moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Incydent lotniczy

MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego podczas wykonywania lotu szkolnego przekroczył prędkość dźwięku. Na skutek tego działania w miejscowości Szaleniec dachy kilku budynków zostały uszkodzone. Wyjaśnieniem zdarzenia zajmuje się m.in. żandarmeria, a wojsko zapewnia, iż pokryje koszty związane z naprawą zabudowań.

O incydencie lotniczym z udziałem wojskowego myśliwca, w wyniku którego dachy kilku budynków we wsi Szaleniec w powiecie malborskim zostały uszkodzone, poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. – „Przed godziną 10.00 w trakcie wykonywania lotu szkolnego na samolocie MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego doszło do przekroczenia prędkości dźwięku podczas lotu na wysokości około 1000 stóp. Na skutek uderzenia fali dźwiękowej zostały uszkodzone pokrycia dachowe w kilku budynkach” – poinformowało DGRSZ za pośrednictwem portalu X.

Wyjaśnieniem zdarzenia zajmuje się placówka Żandarmerii Wojskowej w Malborku oraz Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Wojskowi zapewniają, że „Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej pokryją wszelkie koszty związane z naprawą uszkodzonych budynków, dochowując najwyższej staranności, aby przywrócić stan sprzed zdarzenia”.

MM

autor zdjęć: Piotr Łysakowski

dodaj komentarz

komentarze


Gen wojownika
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Tour przez garnizony
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Morska bryza w dwóch odsłonach
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Mundur i bokserskie rękawice
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
PKW Irak zostaje w Jordanii
Integracja F-35 rozpoczęta
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Saperzy w akcji pod wodą
MON i MSZ o szczycie NATO
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Marzenia częściowo spełnione
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
NATO zwiększy produkcję broni
Śmierć w sercu Azji
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Borsuki i roje dronów
W drodze po oficerskie gwiazdki
Ostatni lot „Pałera”
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Szerszeń z Sochaczewa
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Prezydent RP o szczycie NATO
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Pieta Michniowska
Polski Gnom
Wielki sukces podchorążych z AMW
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Paliwowy krwiobieg NATO
Spadochronowy triumf
Sportowa rewolucja na AWL-u
Nowa koalicja dronowa
Ostatnia niedziela…
Cyfrowa niedyskrecja
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Przełomowe porozumienie
Pierwszy krok do specjalsów
Połączeni na Bałtyku
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Dawka wiedzy na trudne czasy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wsparcie ma znaczenie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO