moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiany w wojskowej prokuraturze

W Prokuraturze Generalnej powstanie pion wojskowy, a zastępcą prokuratora generalnego będzie prokurator wojskowy – to ustalenia ministrów obrony narodowej i sprawiedliwości.

Wczoraj o przyszłości prokuratury wojskowej szef resortu obrony Tomasz Siemoniak rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem. Jak powiedział portalowi polska-zbrojna.pl rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta, ministrowie ustalili, że zadania prokuratury wojskowej przejmie prokuratura powszechna. W Prokuraturze Generalnej zostanie utworzony pion wojskowy. Będzie nim kierował wojskowy prokurator, który jednocześnie obejmie funkcję zastępcy prokuratora generalnego.

– Ponieważ gospodarzem spotkania jest Ministerstwo Sprawiedliwości, to ono przygotuje projekt rozporządzenia, który przedstawi Radzie Ministrów – dodał Jacek Sońta.

7 maja o zmianach w wojskowej prokuraturze minister Siemoniak rozmawiał również z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. Przedstawił mu taką samą koncepcję funkcjonowania wojskowej prokuratury. – Jest to rozsądny kompromis pomiędzy potrzebami i oczekiwaniami wojska, które wykraczają poza czas pokoju, a chęcią reformowania prokuratury cywilnej – powiedział Tomasz Siemoniak.

Tematem spotkania szefa resortu obrony z prokuratorem generalnym była również sprawa sprzedaży samolotu Tu-154 o numerze bocznym 102. Ustalono, że nie zostanie on sprzedany do zakończenia śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. – Samolot pozostanie do dyspozycji prokuratury aż do zakończenia śledztwa – poinformował minister.

Zmiany w wojskowej prokuraturze

W Prokuraturze Generalnej powstanie pion wojskowy, a zastępcą prokuratora generalnego będzie prokurator Wojskowy – to ustalenia ministrów obrony narodowej i sprawiedliwości.

 

Wczoraj o przyszłości prokuratury wojskowej szef resortu obrony Tomasz Siemoniak rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem. Jak powiedział portalowi polska-zbrojna.pl rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta, ministrowie ustalili, że zadania prokuratury wojskowej przejmie prokuratura powszechna. W Prokuraturze Generalnej zostanie utworzony pion wojskowy. Będzie nim kierował wojskowy prokurator, który jednocześnie obejmie funkcję zastępcy prokuratora generalnego. – Ponieważ gospodarzem spotkania jest Ministerstwo Sprawiedliwości, to ono przygotuje projekt rozporządzenia, który przedstawi Radzie Ministrów – dodał Jacek Sońta.

7 maja o zmianach w wojskowej prokuraturze minister Siemoniak rozmawiał również z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. Przedstawił mu taką samą koncepcję funkcjonowania wojskowej prokuratury. Jest to rozsądny kompromis pomiędzy potrzebami i oczekiwaniami wojska, które wykraczają poza czas pokoju, a chęcią reformowania prokuratury cywilnej powiedział Tomasz Siemoniak.

Tematem spotkania szefa resortu obrony z prokuratorem generalnym była również sprawa sprzedaży samolotu Tu-154 o numerze bocznym 102 . Ustalono, że nie zostanie on sprzedany do zakończenia śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. – Samolot pozostanie do dyspozycji prokuratury aż do zakończenia śledztwa poinformował minister. (MP/MON)

(MP/MON)

dodaj komentarz

komentarze


Minister Błaszczak zakażony COVID-19
 
Polska szóstym członkiem Eurokorpusu
Szer. Karolina Bosiek mistrzynią Europy
Zima, skały i kawalerzyści
Walczą o tytuł Mistrza EkstraKlasy Wojskowej
Nauka kruszenia lodu
Sojusznicy solidarni wobec Ukrainy
Wiedza, która ratuje życie
Jakie zmiany dla podchorążych?
Przygotowania do produkcji wież ZSSW-30
Pierwszy krok do zawodowców
Polska marynarka ćwiczy z siłami NATO
Polska członkiem Eurokorpusu
Rekordowy ćwierćmaraton w Słupsku
Biden o kryzysie we wschodniej Europie
Keeping Guard on Integrity
Gotowi na arktyczne zimno
Laboratoria specjalnego przeznaczenia
Więcej pieniędzy i nowe dodatki dla żołnierzy
NATO i USA: Jesteśmy gotowi na każde rozwiązanie
Czternaścioro żołnierzy w składzie na igrzyska w Pekinie
PKW Rumunia po raz dziesiąty
Nowa Rada przy prezydencie
Wandea – heroizm i ludobójstwo
Nie żyje żołnierz z 9 Brygady
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
Zielony, żółty czy czerwony?
Rodzeństwo na medal
Spotkanie Rady NATO–Rosja
Spędź ferie z WOT
W BBN o sytuacji na granicy
Nowe możliwości bydgoskich WZL
Bez AK, ale nadal w walce
Survival w Kosowie
Nowe garaże dla Leopardów
Na wolność przez dwa mury
Na granicy (na razie) spokojniej
Jak Perun z Piratem
Dziesięcioro żołnierzy w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Polacy zakończyli dowodzenie Tarczą Przeciwminową
Otwarte bramy Auschwitz
Zwiad w górach? Ruszamy zimą
W Brukseli o przyszłości NATO
Walka, która poruszyła Europę
Szpital w Legionowie czeka na pierwszych pacjentów
Konkurs pamięci o Katyniu
Jedyne takie laboratorium w Polsce
Świadczenie motywacyjne dla żołnierzy
Socjalne wsparcie dla żołnierzy służących na granicy
Saperzy rozminowują Kłaj
Komandosi w rumuńskiej Transylwanii
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
USA ostrzej o sytuacji wokół Ukrainy
Oczy na wschodnią flankę
Misja nie tylko wojskowa
Strzały na granicy
Legionowski szpital niemal gotowy
Wyzwoliciele bez wyzwolenia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO