moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kontenery szczelne elektromagnetycznie

Agregaty Pex-Pool Plus posiadają w swojej ofercie kontenery operacyjne szczelne elektromagnetycznie, w tym jednostronnie rozsuwane (Mobile Security Node – MSN). Stanowią one platformę, którą można wykorzystać jako mobilne stanowisko dowodzenia oraz do instalacji sprzętu i oprogramowania (np. na potrzeby mobilnej serwerowni), oraz zapewniają wymagane warunki pracy dla sprzętu i operatorów, w tym bezpiecznego przetwarzania informacji niejawnych do klauzuli „TAJNE/NATO/SECRET”.


Kontenery szczelne elektromagnetycznie spełniają wymagania dotyczące kompatybilności elektromagnetycznej określone w normach obronnych: NO-06-A200 i NO-06-A201:2009/A1:2018 (dla kategorii B i klasy B1) oraz są odporne na oddziaływanie czynników środowiskowych testowanych wg normy obronnej NO-06-A103 dla grupy N.14-UZ-II-A.

Wyroby te są podzielone głównie na przedziały: operacyjny i techniczny.

W przedziale operacyjnym, szczelnym elektromagnetycznie, wyodrębnione są zawsze dwie sieci, wykonane zgodnie ze standardem NATO SDIP-29 (Facility Design Criteria and Installation of Electrical Equipment for Processing Classified Information) – „TAJNE/NATO SECRET” i „JAWNE”.

Kontener wyposażony jest w system ochrony przedziału operacyjnego (system kontroli dostępu i sygnalizacji przeciwpożarowej), który zapobiega przed dostępem do niego osób nieuprawnionych, jak również alarmuje w przypadku wykrycia pożaru. Na system ochrony przedziału operacyjnego składają się: centralka alarmowa i przeciwpożarowa, kontaktrony przy drzwiach i wyłazie ewakuacyjnym, czujki ruchu, czujki dymu, cyfrowy detektor CO2 oraz czujnik wibracyjny, klawiatura szyfrowa, wideodomofon, sygnalizator dźwiękowy i wizualny montowany na zewnątrz kontenera. Całość została wykonana zgodnie z normą NO-04-A004.

Układ wentylacji przedziału operacyjnego gwarantuje nawiew powietrza z zewnątrz do wnętrza kontenera, o wydatku nie mniejszym niż 200 m3/h, zapewniając jednocześnie filtrację powietrza i chroniąc pracujących w nim użytkowników przed zagrożeniami CBRN, moduł klimatyzacji i ogrzewania zapewnia zaś komfortowe warunki pracy dla operatorów.

Produkowane przez Agregaty Pex-Pool Plus kontenery szczelne elektromagnetycznie, w tym kontener jednostronnie rozsuwany, uzyskały Certyfikat Ochrony Elektromagnetycznej wydany przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, poświadczający spełnienie wymagań związanych z tłumiennością elektromagnetyczną wynikającą z normy obronnej NO-06-A201:2009/A1:2018 dla klasy B1 oraz wymagań zawartych w dokumencie SDIP-29/2.

Oferowane przez Agregaty Pex-Pool Plus kontenery szczelne elektromagnetycznie mogą być dowolnie zabudowane i wyposażone w sprzęt oraz inne systemy w zależności od potrzeb i wymagań zamawiającego, w tym w urządzenia teleinformatyczne i komunikacyjne.

Niezbędną infrastrukturę do montażu urządzeń informatycznych pomagają utworzyć szafy rack z efektywnym i niezależnym od przestrzeni przedziału operacyjnego systemem chłodzenia.

Modułowość rozwiązań sprawia, że kontenery szczelne elektromagnetycznie mogą być konfigurowane do wielu różnych zastosowań, takich jak np.:

  • węzły łączności,
  • punkty dowodzenia,
  • stanowiska sterowania jednostkami bezzałogowymi.


Wypracowane unikatowe rozwiązania uszczelnień EMC, precyzja i dokładność wykonania przekładają się na ponadprzeciętne wyniki tłumienności EMC gotowych produktów oraz w rezultacie – na wysoki poziom zadowolenia użytkowników, do których należą Wojska Specjalne RP oraz jednostka NATO AGS.

Materiał sponsorowany

PZ

dodaj komentarz

komentarze


USA: chcemy Grenlandii
Partnerstwo Polski i Litwy
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
WOT wciąż pomaga w zwalczaniu skutków ataku zimy
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Terytorialsi wspierają samorządy w walce z zimą
W cieniu dumy floty
Good Morning, Orka!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Używane Strykery dla Polski, a Rosomaki na eksport
Kurs dla pilotów Apache’ów czas start
WOT wspiera służby miejskie w odśnieżaniu
Przeżyj to sam
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Trump i Zełenski zadowoleni z rozmów na Florydzie
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Góral z ORP „Gryf”
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Wojskowy triumf na Gali Sportu
Warmia i Mazury dla Polski i NATO
„Koalicja chętnych” o gwarancjach dla Ukrainy
Warto iść swoją drogą
Czekamy na F-35
„Zygalski” na wodzie
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Nowy europejski czołg
Więcej mocy dla Orki
Sprzymierzeni z GROM dla kolegów z PTSD
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Brzescy saperzy i prace rozbiórkowe
Piątka z czwartego wozu
ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
Koniec bezkarności floty cieni?
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Zmiany kadrowe w Żelaznej Dywizji i u podhalańczyków
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Czas podwodniaków
Polsko-amerykańska odpowiedź na rosnące cyberzagrożenia
Detektory skażeń dla Tarczy Wschód poszukiwane
Dwie karetki dla szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Człowiek, który sprzedał ciszę
Nowe Abramsy na horyzoncie
Polskie MiG-i dla Ukrainy
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Co nowego w przepisach?
Amerykański szogun
Krok po kroku przez kwalifikacje
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Jak zbudować armię przyszłości
Odpalili K9 Thunder
PKW „Noteć” – koniec misji
Nowa lokalizacja 18 Brygady Zmotoryzowanej
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Pucharowy medal na desce
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
O bezpieczeństwie u prezydenta
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Na tronie mistrza bez zmian

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO