moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kaczmarek z nowym rekordem Polski!

Na mityngu Diamentowej Ligi w Londynie st. szer. Natalia Kaczmarek po raz drugi w tym sezonie poprawiła rekord Polski. Reprezentantka Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego bieg na 400 m ukończyła w 48,90 s. Tym samym wysunęła się na czoło listy najlepszych wyników, jakie na 400 m uzyskały zawodniczki z Europy.

Na olimpijskiej arenie, na której rozgrywano mityng Diamentowej Ligi w Londynie, st. szer. Natalia Kaczmarek zajęła drugie miejsce. To jej kolejny sukces w ostatnich tygodniach – przypomnijmy, że w czerwcu w finale mistrzostw Europy w Rzymie triumfowała wynikiem 48,98 s, bijąc rekord Polski, który 48 lat temu ustanowiła Irena Szewińska. Wczoraj w Londynie Kaczmarek była lepsza jeszcze o 0,08 s. Pierwsze miejsce zajęła jednak Jamajka Nickisha Pryce z czasem 48,57 s. Trzecia była Holenderka Lieke Klaver, której nie udało się pobiec poniżej bariery 49 s – jej wynik to 49,58 s. Czwarta była Brytyjka Amber Anning (49,63 s), piąta jej rodaczka Laviai Nielsen (49,87 s), a szósta Amerykanka Lynna Irby-Jackson (50,71 s).

Po sześciu z siedmiu startów w biegu na 400 m kobiet, które zaliczano do klasyfikacji Diamentowej Ligi, prowadzi z 32 pkt Dominikanka Marileidy Paulino. Kaczmarek z 28 oczkami zajmuje drugą pozycję. Trzecia – z 21 pkt – jest Holenderka Klaver, czwarta – Sada Williams z Barbadosu (15 pkt), piąta – Amerykanka Alexis Holmes (11 pkt), a szósta Brytyjka Nielsen (10 pkt).

W mityngu w Londynie startował również szer. Norbert Kobielski. Skoczek wzwyż CWZS-u – z wynikiem 2 m 18 cm – zajął szóste miejsce. Londyński mityng był ostatnim z cyklu przed paryskimi igrzyskami. Lekkoatleci rywalizację o medale w Paryżu rozpoczną 1 sierpnia.

 

SZUS

autor zdjęć: John Walton/Press Association/East News

dodaj komentarz

komentarze


Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wojna hybrydowa trwa
Dronowy kierunek przyszłości
Prezydent RP o szczycie NATO
NATO zwiększy produkcję broni
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Tropem tajemnic z przeszłości
Mundur w paczkomacie
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
PIRX-1 na orbicie
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Mundur i bokserskie rękawice
Sztuka tworzenia kryptonimu
Podróż w ciemność
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
NATO liczy wydatki przed szczytem
Wsparcie ma znaczenie
Śmierć w sercu Azji
Vespa Battle Challenge
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Ostatnia niedziela…
Przełomowe porozumienie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Gotowi na zmiany na polu walki
Przełomowe zdolności artylerzystów
„Bezpieczny zachód” przedłużony
Szerszeń z Sochaczewa
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Piksele prawdy w morzu fałszu
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Barakudy z Polski
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Bramy armii
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Zatrzymać drona
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Bez zmian w emeryturach
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Drony na Legii
Polski projekt, światowe znaczenie
Face to Face
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Paliwowy krwiobieg NATO
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
PKW Irak zostaje w Jordanii
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Zbrodnicza farsa
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Wielki sukces podchorążych z AMW
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Jak wygląda nowa selekcja do JW AGAT?
USA znów uderzyły w Iran
Domek Pilota w LAW otwarty
Studenci w koszarach
Żywią i bronią
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Pieta Michniowska

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO