moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Prestiżowe występy Ośrodka Reprezentacyjnego WOT dla najmłodszych

Miniony tydzień upłynął pod znakiem ważnych uroczystości państwowych, w których brał udział Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej. We wtorek, 28 maja Orkiestra Reprezentacyjna zagrała na wydarzeniu organizowanym przez prezydenckie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego pod hasłem: „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”. Natomiast w sobotę, 1 czerwca w pikniku „Bajkowy Ogród” Orkiestra i Kompania Reprezentacyjna zaprezentowały się przed szeroką publicznością na terenie ogrodów Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podczas uroczystości w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego żołnierze orkiestry wykonali koncert dla zgromadzonych dzieci, a następnie spotkali się z Parą Prezydencką. Z wielkim aplauzem spotkał się pokaz tamburmajor orkiestry – szer. Angeliki Toporek oraz występ mażoretek. Pierwsza Dama wyraziła szczególne uznanie dla żołnierzy, a Komendantowi Ośrodka Reprezentacyjnego WOT, Panu płk. Łukaszowi Baranowskiemu, gratulacje złożył osobiście Zwierzchnik Sił Zbrojnych Pan Prezydent Andrzej Duda.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, będąc pod ogromnym wrażeniem zdolności muzyków Orkiestry Reprezentacyjnej WOT, zaprosiła społeczność OR WOT na spotkanie w Pałacu Prezydenckim. Gest Pierwszej Damy był wyjątkowym wyróżnieniem i dowodem podkreślającym profesjonalizm i talent żołnierzy Ośrodka Reprezentacyjnego WOT.

REKLAMA

- To było niezwykle miłe wyróżnienie, że Orkiestra została zaproszona do występu podczas uroczystości Pary Prezydenckiej. Chęć spotkania się z delegacją Ośrodka w Pałacu sprawiła, że morale wśród żołnierzy poszybowały w górę. Poczuli się bardzo docenieni, a ja razem z nimi – wyraził swą radość z udziału w wydarzeniu płk Łukasz Baranowski, Komendant Ośrodka Reprezentacyjnego WOT.

Kolejnym wyróżnieniem dla Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej było uczestnictwo w pikniku z okazji Dnia Dziecka, odbywającym się w Ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspaniały pokaz na scenie dała zarówno Orkiestra, jak i Kompania. Oba występy zebrały wielkie brawa. Wśród odwiedzających słychać było słowa podziwu.

Stoisko Ośrodka Reprezentacyjnego WOT cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród przybyłych dzieci. Najmłodsi chętnie zgłaszali się na szkolenie z musztry, które prowadzili żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej WOT. - Krótkie treningi musztry dla najmłodszych były dla mnie ciekawym doświadczeniem. Byłem zaskoczony, jak szybko maluchy uczyły się techniki marszu czy zwrotów. Przemyciliśmy trochę wiedzy o wojsku podczas dobrej zabawy. Myślę, że o to chodziło. Kto wie, może za parę lat, dzieci które uczyłem podstaw musztry będą starały się o wstąpienie w szeregi WOT – powiedział starszy kapral Kamil Kowalczyk, instruktor na wydarzeniu organizowanym w KPRM.

Podczas pikniku nie brakowało chętnych do uzyskania dyplomu z wiedzy militarnej. Dzieci z wielkim entuzjazmem sprawdzały się także z ogólnej wiedzy o Ojczyźnie, by zdobyć Dyplom Małego Polaka. Największym zainteresowaniem cieszyły się Książeczki Małego Terytorialsa. Najmłodsi tłumnie ustawiali się, by „zapisać się” do Wojsk Obrony Terytorialnej. Uzyskanie książeczki sprawiało im niebywałą radość. Odwiedzający Ogrody Kancelarii Prezesa Rady Ministra chętnie robili sobie zdjęcia z ogromnym misiem-terytorialsem, który zdobił stoisko Ośrodka Reprezentacyjnego WOT. Ponadto wielkie zainteresowanie budziły mażoretki, występujące razem z Orkiestrą. Szczególnie małe dziewczynki chętnie fotografowały się z nimi i podziwiały ich wygląd. Dorośli także zatrzymywali się przy stosiku WOT, często po to by dowiedzieć się czegoś o służbie, czy wyrazić podziw dla działalności jednostki.

- Występy, gdzie gospodarzem jest Zwierzchnik Sił Zbrojnych Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, czy Prezes Rady Ministrów to dla nas, dla żołnierzy Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej ogromne wyróżnienie. To zwieńczenie ciężkiej, zintensyfikowanej pracy, docenienie naszych umiejętności i jestem z tego bardzo dumny. Poza tym, nie ukrywajmy, Ośrodek Reprezentacyjny WOT to jednostka centralna, która zabezpiecza uroczystości na terenie całego kraju. Jestem ogromnie zadowolony, że tak wspaniale promujemy Radom i ziemię radomską, na tak ważnych i prestiżowych wydarzeniach – podsumował wyjątkowe występy Ośrodka Reprezentacyjnego WOT, płk Łukasz Baranowski.

Tekst: Michał Marczyk/ Ośrodek Reprezentacyjny WOT

red. PZ

autor zdjęć: Ośrodek Reprezentacyjny WOT

dodaj komentarz

komentarze


Pamiętamy o bohaterach D-Day
 
Ratownicy na medal
O bezpieczeństwie w Białymstoku
Rozporządzenie o utworzeniu strefy buforowej na granicy podpisane
Sztandar dla cyberwojsk
Trzy miecze pokoju
Baltops dla bezpiecznego Bałtyku
Bór-Komorowski – oficer wybitny pod każdym względem
Podróż w ciemność
Żołnierze na najwyższym podium mistrzostw lekkoatletów
Ameryka daje wsparcie
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Polacy ćwiczą na Słowackiej Tarczy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Złoto taekwondzistki, srebro lekkoatletki i strzelczyń
Latający radar
Najlepsze „tygrysy” są z Polski
NATO on Northern Track
Pokazali swoją siłę
Sukcesy żołnierzy CWZS-u
Gortat Team vs drużyna NATO
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Będą zmiany w przepisach po incydencie na granicy z Białorusią
Sejm rozpoczął prace nad prezydencką reformą
Plan na szczyt
Musimy odpowiadać na wojnę hybrydową
Czy kraje UE sięgną po polską broń?
Inwestycja potrzebna jak tlen
Więcej niż szkolenie TCCC
Andrzej Duda spotkał się z żołnierzami strzegącymi granicy
Wirtualna tarcza nad wojskami NATO
Policjanci szkolą wojsko
Equipment Tailored to the Needs
Głos wschodniej flanki musi być słyszalny
Pojazdy naziemnej obsługi polskiego lotnictwa
Zaprojektuj mural o powstaniu
Włoskie Eurofightery na polskim niebie
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
„Baltops” – moc na Bałtyku
Unieszkodliwić dywersantów, pomóc poszkodowanym
Kremlowska wirtualna korekta
AWACS-y dostarczone
„Pierwsza Drużyna” na start
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Dzień, który zmienił bieg wojny
Wkrótce certyfikacja WOT-u
Terroryści na lotnisku
Jak rozbito więzienie w Końskich
„Osiodłać krowę”
Przesmyk w grze
Czego potrzebują żołnierze na granicy?
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Więcej pieniędzy za udział w ćwiczeniach
Wyrwali się z niemieckiego kotła
„Czarownice” nad Londynem
Donald Tusk: Musimy bronić naszych granic
The Art of Protection of Historic Buildings and Monuments
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Podchorążowie najlepszymi dżudokami
Więcej miejsc dla dobrowolsów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Eksplozja w zakładach zbrojeniowych Mesko
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
AW149 wkrótce „made in Poland”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO