moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Licealiści w okopach

Jeszcze kilka tygodni temu pisali ostatnie sprawdziany z biologii czy języka polskiego. Gdy większość ich kolegów wyjechała już na wakacje, uczniowie klasy mundurowej VI LO w Toruniu udali się na poligon. Także ten egzamin zdali znakomicie.

Dzięki współpracy z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia licealiści mogli spędzić jeden dzień na poligonie, gdzie towarzyszyli elewom II turnusu służby przygotowawczej. Wcześniej, przez cały rok, poznawali teoretyczne podstawy sztuki żołnierskiej. – To szalenie interesujące zajęcia, jednak nie mogą się równać z prawdziwą przygodą na poligonie – mówi Karolina Lewandowska, uczennica I klasy VI LO. – Dzięki zajęciom w terenie mogliśmy na żywo zobaczyć i na własnej skórze spróbować, jak wygląda prawdziwe wojsko.

Młodzież ćwiczyła wszystko to, co jest podstawą szkolenia żołnierskiego – musztrę, marsz z ubezpieczeniem, czołganie, maskowanie, no i oczywiście klasykę gatunku kopanie okopów.

Dla toruńskich licealistów wspólne zajęcia były zwieńczeniem nauki i ostatnim wojskowym akcentem przed nadchodzącymi wakacjami. Natomiast elewi CSAiU będą jeszcze przez najbliższe 2 miesiące zdobywać umiejętności, które wykorzystają w służbie już jako żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych.

Źródło: CSAiU

MC

autor zdjęć: kpt. Marek Serocki, kpr. Maciej Hering

dodaj komentarz

komentarze


Królowa wspinaczki kończy karierę
PKW Irak zostaje w Jordanii
Zatrzymać drona
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Paliwowy krwiobieg NATO
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Przełomowe porozumienie
Wielki sukces podchorążych z AMW
Zbrodnicza farsa
PIRX-1 na orbicie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Podróż w ciemność
NATO liczy wydatki przed szczytem
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Tropem tajemnic z przeszłości
Dronowy kierunek przyszłości
USA znów uderzyły w Iran
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Bez zmian w emeryturach
Równanie z „Iksem”
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Domek Pilota w LAW otwarty
Drony na Legii
Studenci w koszarach
Miliardy na obronność
Jak wygląda nowa selekcja do JW AGAT?
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Ostatnia niedziela…
Barakudy z Polski
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Szerszeń z Sochaczewa
Gotowi na zmiany na polu walki
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Mundur i bokserskie rękawice
Przełomowe zdolności artylerzystów
Twarzą w twarz
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Pieta Michniowska
Wsparcie ma znaczenie
Sztuka tworzenia kryptonimu
Mundur w paczkomacie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Śmierć w sercu Azji
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
NATO zwiększy produkcję broni
Prezydent RP o szczycie NATO
Nowy mechanizm wsparcia obronności kraju
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Żywią i bronią
Polski wkład w operację „Overlord”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO