moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Debiut Ośrodka Reprezentacyjnego WOT na defiladzie

15 sierpnia 2024 roku na warszawskiej Wisłostradzie odbyła się wielka defilada z okazji Święta Wojska Polskiego. W tym roku defilada miała szczególne znaczenie dla Wojsk Obrony Terytorialnej, ponieważ po raz pierwszy w historii, żołnierze Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej mieli zaszczyt reprezentować swoją formację w tym doniosłym wydarzeniu.

W defiladzie wzięło udział około 2500 żołnierzy, w tym 46 żołnierzy z Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej. Był to wyjątkowy moment dla młodej jednostki, która powstała zaledwie w grudniu ubiegłego roku. Defiladę obserwowały najważniejsze osoby w państwie, w tym zwierzchnik sił zbrojnych, prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Szymon Hołownia oraz wicepremier i minister obrony narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dla szer. Oliwii Zagożdżon, uczestnictwo w defiladzie było ogromnym przeżyciem. "Święto Wojska Polskiego to dla mnie przede wszystkim okazja do oddania hołdu tym, którzy walczyli o naszą wolność. Udział w defiladzie, w którą obserwował sam Prezydent Polski, to dla mnie nie tylko wielki zaszczyt, ale i dowód na to, że nasza służba ma znaczenie dla kraju" - powiedziała szer. Zagożdżon. "Kiedy maszerowałam, czułam dumę i odpowiedzialność za to, co robimy, za to, jak reprezentujemy Wojska Obrony Terytorialnej".

Jednym z najbardziej wyróżniających się momentów defilady było otwarcie pochodu, podczas którego st. szer. spec. Krzysztof Gębka miał zaszczyt nieść flagę narodową wraz z żołnierzami innych rodzajów sił zbrojnych. "To niesamowite uczucie móc otwierać defiladę niosąc Polską flagę. Czułem ogromną odpowiedzialność i dumę, reprezentując nie tylko Wojska Obrony Terytorialnej, ale i całą Polskę" - wspomina st. szer. spec. Gębka.

Komendant Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej płk Łukasz Baranowski nie krył swojego zadowolenia z występu swoich żołnierzy. "Jestem niesamowicie dumny z żołnierzy, którymi mam zaszczyt dowodzić. Choć nasz ośrodek istnieje dopiero od grudnia ubiegłego roku, to już teraz nasi żołnierze wzorowo reprezentowali piąty, najmłodszy rodzaj sił zbrojnych, jakim są Wojska Obrony Terytorialnej, ale również ziemię radomską" - podkreślił płk Baranowski. "Chciałbym raz jeszcze wyrazić ogromny szacunek i podziękowania dla wszystkich żołnierzy Ośrodka Reprezentacyjnego WOT biorących udział w dzisiejszej defiladzie".

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego była nie tylko wyjątkowym wydarzeniem na skalę krajową, ale również historycznym momentem dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Wzorcowy występ żołnierzy Ośrodka Reprezentacyjnego WOT potwierdził, że odgrywa on kluczową rolę w promocji Wojsk Obrony Terytorialnej oraz regionu radomskiego.

Tekst: Michał Marczyk/ Ośrodek Reprezentacyjny WOT

red. PZ

autor zdjęć: Ośrodek Reprezentacyjny WOT

dodaj komentarz

komentarze


Początek wielkiej historii
NATO i USA o Iranie
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Our Only One
Grzmoty zamiast Goździków
WAM wraca do Łodzi
Śmiercionośna Jarzębina
Debata o bezpieczeństwie
W hołdzie ofiarom NKWD
Pasja i fart
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Lotnicy NATO kontra drużyna Gortata
Syndrom Karbali
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Rosomaki na lądzie i morzu
Wojskowe roboty prosto z Polski
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
View from Outer Space
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Zbrodnia bez kary
Zginęli, bo pełnili służbę dla Polski
Fińska armia luzuje rygory
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Morski lis na polowaniu
Szkoła w mundurze
Krew, która łączy
Widok z kosmosu
Większe możliwości Nitro-Chemu
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Trening w tunelu aerodynamicznym
Zanim pojadą na wojnę
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Zbrodnia i kłamstwo
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Wypadek w PKW UNIFIL
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Morska ścieżka kariery
Apache w polskich rękach
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Polski sukces w Duńskim Marszu
Studia dla żandarmów
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
F-16 na straży
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Psiakrew, harmata!
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Zabójczy team nad Anglią
Nie tylko błękitne berety
Kosmiczne bezpieczeństwo
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Marynarz w koreańskim tyglu
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Adaptacja i realizm

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO