moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

PGZ na targach Więziennictwo 2024

W dniach 14-15 listopada 2024 roku odbyły się ogólnopolskie targi i konferencja Służby Więziennej, podczas których spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaprezentowały najnowsze rozwiązania technologiczne dedykowane służbom mundurowym. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli wielu instytucji oraz ekspertów branżowych, stwarzając doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i omówienia innowacji wspierających bezpieczeństwo.

Na stoisku nr 11 w hali targowej PGZ zgromadziła produkty czterech spółek wchodzących w skład grupy. Swoją ofertę przedstawiły: PCO S.A., Fabryka Broni “Łucznik” Radom Sp. z o.o., Zakłady Mechaniczne “Tarnów” S.A. oraz Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego “Maskpol” S.A. Każda ze spółek zaprezentowała rozwiązania, które mogą w znaczący sposób wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa oraz skuteczności działań służb mundurowych.

PCO S.A. przedstawiło zaawansowane technologie optoelektroniczne, takie jak najnowsze gogle noktowizyjne PNL–2ADM, modułowy zestaw noktowizyjny MZN-1, monokular termowizyjny MT1, a także celowniki i lornetki noto i termowizyjne. Nowoczesny sprzęt noktowizyjny i termowizyjny wzbudził zainteresowanie gości, szczególnie funkcjonariuszy, dla których odpowiednie wsparcie technologiczne jest kluczowe podczas realizacji działań operacyjnych w trudnych warunkach.

Fabryka Broni “Łucznik” Radom zaprezentowała różnorodne wersje karabinków MSBS GROT, które od lat stanowią wyposażenie polskiej armii i innych służb mundurowych. Szczególne zainteresowanie wzbudziły modele w układzie klasycznym oraz bezkolbowym, dostępne w różnych kalibrach i wersjach dostosowanych do specyficznych potrzeb operacyjnych. Dodatkowo, prezentowane pistolety VIS 100 i VIS 100 M1 potwierdziły swoją wartość jako niezawodne narzędzia obrony i interwencji.

Zakłady Mechaniczne “Tarnów” przedstawiły innowacyjne rozwiązanie w postaci Krytej Mobilnej Strzelnicy Ćwiczebnej w kontenerach oraz nowoczesne karabiny maszynowe. Mobilna strzelnica wzbudziła zainteresowanie jako efektywne narzędzie szkoleniowe, pozwalające na realizację ćwiczeń w dowolnym miejscu i czasie, bez względu na warunki atmosferyczne.

Maskpol S.A., specjalizujący się w produkcji wyposażenia ochronnego, zaprezentował kamizelki balistyczne, hełmy oraz maski ochronne. Wśród nich znalazły się modele popularne wśród służb mundurowych, takie jak kamizelki ROCK ONE, ROCK 3.0 oraz maski MP-6, które gwarantują najwyższy poziom ochrony oraz komfort użytkowania.

Podczas targów stoisko Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwiedziły liczne osoby reprezentujące różne instytucje i służby mundurowe. Wśród nich znaleźli się Minister Sprawiedliwości Maria Ejchart, oraz Dyrektor Generalny Służby Więziennej, pułkownik Andrzej Pecka. Była to okazja do zaprezentowania oferty PGZ oraz omówienia możliwości współpracy w zakresie doposażenia służb w nowoczesny sprzęt. Rozmowy skupiły się na kluczowych aspektach bezpieczeństwa i wyzwaniach, przed którymi stoją funkcjonariusze w swojej codziennej służbie.

Dodatkowo odbyło się także spotkanie Polskiej Grupy Zbrojeniowej z przedstawicielami Straży Granicznej, które dotyczyło potencjalnego doposażenia tej służby. W trakcie rozmów omówiono wymagania i potrzeby Straży Granicznej, a także możliwości zastosowania nowoczesnych technologii oferowanych przez spółki PGZ. „Nowoczesne technologie i niezawodny sprzęt to fundamenty bezpieczeństwa naszych służb mundurowych. Cieszymy się, że jako Polska Grupa Zbrojeniowa możemy wspierać ich codzienną służbę, dostarczając rozwiązania, które nie tylko zwiększają efektywność, ale także podnoszą poziom ochrony funkcjonariuszy” – powiedział Jakub Olkowicz, zastępca dyrektora Biura Sprzedaży PGZ S.A.

Udział Polskiej Grupy Zbrojeniowej w targach Służby Więziennej był doskonałą okazją do zaprezentowania zaawansowanych rozwiązań i technologii, które mogą realnie wspierać działania polskich służb mundurowych. Spotkania z przedstawicielami różnych służb potwierdziły, jak ważną rolę odgrywa nowoczesny sprzęt w zapewnianiu bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz obywateli. Targi były także potwierdzeniem zaangażowania PGZ w zapewnianie najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa, a także gotowości do dalszego rozwijania oferty w odpowiedzi na potrzeby służb.

Tekst: Biuro Komunikacji i Promocji Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

red. PZ

autor zdjęć: Aneta Gawle

dodaj komentarz

komentarze


Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Rok 2027 bez Air Show Radom
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Cztery brygady, jeden cel
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Siatka niewidka dla wojska
Sojusznicza tarcza antydronowa
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
„Kryzysowy” Jaśmin
Coraz więcej Alpha Scramble
Z prądem i pod prąd
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Flanka pod strażą
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Legion Medyczny na poligonie
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Zmarł gen. Mirosław Różański
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Armia testuje naziemne drony
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Aukcja dla weterana
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Abordaż z polskim wsparciem
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Tarcza i miecz
Dwa marzenia spełnione naraz
„Mewa” na północnym szlaku
Patrioty pod Płockiem
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Młodzi medycy na poligonie
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Gorący lipiec PKW Łotwa
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO