moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kadeci z klas wojskowych pomagają powodzianom

W obliczu niedawnych katastrofalnych powodzi kadeci z klas wojskowych w Kłodzku zorganizowali akcję pomocową, mającą na celu wsparcie osób dotkniętych tą tragedią. Dzięki swojemu przeszkoleniu i determinacji, młodzi ludzie stają się kluczowym elementem w działaniach ratunkowych i humanitarnych.

Kadeci wraz ze swoimi opiekunami podzieleni na grupy, ramię w ramię z innymi służbami dzielnie niosą pomoc osobom, które dotknęła wielka woda. Jednym z zadań w które licznie zaangażowali się kadeci jest wsparcie w sprzątaniu. W ramach akcji, kadeci pomagają w usuwaniu przedmiotów z zalanych domów, w sprzątaniu obejść, usuwając gruz i wszelkiego innego rodzaju rzeczy, które zniszczył żywioł.

Ponadto kadeci współpracują z lokalnymi władzami i organizacjami pozarządowymi w zakresie wsparcia humanitarnego. Przepakowują jak i dostarczają żywność, wodę, odzież oraz inne niezbędne artykuły dla osób, które straciły swoje domy.
"Naszym obowiązkiem jest pomagać tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Jesteśmy dumni, że możemy wnieść swój wkład w odbudowę naszej społeczności" – mówi płk rez. Roman Łubiński, opiekun grup w ramach Oddziałów Przygotowania Wojskowego z Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku.

„To wspaniała inicjatywa! Kadeci z Oddziałów Przygotowania Wojskowego mają przeszkolenie w zakresie działań w sytuacjach kryzysowych, co czyni ich idealnymi do wsparcia ofiar powodzi. Ich zaangażowanie może obejmować dostarczanie żywności, organizowanie schronienia czy pomoc w sprzątaniu zniszczonych obszarów. Takie działania nie tylko wspierają społeczność, ale także rozwijają umiejętności liderów i współpracy w trudnych warunkach” – podkreśla Szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, płk Grzegorz Wawrzynkiewicz, pod którego egidą prowadzone są projekty Ministerstwa Obrony Narodowej, skierowane do młodzieży w ramach OPW, BOW i „Cyber.Mil z Klasą”.

Powódź, która miała miejsce w połowie września, dotknęła tysiące osób w regionie m.in. Kotliny Kłodzkiej. Zniszczeniu uległo wiele domów, a infrastruktura została poważnie uszkodzona. Ponad 150 kadetów z klas wojskowych z Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku, w odpowiedzi na tę tragedię, zorganizowało akcję, która trwa już od dwóch tygodni.

Tekst: mjr Renata Mycio/ CWCR

red. PZ

autor zdjęć: CWCR

dodaj komentarz

komentarze


MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Legion Medyczny na poligonie
Dwa marzenia spełnione naraz
Abordaż z polskim wsparciem
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Drony na autopilocie
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Aukcja dla weterana
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Patrioty pod Płockiem
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Flanka pod strażą
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Azjatycka szansa
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Kompania dronów zamiast Rosomaków
MON i MSZ o szczycie NATO
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Oni strzegą naszego spokoju
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Młodzi medycy na poligonie
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Nowy ośrodek badań WIML
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Gorący lipiec PKW Łotwa
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Z prądem i pod prąd
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Akustyczna tarcza dla wojska
Cztery brygady, jeden cel
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Siatka antydronowa
„Wicher” na wodzie
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Kartki sercem malowane
Siatka niewidka dla wojska
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Rok 2027 bez Air Show Radom
Coraz więcej Alpha Scramble

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO