moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Święto 10 Wrocławskiej Brygady Łączności

Wrocław, 6 czerwca 2024. Na uroczystości z okazji święta 10 Wrocławskiej Brygady Łączności przybyli m.in. dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Tomasz Dominikowski, marszałek województwa dolnośląskiego Paweł Gancarz, a także przedstawiciele służb mundurowych, oświaty i instytucji współpracujących na co dzień z wrocławską brygadą. Po oficjalnych przemówieniach, wręczeniu odznak i wyróżnień, odbyła się defilada oraz pokazy działań taktycznych i skoki spadochronowe, a dzień otwartych koszar przyciągnął całe rodziny, oferując liczne atrakcje i pokazy sprzętu wojskowego.

Swoje święto wrocławscy łącznościowcy rozpoczęli mszą polową, którą przeprowadził ks. ppłk Maksymilian Jezierski.
Na uroczystości przybył dowódca Garnizonu Warszawa, gen. bryg. Tomasz Dominikowski, marszałek województwa dolnośląskiego Paweł Gancarz, matka chrzestna sztandaru brygady - senator Barbara Zdrojewska oraz ojciec chrzestny sztandaru - dr hab. Andrzej Łoś. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również byłych dowódców, a także przedstawiciele służb mundurowych, oświaty i instytucji współpracujących na co dzień z naszą Brygadą.

Po przywitaniu gości dowódca brygady płk Dariusz Dejneka złożył wszystkim żołnierzom i pracownikom życzenia z okazji święta jednostki i podziękował za trud, jaki na co dzień wkładają w realizację zadań − Przyjmijcie najlepsze życzenia zdrowia, wytrwałości w służbie, żołnierskiego szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Dziękuje wam za waszą codzienną służbę i pracę, bez was nie było by naszej Brygady. To wy stanowicie jak jesteśmy postrzegani przez innych. To wy budujecie naszą 10 Brygadę i stanowicie jej ogromny potencjał − przemawiał dowódca.

REKLAMA

Bardzo ciepłe słowa do wrocławskich łącznościowców i ich rodzin skierował gen. bryg. Tomasz Dominikowski – Jestem tutaj by podziękować wam za codzienny wysiłek i trud wkładany w wykonywanie obowiązków służbowych. Podziękować również waszym rodzinom, bo mam pełną świadomość, że z żołnierzem służy cała jego rodzina – mówił dowódca Garnizonu Warszawa.

W czasie uroczystości dowódca brygady płk Dariusz Dejneka wręczył Dowódcy Garnizonu Warszawa gen. bryg. Tomaszowi Dominikowskiemu odznakę pamiątkową 10 Wrocławskiej Brygady Łączności, która jest świadectwem przynależności do żołnierskiej rodziny i zewnętrznym wyrazem więzi łączącej wszystkich żołnierzy 10 Brygady. Najlepsi żołnierze i pracownicy otrzymali listy gratulacyjne i wyróżnienia z rąk Dowódcy Garnizonu Warszawa, gen. bryg. Tomasza Dominikowskiego.

Defilada przed trybuną honorową zakończyła oficjalną część obchodów święta 10 Wrocławskiej Brygady Łączności.

Po części oficjalnej skokami spadochronowymi oraz pokazem dynamicznym ataku na konwój ochraniający VIP-a rozpoczęto dzień otwartych koszar brygady. W trakcie pokazów uczestnicy mieli możliwość poznania sposobów udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedzieli się jak zachowywać się podczas ogłaszania alarmów. Tradycyjnie nie zabrakło również pokazów sprzętu i uzbrojenia wojskowego, podczas których nauczano zasad bezpiecznego posługiwania się bronią.

Do 10 Wrocławskiej Brygady Łączności przychodziły całe rodziny, a w zajęciach uczestniczyli zarówno rodzice jak i ich dzieci. Każda z osób odwiedzających nasze koszary mogła zobaczyć jak wygląda proces szkolenia żołnierza zawodowego.

10 Wrocławska Brygada Łączności jest jednostką wojskową podległą dowódcy Garnizonu Warszawa, jedną z największych tego typu w Polsce. Dysponuje najnowocześniejszym sprzętem łączności jaki znajduje się w zasobach Sił Zbrojnych RP. Przeznaczona jest do wykonania zadań w czasie pokoju, kryzysu i wojny. Brygada jest jednostką włączającą się w działania Polskich Kontyngentów Wojskowych (PKW) uczestniczących w misjach stabilizacyjnych i pokojowych poza granicami naszego kraju. Żołnierze Brygady aktywnie biorą udział w życiu kulturalnym i społecznym miasta Wrocławia oraz garnizonów Dolnego Śląska.

Tekst: mjr Piotr Bastkowski

red. PZ

autor zdjęć: 10 Brygada Łączności

dodaj komentarz

komentarze


Trzy miecze pokoju
 
Przesmyk w grze
Głos wschodniej flanki musi być słyszalny
Wkrótce certyfikacja WOT-u
Unieszkodliwić dywersantów, pomóc poszkodowanym
Mistrzowie Spike`ów
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Kajakarze i wioślarze na podium
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Podchorążowie najlepszymi dżudokami
„Umieram jak Polak”
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
NATO on Northern Track
Zaprojektuj mural o powstaniu
Najlepsze „tygrysy” są z Polski
„Osiodłać krowę”
AWACS-y dostarczone
Więcej miejsc dla dobrowolsów
Latający radar
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Spadochroniarze w operacji TALO
Musimy odpowiadać na wojnę hybrydową
Podróż w ciemność
Sztandar dla cyberwojsk
Ameryka daje wsparcie
Czy kraje UE sięgną po polską broń?
Inwestycja potrzebna jak tlen
Pokazali swoją siłę
AW149 wkrótce „made in Poland”
Equipment Tailored to the Needs
„Czarownice” nad Londynem
Koszykarskie święto w Łodzi
The Art of Protection of Historic Buildings and Monuments
Sejm rozpoczął prace nad prezydencką reformą
Czego potrzebują żołnierze na granicy?
Żołnierze bronią nas, my musimy zadbać o żołnierzy
Żołnierze na najwyższym podium mistrzostw lekkoatletów
Wyrwali się z niemieckiego kotła
Rozporządzenie o utworzeniu strefy buforowej na granicy podpisane
Światowi liderzy o drodze do pokoju na Wschodzie
Złoto taekwondzistki, srebro lekkoatletki i strzelczyń
Docenić „misjonarzy”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Plan na szczyt
Terytorialsi przechodzą certyfikację
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Eksplozja w zakładach zbrojeniowych Mesko
Dzień, który zmienił bieg wojny
„Pierwsza Drużyna” na start
Gortat Team vs drużyna NATO
Baltops dla bezpiecznego Bałtyku
Włoskie Eurofightery na polskim niebie
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Eurosatory 2024 idą na rekord
Więcej pieniędzy za udział w ćwiczeniach
Policjanci szkolą wojsko
O bezpieczeństwie w Białymstoku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO