moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wojskowa współpraca polsko-amerykańska

W dniach 1-8 marca br. przedstawiciele Centrum Szkolenia WOT odbyli podróż do USA celem ustalenia kwestii dotyczących realizacji tegorocznej współpracy z amerykańską Gwardią Narodową Stanu Illinois. W czasie prowadzonych rozmów zapadły ważne decyzje dotyczące organizacji tegorocznych wspólnych szkoleń dla terytorialsów.

Podczas ośmiodniowej wizyty w stanach zjednoczonych przedstawiciele CSWOT na czele z komendantem płk dr Przemysławem Żukowskim spotkali się między innymi z Dowódcą Gwardii Narodowej Stanu Illinois generałem Rodneyem Boydem czy tez z dowódcą 129th Regional Training Institute płk Shawnem Nokes. W czasie spotkań podjęte zostały decyzje dotyczące realizacji tegorocznych wspólnych kursów przeznaczonych dla Terytorialsów, a także prowadzono rozmowy na temat ewentualnej organizacji szkoleń BSU (bezzałogowego systemu uzbrojenia).

- Był to bardzo ważny wyjazd, który pozwolił nam nie tylko dograć szczegóły tegorocznych szkoleń, ale także podjąć rozmowy na temat ewentualnych możliwości ich rozszerzenia. W czasie wyjazdu mieliśmy także możliwość odwiedzenia wielu kursów i szkoleń realizowanych przez stronę amerykańską i zapoznanie się z ich zapleczem szkoleniowym – powiedział płk dr Przemysław Żukowski, komendant Centrum Szkolenia WOT.

Już w czerwcu br. do Polski przyjedzie kilkudziesięciu amerykańskich instruktorów, którzy wspólnie z żołnierzami CSWOT zorganizują m.in. szkolenia przeznaczone dla snajperów, ratowników pola walki, obserwatorów ognia czy operatorów przeciwpancernych pocisków kierowanych JAVELIN. Co istotne już na początku kwietnia br. żołnierze Centrum Szkolenia WOT reprezentować będą polskie Siły Zbrojne w czasie organizowanych przez amerykanów zawodów „Best Warrior”.

Tekst: por. Krzysztof Wójcik/ CS WOT

red. PZ

autor zdjęć: CS WOT

dodaj komentarz

komentarze


Robo-pies wojskowych kryminalistyków
Co dalej z Tarczą Wschód?
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Jak zbudować armię przyszłości
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Dyrygent w mundurze
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
Medyczny impas
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Wojskowy triumf na Gali Sportu
O bezpieczeństwie u prezydenta
Polskie „Delty” prawie w komplecie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Good Morning, Orka!
To nie mogło się udać, ale…
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Medale na lodzie i śniegu
Ratować w chaosie. Medycy szkoleni jak na wojnie
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Kierunek Rumunia
Człowiek, który sprzedał ciszę
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
Experience It Yourself
Piątka z czwartego wozu
Niemiecka koncepcja wsparcia Polski
Więcej niż alert: Jak państwo reaguje na zagrożenia terrorystyczne?
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Polskie MiG-i dla Ukrainy
PKW „Noteć” – koniec misji
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Pucharowy medal na desce
Utraceni, lecz nie zapomniani
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
W cieniu dumy floty
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Chińskie auta nawet nie zaparkują w pobliżu wojska
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Waiting for the F-35
Maj polskich żywych torped
Amerykański szogun
Ministrowie obrony Polski i Łotwy o strategicznej współpracy
Co nowego w przepisach?
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Partnerstwo Polski i Litwy
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
Hołd dla gen. Skrzypczaka
Premier wojenny
Ekstremalnie ważny cel
FORT Kraków otwarty
Pies pomaga walczyć z PTSD
Więcej mocy dla Orki
Przeprowadzka CSWOT-u

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO