moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zagrali dla darczyńców w Belwederze

11 kwietnia w murach Pałacu Prezydenckiego rozbrzmiały dźwięki pełne wdzięczności, emocji i szacunku. Na zaproszenie Pary Prezydenckiej – Agaty Kornhauser–Dudy i Andrzeja Dudy – Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej uświetniła spotkanie z darczyńcami i organizatorami pomocy dla poszkodowanych podczas powodzi, która jesienią 2024 roku dotknęła południe Polski.

„Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej nieustannie się rozwija, a każde przedsięwzięcie, które zabezpieczamy to dla nas kolejny krok na przód. Występ w Belwederze, przed Parą Prezydencką, to ogromna nobilitacja i zaszczyt dla naszej orkiestry – szczególnie że mieliśmy już tę wyjątkową możliwość po raz drugi. Z dumą reprezentujemy Wojska Obrony Terytorialnej oraz ziemię radomską nie tylko w całym kraju, a już niedługo również poza jego granicami – w Stanach Zjednoczonych, o czym będziemy wkrótce informować” – dodaje komendant Ośrodka płk Łukasz Baranowski.

To już drugi raz, kiedy nasi muzycy w mundurach mieli zaszczyt wystąpić w Belwederze, a ich kunszt został ponownie doceniony przez Pierwszą Damę oraz zgromadzonych gości, wśród których obecny był dowódca WOT, gen. bryg. dr Krzysztof Stańczyk. Swoją muzyką potrafią wzruszyć i wyrazić to, czego nie oddadzą żadne słowa, a nagrodą dla nich była owacja na stojąco i dwa utwory ponad programowe zagrane na specjalną prośbę publiczności.

Warto przypomnieć, że żołnierze Ośrodka Reprezentacyjnego WOT – zarówno Orkiestry, jak i Kompanii Reprezentacyjnej – to nie tylko utalentowani artyści i ceremonialni reprezentanci formacji, to także ludzie, którzy z pełnym zaangażowaniem brali udział w działaniach ratowniczych i pomagali usuwać skutki powodzi, realizując na co dzień motto Wojsk Obrony Terytorialnej: „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”.

Tekst: Michał Marczyk/ Ośrodek Reprezentacyjny WOT

red. PZ

autor zdjęć: Ośrodek Reprezentacyjny WOT

dodaj komentarz

komentarze


Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Ważne decyzje w Brukseli
US Army zaprasza do świętowania
Szefowie MON i MSZ o priorytetach na szczyt Sojuszu
Uzbrojenie za 16,5 mld zł przekazane Ukrainie
Airbus A330 MRTT
Ramię w ramię z Amerykanami
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska
Orka dobiła do brzegu
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Powrót Iksa
Zatrzymać drona
Pilny apel o rakiety do Patriotów
Priorytety na szczyt NATO
Wsparcie ma znaczenie
Podróż w ciemność
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
Bez zmian w emeryturach
Sojusznicza medycyna pola walki
Od dronów po lufy armatnie
„Iks” nasz powszedni
Śmierć w sercu Azji
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Anglicy znów uciekną z obozu
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Przełomowe zdolności artylerzystów
Nowy dowódca Czarnej Dywizji
Zbrodnicza farsa
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Poznański gen wolności
Na straży odporności Polski
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Polski wkład w operację „Overlord”
Królowa wspinaczki kończy karierę
Apetyt Smoka rośnie
Równanie z „Iksem”
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Szermierze i pięściarki na podium
Miliardy na obronność
Promocja oficerska na WAT
Barakudy z Polski
NATO liczy wydatki przed szczytem
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Sportowe jubileusze
PKW Irak zostaje w Jordanii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Niebo bez dominacji
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
SKON o budżecie MON-u
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Rotacja wojsk USA do Polski będzie wznowiona

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO