moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Centrum Weterana na obchodach Święta Wojska Polskiego

Centrum Weterana, jako instytucja z głębokim szacunkiem dla tradycji wojskowych i pamięci o tych, którzy oddali zdrowie i życie w służbie Ojczyźnie, z wielką radością informuje o zaangażowaniu w tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego. Już jutro – 15 sierpnia – będziecie mogli nas spotkać podczas wydarzenia plenerowego na warszawskiej Cytadeli – serdecznie zapraszamy!

Święto Wojska Polskiego, obchodzone 15 sierpnia, to wyjątkowa okazja do uhonorowania żołnierzy, którzy w przeszłości, jak i współcześnie, bronią naszej Ojczyzny. Wydarzenie to ma nie tylko rangę historyczną, ale również stanowi moment refleksji nad współczesnym znaczeniem służby wojskowej.

 

WEWNĘTRZNE UROCZYSTOŚCI

13 sierpnia w siedzibie Centrum Weterana odbyła się oficjalna zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego, podczas której pracownicy i żołnierze Centrum oraz zaproszeni goście mieli okazję do wspólnego uczczenia pamięci tych, którzy służą naszej Ojczyźnie. Święto Wojska Polskiego to wyjątkowy dzień dla wszystkich żołnierzy, pracowników wojska, a także ich rodzin i bliskich! Dzień pełen radości i dumy z możliwość pełnienia służby na rzecz Rzeczypospolitej Polskiej. To także dobry dzień, by za tę służbę podziękować. Dziś szczególnie dziękuję wszystkim weteranom, którzy narażając swoje życie i zdrowie, angażowali się w misje poza granicami państwa polskiego.

To właśnie ich niezłomność daje nam motywacje i siłę oraz jest przykładem, jak należy działać w życiu – podkreśliła podczas uroczystości ppłk dr Katarzyna Rzadkowska, dyrektor Centrum Weterana.

Uroczystość swoją obecnością uświetnił Dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych Pan Krzysztof Kosiński, który wręczył wyróżnionym żołnierzom Srebrne Medale „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”. Dyrektor Kosiński podkreślił, że bardzo dziękuje Centrum Weterana za dotychczasową działalność oraz dostrzega znaczący wkład pracy na rzecz weteranów ich rodzin.

Na uroczystości obecna była również Pani Jadwiga Zakrzewska Prezes Fundacji „Nikt nie zostaje”, która w swoim wystąpieniu podkreśliła, że wspiera weteranów oraz działalność Centrum. Zaznaczyła również, że niezwykle ważne jest dla niej to by ludzie, a szczególnie młodzież, wiedzieli czym są misje poza granicami państwa. Całość uroczystości zakończyło uroczyste złożenie kwiatów oraz zapalenie symbolicznego znicza pod pomnikiem Poległych i Zmarłych w Misjach poza Granicami Państwa.

MIĘDZYNARODOWY AKCENT

W ramach celebrowania tegorocznego Święta Wojska Polskiego, Centrum Weterana przekazało do żołnierzy pełniących służbę w PKW Rumunia wyjątkowe kartki przygotowane przez dzieci z kół uczniowskich PCK przy publicznych szkołach podstawowych powiatu brzeskiego oraz życzenia od członków i wolontariuszy Oddziału Rejonowego PCK w Brzegu i Koła nr 12 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Celem tej inicjatywy jest okazanie wsparcia żołnierzom, którzy pełnią obecnie służbę na misjach, pokazanie tego, że społeczeństwo polskie o nich pamięta i jest z nich dumne.

UROCZYSTOŚCI 15 SIERPNIA

Przedstawiciele Centrum Weterana, będą również obecni podczas wielkiej defilady wojskowej, która odbędzie się 15 sierpnia. Tego dnia nie zabraknie nas także na wydarzeniu plenerowym na warszawskiej Cytadeli, gdzie na specjalnym stoisku Centrum Weterana będzie można spotkać naszych bohaterów – weteranów, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami. Dodatkowo, na stoisku obecni będą przedstawiciele zespołu wsparcia weteranów – gotowi odpowiedzieć na pytania oraz udzielić wsparcia każdemu, kto go potrzebuje.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych niezwykłych obchodach oraz do odwiedzenia naszego stoiska na Cytadeli. Spotkajmy się, aby wspólnie uczcić Święto Wojska Polskiego i oddać hołd tym, którzy służyli i nadal służą naszej Ojczyźnie.

Tekst: Martyna Wojenka/ Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa

red. PZ

autor zdjęć: Centrum WeteranaCentrum Weterana Działań poza Granicami Państwa

dodaj komentarz

komentarze


Podziemny szpital na trudne czasy
Bez patosu o misjach
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Wspólny trening polskich i portugalskich marynarzy
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Strzelcy wyborowi muszą się lubić
Marsz prawdę ci powie
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Bez zmian w emeryturach
Miłość od pierwszego wejrzenia
Tatuaże pod mundurem
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Groźny incydent w Libanie
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Początek wielkiej historii
Ślady, których nie widać
Kluczowe stanowisko w armii dla gen. Nowaka
Generał z cienia
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
Ogniowy debiut polskich AH-64D
Ślady, których nie widać
Tu nie ma miejsca na błędy
Roboty saperskie bez tajemnic
Lotnisko w zanadrzu
Czerwieńsze będą…
Równanie z „Iksem”
Wsparcie ma znaczenie
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Blizny, których nie widzimy
Przed misją w Rumunii
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
NATO i USA o Iranie
Leopardy 2PL na podium
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
SAFE dla Tarczy Wschód
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
WOT pomaga gasić ogromny pożar na Mazowszu
„Oczy i uszy” Bursztynowej Dywizji
Syndrom Karbali
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Biało-czerwona na Monte Cassino
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Kraków zaprosił weteranów
Polsko-estońska współpraca
Od indeksu do munduru
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Pracownik zbrojeniówki podejrzany o szpiegostwo
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Spędź wakacje z wojskiem! Z pancerniakami, marynarzami…
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Polsko-kanadyjska współpraca
Specjalsi: mała, wielka siła
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO