZ-y szkolili się w Zatoce Gdańskiej i na Bałtyku – dowiedziała się polska-zbrojna.pl.


Kilkudziesięciu komandosów Navy Seals stacjonowało przez trzy tygodnie w polskim Porcie Wojennym i w rejonie Zatoki Gdańskiej. Amerykanie przylecieli na wspólne szkolenie z komandosami Jednostki Wojskowej FORMOZA. Polscy i amerykańscy specjalsi ćwiczyli m.in. elementy taktyki niebieskiej, czyli działanie na wodzie i pod wodą. Zadania polegały np. na zatrzymywaniu i opanowywaniu jednostek pływających. Wspólne szkolenie obejmowało także elementy tzw. taktyki czarnej, czyli działań na statku i okręcie. Amerykańscy operatorzy razem z polskimi doskonalili umiejętności załóg szybkich łodzi operacyjnych oraz brali udział w strzelaniu na morzu z broni pokładowej. Jednym z zadań było też doskonalenie procedur planowania operacji morskich.

Zaplanowano już kolejne wspólne szkolenie polskich komandosów z Sealsami. – Każde szkolenie z operatorami tak elitarnej formacji, jaką jest SEAL, dostarcza polskim specjalistom dużego zasobu nowej wiedzy oraz pomaga w praktycznym planowaniu oraz realizowaniu trudnych operacji w środowisku wodnym – mówi kapitan marynarki Tomasz Królik, rzecznik prasowy jednostki FORMOZA.

Bogusław Politowski

autor zdjęć: Archiwum FORMOZY

dodaj komentarz

komentarze


Przyszłość polskich Czarnych Panter
Były żołnierz WOT-u z zarzutami szpiegostwa
Psiakrew, harmata!
Lotnicy NATO kontra drużyna Gortata
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Wypadek w PKW UNIFIL
NATO i USA o Iranie
Adaptacja i realizm
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Twarde na poligonie
Apache w polskich rękach
Wzmocnienie polskiej tarczy powietrznej
Pierwsze loty
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Polski sukces w Duńskim Marszu
Bądź bezpieczny w sieci
Fińska armia luzuje rygory
Zabójczy team nad Anglią
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Mała Orka?
Architekci pola walki
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Początek wielkiej historii
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Absolwenci do wojska. Nabór trwa
Studia dla żandarmów
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Our Only One
Zbrodnia bez kary
54 sekundy próby
Nieszczęśliwy wypadek na strzelnicy
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Zbrodnia i kłamstwo
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Pasja i fart
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Szef MON-u Człowiekiem Roku 2025
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Jelcz coraz silniejszy
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Logistyczna rewolucja w Opolu
Grzmoty zamiast Goździków
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Głos żołnierzy ma znaczenie
Marynarz w koreańskim tyglu
Pomnik gen. Rozwadowskiego stanie przed Sztabem Generalnym
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Większe możliwości Nitro-Chemu
Pierwsze szkolenie Legionu Medycznego
Rosomaki na lądzie i morzu
Debata o bezpieczeństwie
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
View from Outer Space
WAM wraca do Łodzi
Syndrom Karbali
Antydronowa DIANA w Polsce

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO