moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej WOT przygotowani do uroczystości Święta Niepodległości.

Żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu są już w pełni przygotowani do centralnych uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2024 r. na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Gospodarzem uroczystości będzie zwierzchnik Sił Zbrojnych, Prezydent Andrzej Duda.

45 żołnierzy pochodzących z ziemi radomskiej, którzy tworzą Kompanię Reprezentacyjną WOT, będzie reprezentowało Wojska Obrony Terytorialnej. Jest to już drugie tak ważne wystąpienie żołnierzy tej kompanii – pierwszy raz zaprezentowali się na tegorocznych uroczystościach Święta Wojska Polskiego.

Komendant Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej, płk Łukasz Baranowski, podkreśla znaczenie tego wydarzenia:

"Każde wystąpienie żołnierzy na takich uroczystościach to ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Jestem dumny z tak dużego zaangażowania radomskich żołnierzy w przygotowania do centralnych uroczystości. Ich determinacja i oddanie są godne najwyższego uznania."

Dowódca Kompanii Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej, por. Mateusz Bryła, dodaje:

"Nasze przygotowania do uroczystości są bardzo intensywne. Żołnierze Kompani Reprezentacyjnej przeszli szereg szkoleń i ćwiczeń które pozwolą im reprezentować na najwyższym poziomie Wojska Obrony Terytorialnej. Czeka nas jeszcze tygodniowe zgrupowanie, które pozwoli zgrać wszystkie pododziały biorące udział Centralnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości."

Szer. Hubert Zapała, jeden z żołnierzy Kompanii Reprezentacyjnej, również wyraża swoje emocje:

"Występ przed zwierzchnikiem Sił Zbrojnych i najwyższymi władzami podczas uroczystości Narodowego Święta Niepodległości to dla mnie wielkie wyróżnienie . Jestem pewien że na tak ważnej uroczystości będziemy wzorowo reprezentować 5 rodzaj Sił Zbrojnych, czyli Wojska Obrony Terytorialnej."

Przygotowania do centralnych uroczystości Narodowego Święta Niepodległości idą pełną parą. Żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej z Radomia są gotowi, by reprezentować Wojska Obrony Terytorialnej podczas tego wyjątkowego dnia. Ich zaangażowanie i determinacja są dowodem na to, że będą dumnie stać na straży naszej niepodległości, oddając hołd wszystkim, którzy walczyli za wolność Polski.

Warto podkreślić, że tegoroczne uroczystości będą szczególne nie tylko ze względu na obecność najwyższych władz państwowych, ale także ze względu na wyjątkową oprawę i udział różnych formacji mundurowych. Tygodniowe zgrupowanie, które czeka żołnierzy, pozwoli na perfekcyjne zgranie wszystkich pododdziałów biorących udział w uroczystości, co z pewnością przyczyni się do podniesienia rangi tego wydarzenia.

red. PZ

autor zdjęć: Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej

dodaj komentarz

komentarze


Trzynasty Husarz w powietrzu
Hornet czyli „polski Shahed”
Desant na Bornholm
Bez zmian w emeryturach
Borsuki zdały wodny egzamin
Wielkie strzelanie na „Baltic Shield”
Ostatni most
Ostrosz zamiast Mureny
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Jest nowy szef BBN
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Wyścig Stalina
Ogień Strykerów. Tak ćwiczy US Army w Polsce
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Nie tylko wojsko na rzecz obronności
Bez schematów
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
Nowe stanowiska i nowe dowództwo
Skrzydlate tygrysy nad Morzem Jońskim
Przygotowania do lotu do Polski
Groźny incydent w Libanie
Syndrom Karbali
Pancerniacy z Wesołej w światowej czołówce
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Terytorialsi zapraszają
Więcej strzelnic w powiecie
NATO i USA o Iranie
WAM coraz bliżej Łodzi
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Specjalsi przeciw flocie cieni
Armia testuje roboty do transportu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Rzeźnik w rękach GROM-u
Ukraina kształtuje przyszłość wojny
SAFE staje się faktem!
Powrót WAM-u
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Kosmiczna suwerenność Wojska Polskiego
Wojsko zaprasza rodziny
Borsuk po słowacku
Adaptacja i realizm
Gotowi na każdy scenariusz
Uczczono ofiary zamachu majowego
Wypadek w PKW UNIFIL
Kluczowe 30 dni
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Początek wielkiej historii
Nitro-Chem będzie montował Hydry
Nauki i nauczki z Afganistanu
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Psy na… materiały wybuchowe
Pytania o obecność amerykańskich wojsk w Polsce
Od cyberkursu po mundurówkę
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Bieg ku pamięci bohaterów
Skrzydlaci komandosi
Przyszłość „Łucznika”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO