moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kolejny rocznik AWL-u zaprzysiężony

Jeżeli pozostaniecie wierni słowom przysięgi, będziecie dobrymi ludźmi, żołnierzami i dowódcami – powiedział gen. broni w st. spocz. dr Marek Tomaszycki. Rektor-komendant Akademii Wojsk Lądowych odebrał w sobotę przysięgę od ponad 400 żołnierzy, którzy za kilka dni rozpoczną naukę na I roku studiów największej wojskowej uczelni w kraju.

Na placu apelowym wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych odbyła się dzisiaj uroczystość zaprzysiężenia pierwszego rocznika. Uroczyste słowa, stanowiące swoiste credo każdego żołnierza Wojska Polskiego, wypowiedziało ponad 400 żołnierzy. Rozpoczynają oni naukę, której finałem będzie promocja oficerska i objęcie stanowisk dowódczych w jednostkach wojskowych.

– Już za chwilę wypowiecie słowa roty przysięgi wojskowej, zawierającej piękne myśli i ideały. Jeśli pozostaniecie im wierni, będziecie nie tylko dobrymi ludźmi, ale także dobrymi żołnierzami i dowódcami – podkreślił w swoim przemówieniu gen. broni w st. spocz. dr Marek Tomaszycki, rektor-komendant wrocławskiej uczelni. Po chwili słowa znane każdemu żołnierzowi poniosły się echem po kampusie Akademii: „Służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić Jej niepodległości i granic, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić, za sprawę Ojczyzny w potrzebie krwi własnej oni życia nie szczędzić”.

Gen. Tomaszycki zwrócił się także do rodzin i bliskich przysięgających żołnierzy. – Dziękuję za obecność podczas dzisiejszej uroczystości, ale także za codzienne wspieranie waszych córek i synów w tym niełatwym, żołnierskim rzemiośle. To, co osiągną w kolejnych etapach swojego szkolenia będzie efektem naszej wspólnej pracy i wspólnych starań – dodał rektor-komendant.

Sobotnią uroczystość poprzedziło miesięczne szkolenie podstawowe, które odbyło się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Instytutu Rodzaju Wojsk. W jego trakcie żołnierze poznawali podstawy wojskowego fachu. Ci, którzy uzyskali najwyższe oceny, dostąpili zaszczytu składania przysięgi na sztandar Akademii i zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi.

Podczas pierwszego roku studiów na kierunkach wojskowych studenci będą pełnili dobrowolną zasadniczą służbę wojskową. W drugim roku studiów zostaną żołnierzami zawodowymi.

MC

autor zdjęć: AWL

dodaj komentarz

komentarze


NATO liczy wydatki przed szczytem
Apetyt Smoka rośnie
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Polski wkład w operację „Overlord”
PKW Irak zostaje w Jordanii
Poznański gen wolności
Od dronów po lufy armatnie
Mundur, medale i duma
Ważne decyzje w Brukseli
„Iks” nasz powszedni
Szefowie MON i MSZ o priorytetach na szczyt Sojuszu
Orka dobiła do brzegu
US Army zaprasza do świętowania
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Wsparcie ma znaczenie
Promocja oficerska na WAT
Uzbrojenie za 16,5 mld zł przekazane Ukrainie
Barakudy z Polski
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Powrót Iksa
Na straży odporności Polski
Airbus A330 MRTT
Nowy dowódca Czarnej Dywizji
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Mewa pisze historię
Ramię w ramię z Amerykanami
Rotacja wojsk USA do Polski będzie wznowiona
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Niebo bez dominacji
Sojusznicza medycyna pola walki
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
Podróż w ciemność
Równanie z „Iksem”
Zatrzymać drona
Anglicy znów uciekną z obozu
Królowa wspinaczki kończy karierę
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Bez zmian w emeryturach
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Chirurgia pod ostrzałem. Ukraińscy medycy szkolą się w Krakowie
Zbrodnicza farsa
Przełomowe zdolności artylerzystów
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szermierze i pięściarki na podium
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Śmierć w sercu Azji
Priorytety na szczyt NATO
Sportowe jubileusze
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
SKON o budżecie MON-u

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO