moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kamizelka Spitfire z jeszcze lepszą ochroną

Direct Action to polska marka, której sprzętu taktycznego używają służby mundurowe i jednostki specjalne z różnych zakątków świata. Na tegorocznym MSPO Direct Action zaprezentowało i zgłosiło do nagrody Defender nowe elementy balistyczne do jednego ze swoich flagowych produktów – kamizelki taktycznej plate carrier Spitfire.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to dla producentów okazja, by zaprezentować najnowsze wyposażenie taktyczne dla wojska, policji czy służb specjalnych. W tym roku wśród wystawców z tej branży wyróżnia się Direct Action. To polska marka z dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku, której ambicją jest produkcja wysokiej jakości sprzętu taktycznego. Firma, która ma w Polsce trzy zakłady produkcyjne, przywiozła do Kielc wiele nowości. Wśród nich są: Curtiss Chest Rig, ładownice Flat Elastic Mag Pouch, kieszenie administracyjne (m.in. Attack Pouch, JTAC Admin Pouch MKII, Front Flap Admin Pouch), kieszeń na zapasową baterię do noktowizji zakładaną na hełm Counterweight/Battery Pouch. Na pierwszy plan wysunęła się jednak dobrze znana już kamizelka typu plate carrier Spitfire, a właściwie dodatkowe akcesoria do niej.

 

– Produktem, który mocno lansujemy na MSPO, jest zestaw peryferiów balistycznych do kamizelki taktycznej Spitfire. Chodzi o kołnierz, naramienniki i przedni panel, który można doczepić do kamizelki czy pasa na różnej wysokości i dzięki temu osłonić krocze, uda itd. – mówi Łukasz Kotlarek z Direct Action. Przedstawiciel firmy dodaje, że ta seria produktów wyróżnia się modułowością, możliwością zastosowania w bardzo wielu konfiguracjach, łatwym montażem i systemem zrzutowym. – Modułowość, lekka waga, intuicyjność to cechy, które wyróżniają każdy nasz produkt – przekonuje Łukasz Kotlarek.

Firma zgłosiła najnowszy zestaw peryferiów balistycznych do nagrody Defender przyznawanej podczas każdej edycji MSPO.

Przedstawiciel firmy zapewnia, że kamizelka Spitfire z zestawem nowych peryferiów balistycznych nie krępuje ruchów użytkownika. Jest też jedną z najlżejszych kamizelek typu plate carrier (623 g w rozmiarze M), a jednocześnie charakteryzuje ją wyjątkowa trwałość. Jest oferowana w różnych wersjach kamuflażu.

Wyposażenie taktyczne z logo Direct Action jest cenione przez najlepsze jednostki sił specjalnych (zarówno wojskowych, jak i innych służb mundurowych) z całego świata. W Kielcach o jakości tych produktów zapewniali m.in. weterani JW Grom.

Jakub Zagalski

autor zdjęć: Jakub Zagalski

dodaj komentarz

komentarze


Amerykański szogun
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Terytorialsi konstruktorami dronów
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Experience It Yourself
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Sprawdzili się na macie i w ringu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Kierunek Rumunia
PKW „Noteć” – koniec misji
Moc z powietrza
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Partnerstwo daje siłę
Premier wojenny
Gladius wzmacnia armię
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 rok
Co nowego w przepisach?
Szwedzi z Piorunami
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Na styku zagrożeń
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Pies pomaga walczyć z PTSD
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Ekstremalnie ważny cel
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Ferie z wojskiem
Zmiana warty na wschodniej granicy
Together on the Front Line and Beyond
To nie mogło się udać, ale…
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Medale na lodzie i śniegu
Partnerstwo Polski i Litwy
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Maj polskich żywych torped
Pod nową czaszą
Obiekty ze Wschodu nad Polską. Wojsko wprowadziło ograniczenia
Outside the Box
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Przeprowadzka CSWOT-u
Zimowi podhalańczycy
Co dalej z Tarczą Wschód?
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Litwa stawia na poligony
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO