moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dialog i wsparcie - spotkania z weteranami

W dniach 28-30 października br. przedstawiciele Centrum Weterana oraz Departamentu Spraw Socjalnych spotkali się z weteranami w Krakowie, Opolu i Wrocławiu. Była to okazja do bezpośredniej rozmowy o potrzebach i oczekiwaniach środowiska weteranów, a także możliwość zaprezentowania działań, które Centrum Weterana prowadzi na ich rzecz.

Spotkania z weteranami to ważny element działań prowadzonych przez Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. W dniach 28-30 października br. ppłk dr Katarzyna Rzadkowska – Dyrektor Centrum Weterana oraz Pan Krzysztof Kosiński – Dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych przeprowadzili spotkania z weteranami i pracownikami wojska z 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie, 10 Brygady Logistycznej w Opolu oraz 4 Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu. Spotkania umożliwiły wymianę doświadczeń, analizę bieżących potrzeb oraz zaprezentowanie działań prowadzonych na rzecz środowiska weteranów.

Podczas spotkań ppłk dr Katarzyna Rzadkowska, Dyrektor Centrum Weterana wielokrotnie wskazywała na ogromne znaczenie bezpośrednich rozmów z weteranami. Podsumowując spotkania, ppłk Rzadkowska podkreśliła – Takie spotkania są dla nas niezwykle ważne, ponieważ pozwalają nam wsłuchiwać się w głos weteranów. Jednocześnie możemy prezentować im wachlarz działań i inicjatyw, które Centrum Weterana organizuje z myślą o nich. W ten sposób możemy wspólnie pracować nad konkretnymi rozwiązaniami dla całego środowiska weteranów.

Krzysztof Kosiński, Dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych, podkreślił rolę Departamentu w budowaniu mostów pomiędzy weteranami a administracją wojskową. Podkreślił również, że – Jednym z głównych zadań Departamentu jest realne wsparcie weteranów i pracowników wojska w codziennych wyzwaniach. Poprzez bezpośrednie rozmowy możemy lepiej rozumieć potrzeby naszych weteranów i skuteczniej na nie odpowiadać.

Podczas spotkania zorganizowanego w Opolu, jeden z lokalnych przedsiębiorców przekazał obecnym na spotkaniu weteranom vouchery do swojej restauracji. Podkreślił w ten sposób wagę patriotycznej solidarności i wsparcia dla weteranów w społeczeństwie. Dziękujemy za inicjatywy takie jak ta. Pokazuje to, że troska o weteranów to nie tylko obowiązek instytucji wojskowych, ale też ważna inicjatywa społeczności lokalnych – dodała ppłk Rzadkowska, podkreślając znaczenie tego gestu.

Przeprowadzone spotkania były nie tylko merytoryczne, ale również inspirujące – padały konkretne sugestie i pomysły na działania, które mogą realnie odpowiedzieć na aktualne potrzeby weteranów. Wnioski i uwagi uczestników zostaną uwzględnione w dalszych działaniach Centrum Weterana i Departamentu Spraw Socjalnych, a kolejne spotkania będą organizowane regularnie, by skutecznie odpowiadać na potrzeby środowiska weteranów.

Martyna Wojenka, starsza specjalistka Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa

red. PZ

autor zdjęć: 10 RBLog

dodaj komentarz

komentarze


Kto zostanie Asem Sportu?
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Trump i Zełenski zadowoleni z rozmów na Florydzie
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Noc na „pasku”
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
Sojusznicza obrona
Zdarzyło się w 2025 roku – II kwartał
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Gladiusy w Bursztynowej Dywizji
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Wielkopolanie powstali przeciw Niemcom
Polskie pociski rakietowe – rusza produkcja
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Koniec bezkarności floty cieni?
Marynarz uratował turystkę w Tatrach
Odpalili K9 Thunder
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Rekordowe wsparcie dla ZM „Tarnów”
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Przełomowy czas dla WZL-2
Gladius dla Szczecińskiej Dywizji
Wojsko z nowym programem rozwoju
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
Pancerniacy jadą na misję
Najdłuższa noc
Snowboardzistka i pływacy na medal
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Na tronie mistrza bez zmian
Plan na WAM
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Niebo pod osłoną
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Dyplomatyczna gra o powstanie
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
Niebawem dostawy karabinków Grot A3
Nadbużańscy terytorialsi na patrolu konnym
Symbol polsko-rumuńskiego braterstwa broni
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Misja na rzecz zdrowia
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Prezydent złożył życzenia żołnierzom
Ministrowie ds. służb: Wnioskujemy o spotkanie z prezydentem
Combat 56 u terytorialsów
Wojsko ma swojego satelitę!
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Drony na wagę złota
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
Mundurowi z benefitami
Piątka z czwartego wozu
Zdarzyło się w 2025 roku – I kwartał
Nowa ręka dla weterana

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO