moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zespół gen. Skrzypczaka zakończył prace

W resorcie obrony będą przejrzyste wojskowe struktury i zakresy obowiązków – wynika z dokumentu, który właśnie trafił na biurko ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka.

Dokument jest efektem kilkumiesięcznej pracy ekspertów i wojskowych, którymi kierował doradca szefa resortu obrony gen. Waldemar Skrzypczak. Jego zespół został powołany przez ministra Siemoniaka, by opracować zasady reformy struktury dowódczej Wojska Polskiego.

– Szczegóły zmian proponowanych przez nasz zespół zostaną podane, gdy zakończy się proces legislacyjny związany z wejściem w życie tego dokumentu – mówi gen. Waldemar Skrzypczak. Doradca ministra dodał jednak, że nową dowódczą strukturę armii opracowano w taki sposób, by jasno określała rolę poszczególnych instytucji. – Bardzo czytelnie określiliśmy, jakie podmioty odpowiadają za: planowanie, przygotowanie wojska, dowodzenie czy wsparcie – wylicza generał.

Efektem prac jego zespołu będzie też ograniczenie liczby dowództw, a co za tym idzie zniknie też wiele niepotrzebnych etatów.

Dokument musi teraz trafić do uzgodnień resortowych, międzyresortowych, potem zaś do Rady Ministrów i parlamentu. Na koniec musi go jeszcze zatwierdzić prezydent. Jeśli te instytucje poprą pomysły zmian w strukturze dowódczej wojska, będą one mogły wejść w życie już w 2013 roku.


autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Ferie z wojskiem
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
Outside the Box
Zatrzymanie pracownika MON-u
Szwedzi z Piorunami
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Oko na Bałtyk
Gladius wzmacnia armię
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
GROM szkoli przyszłych operatorów
Premier wojenny
Są zarzuty dla zatrzymanego pracownika MON-u
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Pies pomaga walczyć z PTSD
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Rusza kwalifikacja wojskowa 2026
Nowy starszy podoficer w SGWP
Terytorialsi niosą pomoc po wypadku na torach
Kursy podoficerskie po nowemu
Medycyna pod ostrzałem
Kolejne Husarze prawie gotowe
Kierunek Rumunia
Ferie na poligonie, czyli zimowa próba charakteru
Amunicja dla Pilicy i Rosomaków zamówiona
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Terytorialsi konstruktorami dronów
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Obiekty ze Wschodu nad Polską. Wojsko wprowadziło ograniczenia
Na styku zagrożeń
HIMARS-y w Rumunii
Sprawdzili się na macie i w ringu
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Maj polskich żywych torped
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Negocjacje w sprawie gruntów pod bazę śmigłowców
Together on the Front Line and Beyond
Zimowi podhalańczycy
To nie mogło się udać, ale…
Ostatnia minuta Kutschery
Partnerstwo Polski i Litwy
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Litwa stawia na poligony
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Pracownik MON-u szpiegował – służby mają dowody
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Medal Honoru dla Ollisa
„Ratownik” o krok bliżej
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Partnerstwo daje siłę
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Podwyżki coraz bliżej
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Zmiana warty na wschodniej granicy
Co nowego w przepisach?
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO