moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ratownicy na medal

Z 13 medalami wróciła z Francji reprezentacja WP na XII Wojskowe Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym. Żołnierze z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego i 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina zdobyli cztery złote krążki, siedem srebrnych i dwa brązowe. Jedyny tytuł mistrzowski w rywalizacji indywidualnej wywalczył st. szer. spec. Kacper Majchrzak.

– Rywalizacja była na wysokim poziomie. Nasi reprezentanci dawali z siebie 100 procent, a st. szer. spec. Adam Dubiel pobił rekord Polski – mówi st. chor. sztab. Krzysztof Terlecki, koordynator ratownictwa wodnego w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym. Szkoleniowiec, który zresztą jako pierwszy zdobył medal dla polskiej reprezentacji, podkreślił, że był bardzo dumny z Biało-Czerwonych, gdyż jego zdaniem na zawodach godnie reprezentowali Wojsko Polskie. Chorąży przyznał jednak, że czuje pewien niedosyt. – Po analizie poszczególnych startów mam wrażenie, że dwa krążki nam uciekły przez błędy techniczne – tłumaczy. 

Biało-Czerwoni wywalczyli trzy tytuły mistrzowskie w sztafetach, jeden zaś przypadł st. szer. spec. Kacprowi Majchrzakowi w rywalizacji indywidualnej. Pływak Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego zdobył tytuł mistrza w finale wyścigu na 200 m z przeszkodami. Pozostałe złote medale reprezentanci Wojska Polskiego wywalczyli w sztafetach mężczyzn: ratunkowej, 4 × 50 m z przeszkodami i 4 × 25 m z holowaniem manekina. W tej pierwszej, rozgrywanej w części plażowej czempionatu, Polacy startowali w składzie: st. szer. spec. Adam Dubiel, st. szer. spec. Kacper Majchrzak, st. szer. Hubert Nakielski (wszyscy CWZS) i szer. Cezary Kępa (12 BZ). Z kolei w dwóch pozostałych sztafetach tytuły mistrzowskie wywalczyli ci sami zawodnicy z CWZS-u (oprócz Kępy) oraz st. szer. Wojciech Kotowski, także z 12 BZ.

REKLAMA

W rywalizacji indywidualnej reprezentanci polskiej armii zgromadzili pięć krążków. Na drugim stopniu podium stanęli: st. chor. sztab. Krzysztof Terlecki (był drugi w biegu po plaży na dystansie 2 km), st. szer. spec. Kacper Majchrzak (wyścig surfingowy), st. szer. Hubert Nakielski (holowanie manekina w płetwach – 100 m), szer. Cezary Kępa (holowanie manekina z pasem – 100 m) i st. szer. spec. Adam Dubiel (superratownik – 200 m). Z kolei drugie miejsca w sztafetach wywalczyli: st. szer. spec. Dominika Sztandera, st. szer. spec. Anna Dowgiert, st. szer. spec. Paula Żukowska i st. szer. Paulina Piechota. Zawodniczki CWZS-u stanęły na podium po finale sztafety 4 × 50 m z przeszkodami. Srebro zaś Biało-Czerwoni zdobyli w sztafecie 4 × 25 m z holowaniem manekina – po medal popłynęli: Majchrzak, Dubiel, Nakielski i Kotowski.

Jedyne brązowe medale na francuskim czempionacie wywalczyli dla reprezentacji Wojska Polskiego: st. szer. spec. Anna Dowgiert (w konkurencji beach flags) i sztafeta mieszana 4 × 50 m z przeszkodami (Nakielski, Dowgiert, Żukowska, Kotowski).

Gospodarzem 12. edycji wojskowych mistrzostw świata ratowników wodnych było Montpellier i miejscowości Le Grau-du-Roi oraz Palavas-les-Flots, które są położone nad Morzem Śródziemnym. W siódmym co do wielkości mieście Francji odbyła się część basenowa czempionatu, a w Le Grau-du-Roi i Palavas-les-Flots część plażowa. O medale ubiegało się 125 żołnierzy z 11 państw.

SZUS

autor zdjęć: Sławomir Woźniak/ CWZS

dodaj komentarz

komentarze


„Operacja borelioza”
 
Za zdrowie utracone na służbie
Sukces lekkoatletów CWZS-u w Paryżu
Kaczmarek z nowym rekordem Polski!
Zabezpieczenie techniczne 1 Pułku Czołgów w 1920
Oczy na Kijów
Na ratunek… komandos
Spadochroniarze na warcie w UE
Szczyt NATO w Waszyngtonie: Ukraina o krok bliżej Sojuszu
Jak usprawnić działania służb na granicy
„Armia mistrzów” – sporty wodne
Niepokonana reprezentacja Czarnej Dywizji
Wracajcie z medalami!
Feniks – następca Mangusty?
Jack-S, czyli eksportowy Pirat
Szczyt NATO, czyli siła w Sojuszu
W hołdzie żołnierzom gen. Andersa
Szczyt NATO: wzmacniamy wschodnią flankę
Walka – tak, ale tylko polityczna
Incydent przy granicy. MON chce specjalnego nadzoru nad śledztwem
Terytorialsi w gotowości do pomocy
„Oczko” wojskowych lekkoatletów
Wojskowa odprawa przed szczytem Sojuszu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Formoza. Za kulisami
„Armia mistrzów” – sporty walki
Letnia Bryza na Morzu Czarnym
The Suwałki Gap in the Game
Silniejsza obecność sojuszników z USA
Rusza operacja „Bezpieczne Podlasie”
Ankona, czyli polska operacja we Włoszech
Prezydent Zełenski w Warszawie
Włoski Centauro na paryskim salonie
Krzyżacka klęska na polach grunwaldzkich
Polski Kontyngent Wojskowy Olimp w Paryżu
Jaki będzie czołg przyszłości?
„Armia mistrzów” – lekkoatletyka
Pancerny sznyt
Pancerniacy trenują cywilów
Roczny dyżur spadochroniarzy
Specjalsi zakończyli dyżur w SON-ie
Lato pod wodą
Włoskie Eurofightery na polskim niebie
Prezydent Warszawy: oddajmy hołd bohaterom!
Olimp gotowy na igrzyska!
Nie wierzę panu, mister Karski!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
International Test
Bezpieczeństwo granicy jest również sprawą Sojuszu
Patrioty i F-16 dla Ukrainy. Trwa szczyt NATO
RBN przed szczytem NATO
Z parlamentu do wojska
Szpital u „Troski”
Polsko-litewskie konsultacje
Czujemy się tu jak w rodzinie
Awaria systemów. Bezpieczeństwo Polski nie jest zagrożone

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO