moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sejm podziękował za służbę na granicy

Sejm przez aklamację przyjął uchwałę wyrażającą uznanie dla żołnierzy i funkcjonariuszy strzegących bezpieczeństwa polskiej wschodniej granicy. Od trzech lat Polska mierzy się tam z kryzysem migracyjnym wywołanym przez władze Rosji i Białorusi. „Sejm potępia akty agresji oraz działania hybrydowe wymierzone w państwo polskie” – zaznaczono w uchwale.

„Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża najgłębsze uznanie i wdzięczność żołnierzom Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszom Straży Granicznej, Policji i służb specjalnych, którzy z poświęceniem, znosząc trudne warunki służby oraz rozłąkę z rodzinami, pełnią służbę na wschodniej granicy Rzeczypospolitej Polskiej oraz wszędzie tam, gdzie niezbędna jest ich obecność” – tak brzmi początek uchwały w sprawie wyrażenia uznania służbie i poświęceniu żołnierzy i funkcjonariuszy strzegących bezpieczeństwa granic RP. Sejm przyjął ją dziś przez aklamację.

Jak podkreślił Marcin Ociepa z PiS, poseł – sprawozdawca, obradujące wspólnie Komisje Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Obrony Narodowej wypracowały wspólny projekt tej uchwały. Przypomniano w niej, że od sierpnia 2021 roku Polska jest obiektem agresji hybrydowej wykorzystującej migrantów, za którą stoją reżimy: białoruski Aleksandra Łukaszenki i rosyjski Władimira Putina.

„Sejm RP stanowczo potępia wszelkie akty agresji oraz działania hybrydowe wymierzone w państwo polskie i jego przedstawicieli” – zaznaczono w uchwale. Dodano także, iż rozpoczęty przez rządy Białorusi i Rosji kryzys migracyjny, wykorzystujący ludzkie cierpienie i wymierzony w bezpieczeństwo Polski, znalazł odpowiedź w odwadze i profesjonalizmie Wojska Polskiego i innych służb. „Dzięki olbrzymiemu poświęceniu żołnierzy i funkcjonariuszy nielegalne próby przekroczenia granicy zostały wyraźnie ograniczone” – zauważyli autorzy dokumentu.

Zaznaczono jednocześnie, że służba na naszej wschodniej granicy wiąże się z narażeniem życia i zdrowia oraz licznymi atakami słownymi i fizycznymi ze strony migrantów i służb białoruskich. „Sejm wyraża uznanie dla żołnierzy i funkcjonariuszy pokazujących każdym dniem swojej służby, że praca dla Polski nie ma barw politycznych, a mundur z biało-czerwoną flagą nie wyraża innych priorytetów niż bezpieczeństwo Ojczyzny” – wskazano w dokumencie.

AD

autor zdjęć: kpr. Kamil Mazurkiewicz

dodaj komentarz

komentarze


Gen wojownika
Szerszeń z Sochaczewa
Wielki sukces podchorążych z AMW
Paliwowy krwiobieg NATO
Wojsko stawia na „armię talentów”
W drodze po oficerskie gwiazdki
Morska bryza w dwóch odsłonach
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Ostatni lot „Pałera”
Dawka wiedzy na trudne czasy
PKW Irak zostaje w Jordanii
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Pierwszy krok do specjalsów
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Sportowa rewolucja na AWL-u
Pieta Michniowska
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Przełomowe porozumienie
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nowa koalicja dronowa
Połączeni na Bałtyku
Baobaby docierają do wojska
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Saperzy w akcji pod wodą
Polski Gnom
Mundur i bokserskie rękawice
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
NATO zwiększy produkcję broni
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
MON i MSZ o szczycie NATO
Wsparcie ma znaczenie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Integracja F-35 rozpoczęta
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Ostatnia niedziela…
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Cyfrowa niedyskrecja
Tour przez garnizony
Śmierć w sercu Azji
Borsuki i roje dronów
Marzenia częściowo spełnione
Spadochronowy triumf
Prezydent RP o szczycie NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO