moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Minister obrony zmienił szefa wojskowych kadr

Gen. Artur Kołosowski nie jest już dyrektorem Departamentu Kadr MON. Zastąpił go gen. Andrzej Wasilewski – dowiedział się portal „Polska Zbrojna”.

Wczoraj minister obrony Tomasz Siemoniak odwołał gen. Kołosowskiego ze stanowiska. Jego miejsce zajął gen. Andrzej Wasilewski. Nowy szef kadr do resortu obrony trafił ze Sztabu Generalnego, gdzie kierował komórką P-1, czyli Zarządu Organizacji i Uzupełnień. Przez wiele lat zajmował się strukturą i kadrami wojskowymi.

– Stanowisko dyrektora Departamentu Kadr MON traktuję jak kolejne wyzwanie w mojej wieloletniej służbie wojskowej – powiedział. Gen. Wasilewski wcześniej był szefem logistyki i zastępcą dowódcy 1 Dywizji Zmechanizowanej w Legionowie. Służył też w jednostkach remontowych.

Gen. Kołosowski miał  w swojej karierze m.in. stanowisko dyrektora Departamentu Spraw Obronnych Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Od końca 2007 roku do września 2010 roku pełnił zaś funkcję dyrektora sekretariatu MON. Z tego stanowiska przeszedł do Departamentu Kadr. Gen. Kołosowski został skierowany do rezerwy kadrowej.

– Minister obrony wraz z upływem kolejnych miesięcy urzędowania dobiera swoich współpracowników, szczególnie osoby, które bezpośrednio mu podlegają – mówi gen. Bogusław Pacek, doradca ministra. – Takim stanowiskiem jest dyrektor Departamentu Kadr, ale też dyrektor Departamentu Kontroli MON. Niedawno minister wyznaczył na to ostatnie stanowisko gen. Sławomira Szczepaniaka.



autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Wypadek w PKW UNIFIL
Nowe stanowiska i nowe dowództwo
Bieg ku pamięci bohaterów
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
Rzeźnik w rękach GROM-u
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Borsuk po słowacku
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Ostrosz zamiast Mureny
Ogień Strykerów. Tak ćwiczy US Army w Polsce
NATO i USA o Iranie
Od cyberkursu po mundurówkę
Ostatni most
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Adaptacja i realizm
Gotowi na każdy scenariusz
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Skrzydlate tygrysy nad Morzem Jońskim
Powrót WAM-u
Jest nowy szef BBN
Syndrom Karbali
Armia testuje roboty do transportu
Więcej strzelnic w powiecie
Ukraina kształtuje przyszłość wojny
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Kluczowe 30 dni
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Pytania o obecność amerykańskich wojsk w Polsce
Wyścig Stalina
Desant na Bornholm
Początek wielkiej historii
Skrzydlaci komandosi
Nauki i nauczki z Afganistanu
Przygotowania do lotu do Polski
Przyszłość „Łucznika”
Trzynasty Husarz w powietrzu
Bez zmian w emeryturach
Hornet czyli „polski Shahed”
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Pancerniacy z Wesołej w światowej czołówce
WAM coraz bliżej Łodzi
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Wojsko zaprasza rodziny
Nitro-Chem będzie montował Hydry
Bez schematów
SAFE staje się faktem!
Kosmiczna suwerenność Wojska Polskiego
Psy na… materiały wybuchowe
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Groźny incydent w Libanie
Uczczono ofiary zamachu majowego
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Terytorialsi zapraszają
Wielkie strzelanie na „Baltic Shield”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Specjalsi przeciw flocie cieni
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Nie tylko wojsko na rzecz obronności
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Borsuki zdały wodny egzamin

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO