moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

1 Brygada Pancerna zdobywa teren zurbanizowany

Czołgi stanowią wielką siłę, ale to jednak piechota będzie musiała wejść i zdobyć to miasto – podkreśla dowódca ćwiczeń, w których żołnierze 1 Warszawskiej Brygady Pancernej przećwiczyli taktyki i procedury niezbędne do działania w trudnych warunkach miejskich. Byliśmy tam z kamerą.


Realizacja: Michał Niwicz, Paweł Sobkowicz/ ZbrojnaTV. Ujęcia z drona: kpt. Jacek Piotrowski / 1 WBPanc

W filmie pokazujemy, jak kompania piechoty, wspierana przez transportery opancerzone Cougar i wykorzystująca bezzałogowe statki powietrzne (BSP) do rozpoznania, zdobywa budynek po budynku. – Pancerniacy to nie tylko czołgi, lecz także wyszkolona piechota, która odgrywa kluczową rolę w operacjach miejskich – zaznacza dowódca ćwiczeń.

Żołnierze przećwiczyli również wykorzystywanie bezzałogowych środków powietrznych, które pozwala na bieżące monitorowanie sytuacji i zdobywanie kluczowych informacji o przeciwniku. – Bezzałogowce są naszymi oczami i uszami na dzisiejszym, specyficznym polu walki. Bez nich trudno byłoby nam się tutaj poruszać i zdobyć rozpoznanie – dodaje dowódca. Zobaczcie, jak wygląda nowoczesne pole walki i jak polscy żołnierze przygotowują się do obrony naszego kraju.

PZ

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


SAFE staje się faktem!
Skrzydlate tygrysy nad Morzem Jońskim
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Uczczono ofiary zamachu majowego
Terytorialsi zapraszają
Bez zmian w emeryturach
Pytania o obecność amerykańskich wojsk w Polsce
Hornet czyli „polski Shahed”
Armia testuje roboty do transportu
Ukraina kształtuje przyszłość wojny
Wojsko zaprasza rodziny
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Więcej strzelnic w powiecie
Początek wielkiej historii
WAM coraz bliżej Łodzi
Gotowi na każdy scenariusz
Bieg ku pamięci bohaterów
NATO i USA o Iranie
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Pancerniacy z Wesołej w światowej czołówce
Kluczowe 30 dni
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Skrzydlaci komandosi
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Przygotowania do lotu do Polski
Nitro-Chem będzie montował Hydry
Ostatni most
Rzeźnik w rękach GROM-u
Wypadek w PKW UNIFIL
Powrót WAM-u
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Wyścig Stalina
Bez schematów
Borsuk po słowacku
Trzynasty Husarz w powietrzu
Nie tylko wojsko na rzecz obronności
Przyszłość „Łucznika”
Groźny incydent w Libanie
Kosmiczna suwerenność Wojska Polskiego
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Syndrom Karbali
Ogień Strykerów. Tak ćwiczy US Army w Polsce
Ostrosz zamiast Mureny
Borsuki zdały wodny egzamin
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Adaptacja i realizm
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Specjalsi przeciw flocie cieni
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Od cyberkursu po mundurówkę
Jest nowy szef BBN
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Nowe stanowiska i nowe dowództwo
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
Psy na… materiały wybuchowe
Nauki i nauczki z Afganistanu
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Wielkie strzelanie na „Baltic Shield”
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Desant na Bornholm

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO