moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ratownicy na medal

Z 13 medalami wróciła z Francji reprezentacja WP na XII Wojskowe Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym. Żołnierze z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego i 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina zdobyli cztery złote krążki, siedem srebrnych i dwa brązowe. Jedyny tytuł mistrzowski w rywalizacji indywidualnej wywalczył st. szer. spec. Kacper Majchrzak.

– Rywalizacja była na wysokim poziomie. Nasi reprezentanci dawali z siebie 100 procent, a st. szer. spec. Adam Dubiel pobił rekord Polski – mówi st. chor. sztab. Krzysztof Terlecki, koordynator ratownictwa wodnego w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym. Szkoleniowiec, który zresztą jako pierwszy zdobył medal dla polskiej reprezentacji, podkreślił, że był bardzo dumny z Biało-Czerwonych, gdyż jego zdaniem na zawodach godnie reprezentowali Wojsko Polskie. Chorąży przyznał jednak, że czuje pewien niedosyt. – Po analizie poszczególnych startów mam wrażenie, że dwa krążki nam uciekły przez błędy techniczne – tłumaczy. 

Biało-Czerwoni wywalczyli trzy tytuły mistrzowskie w sztafetach, jeden zaś przypadł st. szer. spec. Kacprowi Majchrzakowi w rywalizacji indywidualnej. Pływak Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego zdobył tytuł mistrza w finale wyścigu na 200 m z przeszkodami. Pozostałe złote medale reprezentanci Wojska Polskiego wywalczyli w sztafetach mężczyzn: ratunkowej, 4 × 50 m z przeszkodami i 4 × 25 m z holowaniem manekina. W tej pierwszej, rozgrywanej w części plażowej czempionatu, Polacy startowali w składzie: st. szer. spec. Adam Dubiel, st. szer. spec. Kacper Majchrzak, st. szer. Hubert Nakielski (wszyscy CWZS) i szer. Cezary Kępa (12 BZ). Z kolei w dwóch pozostałych sztafetach tytuły mistrzowskie wywalczyli ci sami zawodnicy z CWZS-u (oprócz Kępy) oraz st. szer. Wojciech Kotowski, także z 12 BZ.

W rywalizacji indywidualnej reprezentanci polskiej armii zgromadzili pięć krążków. Na drugim stopniu podium stanęli: st. chor. sztab. Krzysztof Terlecki (był drugi w biegu po plaży na dystansie 2 km), st. szer. spec. Kacper Majchrzak (wyścig surfingowy), st. szer. Hubert Nakielski (holowanie manekina w płetwach – 100 m), szer. Cezary Kępa (holowanie manekina z pasem – 100 m) i st. szer. spec. Adam Dubiel (superratownik – 200 m). Z kolei drugie miejsca w sztafetach wywalczyli: st. szer. spec. Dominika Sztandera, st. szer. spec. Anna Dowgiert, st. szer. spec. Paula Żukowska i st. szer. Paulina Piechota. Zawodniczki CWZS-u stanęły na podium po finale sztafety 4 × 50 m z przeszkodami. Srebro zaś Biało-Czerwoni zdobyli w sztafecie 4 × 25 m z holowaniem manekina – po medal popłynęli: Majchrzak, Dubiel, Nakielski i Kotowski.

Jedyne brązowe medale na francuskim czempionacie wywalczyli dla reprezentacji Wojska Polskiego: st. szer. spec. Anna Dowgiert (w konkurencji beach flags) i sztafeta mieszana 4 × 50 m z przeszkodami (Nakielski, Dowgiert, Żukowska, Kotowski).

Gospodarzem 12. edycji wojskowych mistrzostw świata ratowników wodnych było Montpellier i miejscowości Le Grau-du-Roi oraz Palavas-les-Flots, które są położone nad Morzem Śródziemnym. W siódmym co do wielkości mieście Francji odbyła się część basenowa czempionatu, a w Le Grau-du-Roi i Palavas-les-Flots część plażowa. O medale ubiegało się 125 żołnierzy z 11 państw.

SZUS

autor zdjęć: Sławomir Woźniak/ CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Szansa dla systemu bezpieczeństwa
Mistrzyni schodzi ze ścianki
Nie tylko przemyt, także ataki hybrydowe
Kierunek Rumunia
Outside the Box
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Kolejne nominacje w wojsku
Ulgi dla mundurowych coraz bliżej
Przez uchylone okno
Bez medalu na torze łyżwiarskim w Mediolanie
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
Buzdygan Internautów – głosowanie
Ostatnia minuta Kutschery
Z Ustki do kosmosu
Oko na Bałtyk
Ułamki sekundy dzieliły żołnierza od medalu
HIMARS-y w Rumunii
Medal Honoru dla Ollisa
Engineer Kościuszko Saves America
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Co nowego w przepisach?
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Łyżwiarz przebił się z czwartej pozycji na pierwszą
Wojsko buduje drony
Armia ma liczyć pół miliona!
Dwa razy po 10 km ze zmianą nart
Ekstremalne zimowe nurkowanie
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Invictus, czyli niezwyciężony
Klucz do przyszłości
Husarz z kolejnym kamieniem milowym
Żołnierz z zarzutami gwałtu. Jest reakcja resortu
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
„Wicher” rośnie w oczach
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Finał B żołnierza w short tracku
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Bądź gotowy dzięki nowej aplikacji
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
POLSARIS, czyli oczy wojska
Rośnie pancerna pięść Sił Zbrojnych RP
Premier wojenny
Partnerstwo dla artylerii
W NATO o inwestycjach w obronność
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Amerykanie zarobią na Duńczykach
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Taniec na „Orle”
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Gorąco wśród lodu
Bojowy duch i serce na dłoni
Polak szefem jednego z dowództw NATO
Czekamy na pierwsze podium wojskowych
To nie mogło się udać, ale…
Together on the Front Line and Beyond

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO